Перед вакцинацією на кордоні українцям доведеться здати платний тест на Covid-19

25 Травня 2021
вакцинація від ковіду в польщі 2021

З 8 червня в Польщі запрацюють мобільні пункти щеплення на кордоні з Україною. На початку кампанії діятиме чотири таких осередки - у Перемишлі, Заміхові, Дорогуську та Гребенному. Там безкоштовну вакцину проти Covid-19 зможуть отримати українські громадяни, які легально в’їжджають до Польщі на роботу чи навчання і можуть підтвердити це відповідними документами, пише rzeszow.wyborcza.pl

Вакцинація українців на кордоні з Польщею: хто і на яких умовах може пройти процедуру

Як відомо, українці мають змогу безкоштовно вакцинуватись проти коронавірусу ще від початку кампанії з імунізації населення в Польщі. Для цього їм потрібно легально перебувати в сусідній країні, зокрема на підставі карти тимчасового або постійного проживання. Нагадаємо, такі документи видають у випадку, коли іноземний громадянин працює або навчається в Польщі. 

“Різниця в тому, що замість польської ID-картки, іноземці можуть прийти із закордонним паспортом і вказати адресу, за якою вони проживають в Польщі. Студенти також можуть показати своє посвідчення. Досі до наших пунктів не приходило багато таких осіб, але про можливість вакцинації українців випитують роботодавці, які їх працевлаштували”, - стверджує Йоанна Добжанська, координатор щеплень в медичному центрі Медик у Жешові. 

Попит породжує пропозицію. Для полегшення ситуації і роботодавців, які очікують припливу трудових мігрантів з України на сезонні роботи, і самих робітників, пункти вакцинації вирішили обладнати поблизу кордону Польщі з Україною. З червня чотири такі центри запрацюють за адресами:

  • Dorohusk - Berdyszcze 66/14B
  • Hrebenne - Hrebenne 2
  • Zamiechów - MOP
  • Przemyśl - ul. Lwowska 40

“На даний момент маємо чотири пункти щеплень у прикордонній зоні: в Перемишлі при в’їзді з Медики; в Заміхові на автостраді А4 на території місця для обслуговування пасажирів, цей пункт обслуговує рух з КПП в Корчові. Інші пункти є в Дорогуську та Гребенному. Готуємо також пункт в Будомєжі, його запуск відбудеться впродовж двох тижнів”, - пояснила Йоанна Добжанська.

Відомо, що у цих пунктах також можна пройти швидкий тест на коронавірус. 

як українцям безкоштовно вакцинуватись в польщі

Процедура щеплення відбуватиметься таким чином: для іноземців, які мають право перебувати в Польщі з огляду на навчання чи роботу, вакцинація є безкоштовною. Однак їм доведеться показати відповідні документи і закордонний паспорт. Перед тим, як іноземним пацієнтам введуть препарат, їм доведеться пройти тест, який вкаже чи особа не хворіє на Covid-19 в даний момент. Вартість такого швидкого тесту становить 130 злотих. Це обов’язкова умова проходження вакцинації у прикордонних пунктах щеплень у Польщі. 

“На результат тесту слід почекати 15 хвилин, в цей час пацієнт заповнює документи і може підходити до щеплень. Після вакцинації і наступних 15 хвилин обсервації така особа зможе продовжити свою подорож”, - пояснила працівниця медичного центру Медик.

Йоанна Добжанська також наголосила, що платні тести не є обов’язковими при в’їзді на територію Польщі, але вони звільняються від обов’язкового 10-денного карантину:

“Кожен, хто в’їжджає до Польщі, автоматично підпадає під карантин. Ці тести роблять для того, щоб звільнитись від самоізоляції”. 

Якщо пацієнт отримає позитивний результат тесту, то зможе пройти самоізоляцію в медцентрі Медик - там можна безкоштовно відбути карантин. Якщо людина відмовиться, то буде змушена або повернутись в Україну, або вказати польську адресу, за якою буде проживати під час самоізоляції. 

⇒ Читайте також:

У яких польських аеропортах можна здати тест на коронавірус. Ціни

З’явився чат-бот для цілодобової допомоги українцям за кордоном

Сезонним працівникам з України не вдається вакцинуватись у Польщі - потрібен PESEL

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах