З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього руху

31 Травня 2021
правила дорожнього руху в польщі 2021

1 червня в Польщі набувають чинності нові правила дорожнього руху, зміни в яких стосуються не лише водіїв, але й велосипедистів та пішоходів. Відтепер максимальна допустима швидкість в межах міст буде єдиною для всіх водіїв, незалежно від пори доби; пішоходи отримають абсолютну перевагу в русі ще до виходу на перехід; а також буде врегульовано безпечну відстань між транспортними засобами, що рухаються автострадами та швидкісними дорогами Польщі. Аби не отримати від патрульної поліції штраф, всім учасникам дорожнього руху доведеться швидко звикнути до нових засад, пише auto.wprost.pl

Що зміниться для водіїв та пішоходів у Польщі з 1 червня 2021 року

Польські урядовці неодноразово наголошували, що правила дорожнього руху в Польщі повинні більше захищати пішоходів, які практично не мають шансів у зіткненні із автомобілем, що рухається надто швидко. Аби подбати про цю категорію учасників дорожнього руху, польське законодавство накладе на водія транспортного засобу додаткові обов’язки. Так, з 1 червня людина за кермом буде зобов’язана уважно вивчити ситуацію не тільки на пішохідному переході, але і в його околицях. Водій повинен створити сприятливі умови для перетину дороги не лише тим пішоходам, які вже вийшли на перехід, але й тим, хто лише наближається до пішохідного переходу, тобто все ще перебуває на тротуарі. 

Згідно з попередньої редакцією Правил дорожнього руху в Польщі, які були дійсними до 1 червня, водій автомобіля був зобов’язаний подбати про особливу обережність та пропустити пішохода, що вже стояв на пішохідному переході. А обов’язок зменшення швидкості з метою не наразити на небезпеку пішоходів, які ще перебувають на тротуарі поблизу переходу або тільки виходять на перехід, регулювали відповідні дорожні знаки та світлофори. 

зміни до ПДР в Польщі 2021

Фактично, нові правила дорожнього руху вимагатимуть від водія зменшувати швидкість кожного разу, коли той наближається до пішохідного переходу, поблизу якого є люди. Обов’язком водія буде надання переваги пішоходу, який виходить на перехід, або вже стоїть на ньому. Це правило не поширюватиметься лише на водіїв трамваїв. 

Разом з тим, пішоходи також будуть зобов’язані зберігати особливу обережність під час перетину дороги. А за використання смартфона чи інших гаджетів під час перебування на пішохідному переході виписуватимуть штраф. Це стосується і звичайної “зебри”, і залізничних та трамвайних колій. 

Нові правила дорожнього руху в Польщі також передбачають зниження максимальної допустимої швидкості у забудованій зоні в нічний час до 50 км/год. Тобто відтепер, незалежно від пори доби, у містах Польщі можна розвивати швидкість не вищу, ніж 50 км/год. 

Дослідження показали, що істотне значення для гальмівного шляху і потенційних наслідків ДТП має невелика, на перший погляд, різниця у швидкості між 50 і 60 км/год. Понад 95% пішоходів мають шанси вижити в ДТП, якщо під час зіткнення автомобіль рухався зі швидкістю не більше 30 км/год. Водночас, ці шанси значно зменшуються у випадку, коли авто їде зі швидкістю понад 50 км/год. 

штрафи за порушення пдр в польщі 2021policja.pl

Причиною небезпечних та травматичних зіткнень на дорогах Польщі часто також стає недотримання безпечної дистанції. У Польщі такий стиль водіння називається „jazda na zderzaku”, що буквально перекладається як “їзда на бампері”. Така практика вважається дуже ризикованою, особливо на швидкісних дорогах та автострадах. У надзвичайній ситуації, яка вимагає негайних дій, водій практично не має шансу швидко зреагувати. Крім цього, надто мала відстань між автомобілями перешкоджає водієві, який позаду, добре роздивитись ситуацію на дорозі, тобто зменшує кут огляду.

Тож відтепер на швидкісних дорогах безпечна відстань між автомобілями дорівнюватиме половині актуальної швидкості транспортного засобу. Тобто, якщо водій рухається зі швидкістю 100 км\г, то він зобов’язаний дотримувати дистанції 50 метрів до автомобіля попереду. Виняток з цього правила - це ситуація, коли водій намагається здійснити обгін.

⇒ Читайте також:

Вартість автоцивілки в Польщі буде дорожчою для порушників ПДР

Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

В Польщі за порушення ПДР, яке зафіксував фоторадар, штрафуватимуть власників авто

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах