На платних автострадах А2 і А4 у Польщі зміниться метод оплати для легкових авто

17 Листопада 2021
проїзд платними дорогами польщі вартість

Лише до кінця листопада 2021 року водії легкових автомобілів у Польщі можуть користуватися системою ручного збору оплати за проїзд платними національними автошляхами А2 та А4. 

Вже з 1 грудня на ділянках автрострад Конін-Стрикув (А2) і Вроцлав-Сосниця (А4) зникнуть спеціальні брамки для збору оплати за проїзд. Водії зможуть обрати один із трьох доступних методів оплати - через встановлений в автомобілі пристрій, через мобільний додаток або через касу на автозаправних станціях. Факт несплати за проїзд фіксуватимуть камери, встановлені на в’їзді та виїзді з платної ділянки, а також на поліцейських автомобілях, пише businessinsider.com.pl.

скільки коштує проїзд платними дорогами польщіtrans.info

З 1 грудня на державних ділянках автомагістралей A2 Конін-Стрикув та A4 Вроцлав-Сосниця почнуть діяти нові правила оплати за проїзд. Водії легкових автомобілів та мотоциклів зможуть користуватися ручним способом стягнення оплати до 30 листопада. Після цієї дати ручну систему анулюють, а проїзд державними ділянками платних автострад буде відбуватися "вільним потоком", тобто без зупинок перед спеціальними брамками.

Як йдеться на урядовому порталі, з 1 грудня водії легковиків зможуть оплачувати за проїзд цими ділянками автострад одним із трьох методів:

  • через встановлений в автівці пристрій On Board Unit або ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny);
  • через мобільний додаток e-Toll;
  • через касу АЗС, де продають спеціальні квитки (bilety autostradowe).

Натомість, для водіїв мотоциклів актуальними будуть лише два останні способи оплати. 

Для обох категорій водіїв найбільш зручним видається використання мобільного застосунку e-TOLL PL. Його можна безкоштовно завантажити через сервіси Google Play чи App Store. Наразі в системі зареєстровано понад 557 тисяч транспортних засобів. 

“Система e-TOLL - це сучасне рішення, що базується на технології супутникового позиціонування. Воно забезпечує комплексне обслуговування в режимі онлайн без необхідності відвідувати стаціонарні пункти обслуговування клієнтів і підписувати договір. Система дозволяє користувачам переглядати історію платежів і зручно керувати своїм обліковим записом, а також дає можливість вибрати пристрій для передачі геолокаційних даних”, - розповідає голова Національної податкової адміністрації Польщі Магдалена Жечковська.

⇒ Нові штрафи за порушення ПДР у Польщі: які суми та коли почнуть діяти

Якщо ж ви не проживаєте в Польщі і лише зрідка подорожуєте платними дорогами цієї країни, для вас найбільш оптимальним методом оплати буде купівля квитка через касу АЗС. 

Якщо водій не оплатить проїзд платними ділянками автострад у Польщі, йому загрожує штраф на суму 500 злотих. Грошове покарання нараховуватимуть автоматично після зчитування номерних знаків автівки чи мотоцикла. Камери встановлять не тільки на в’їздах і виїздах з платних ділянок, а й на поліцейських автомобілях, які патрулюють автомагістралі у Польщі.

як заплатити за проїзд платними дорогами в польщіShutterstock

Варто наголосити, що зміна системи дорожніх зборів у Польщі поки що стосується лише тих пунктів, якими керує державний орган - Головне управління національних доріг та автомагістралей Польщі (GDDKiA). Однак, закон передбачає можливість ліквідації таких пунктів і на тих ділянках платних доріг, якими керують приватні інвестори. Потрібне лише їхнє бажання та згода. 

Поки що ситуація на інших платних автодоріг Польщі залишається без змін. Так, на дорозі A1 можна скористатись традиційним способом оплати через “брамки” або автоматичним через додаток в межах пакету AmberGO. На A2 залишаються тільки ворота. Автоматичними способами оплати (videotolling чи пристрій, встановлений в авто) можна також скористатись на автостраді А4 Катовіце-Краків (можлива й традиційна оплата через “брамки”).

⇒ Читайте також:

З жовтня подорожчає проїзд автострадою А4 у Польщі

На польських дорогах з’явиться більше фоторадарів

Перший в Україні автобан вестиме до кордону з Польщею

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах