У Польщі почали відновлення залізничної колії між Перемишлем та Нижанковичами

01 Липня 2022
перетин кордону з польщею поїздом

На польсько-українському кордоні розпочались роботи з відновлення закинутої залізничної колії між Перемишлем, Нижанковичами, Смільницею та іншими прикордонними населеними пунктами. Про це з посиланням на депутата польського Сейму Марека Кухцінського повідомляє видання zaxid.net.

Маршрут пролягає між польськими населеними пунктами Перемишль та Мальховіце, проходить через кордон з Україною і веде до Нижанковичів, Нового Міста, Добромиля, Хирова та Смільниці, звідки знову повертається на польську територію. Ще у 2018 році уряд Польщі був готовий виділити 40 млн злотих на відновлення 12 км залізничного маршруту Перемишль – Мальховіце. Вже цього літа польська сторона почала повністю замінювати колію.

Українська сторона, своєю чергою, лише розпочала роботи над проектом відновлення цього прикордонного залізничного маршруту. Замовниками проекту стануть Хирівська і Добромильська громади.

перетин кордону з польщею поїздом34.ua

Як відомо, залізничне сполучення Мальховіце – Нижанковичі (лінія 102) не експлуатується з 1995 року. Маршрут з’єднує два польські регіони і пролягає через територію України. Лінія 102 курсувала з Перемишля через пункт пропуску Мальховіце – Нижанковичі до Хирова, а потім через прикордонний перехід у селищі Кросценко поверталась у Бещадські гори.

Раніше повідомлялось, що проект відновлення закинутої залізниці у прикордонній зоні отримав грант від Міжнародного фонду “Відродження”. Кошти на суму 300 тисяч гривень виділили на розробку дорожньої карти з відновлення сполучення Хирів-Загуж та продовження колії до Нижанковичів і через прикордонне селище Мальховіце до Перемишля.

Нагадаємо, поруч із закинутою колією триває будівництво нового автомобільного пункту пропуску через кордон з Польщею Нижанковичі – Мальховіце. КПП розрахований на автобуси та автомобілі вагою до 3,5 тонн. Будівництво триватиме щонайменше чотири роки. 

⇒ Читайте також:

Укрзалізниця запускає прямий поїзд з Перемишля до півдня України

З липня подорожчає проїзд платною дорогою А4 з Кракова в Катовіце

PKP Intercity скасовує безкоштовний проїзд залізницею для українських біженців

Головне фото: zaxid.net

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах