Українські заробітчани зможуть вакцинуватись проти Covid-19 на кордоні з Польщею

19 Травня 2021

Українці, які виїжджають до Польщі на роботу, зможуть отримати щеплення проти коронавірусу безпосередньо під час перетину кордону у спеціально обладнаних пунктах. Цим людям вводитимуть схвалений в ЄС препарат Johnson & Johnson, який передбачає лише одну дозу на кожного пацієнта, пише Європейська правда з посиланням на онлайн-ресурс Wirtualna Polska. 

"Це буде своєрідним фільтром проти занесення коронавірусу ззовні. Ми вже щодня фіксуємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах на кордоні з Україною. Люди, які приїжджають на роботу до Польщі, теж повинні бути вакциновані, що посилить наш захист", - заявив керівник медичного центру у Ряшеві, професор Станіслав Мазур.

Він пояснив, що українські громадяни матимуть змогу вакцинуватись саме препаратом від Johnson & Johnson, аби уникнути ймовірних ускладнень під час організації введення другої дози.

"Ми отримали багато сигналів від роботодавців про те, що вони хочуть таких щеплень. Компанії, які наймають іноземців на будівництво, на сезонні роботи, побоюються спалаху коронавірусу, який згодом заблокує роботу. Ми чекаємо замовлених доз і відразу після цього розпочнемо щеплення", - пояснив професор Мазур.

вакцинація українців у польщі

Водночас керівник медичного центру не назвав жодних конкретних дат запуску пунктів вакцинації на кордоні Польщі з Україною. 

Нагадаємо, українські громадяни, які легально перебувають чи проживають на території Польщі, зокрема на підставі карти тимчасового або постійного перебування, можуть безкоштовно отримати свою дозу вакцини у польських медичних закладах. Як це зробити ми детально описали ТУТ.

Варто додати, що тимчасові робітники з України зіштовхнулись в Польщі з бюрократичною перешкодою, через яку вони не мають змоги вакцинуватись проти Covid-19. Такою перешкодою стала відсутність в іноземного громадянина ідентифікаційного номера PESEL.

Європосли офіційно дозволили відкрити кордони для повністю вакцинованих іноземців

Посли країн Європейського Союзу вирішили дозволити громадянам третіх країн в’їзд на територію Об’єднання. Та перед подорожжю вони повинні пройти повний курс вакцинації проти Covid-19 схваленими в Євросоюзі препаратами. Про це повідомив речник Єврокомісії на брифінгу у Брюсселі, передає ЄП.

"Посли ЄС домовилися оновити підхід щодо мандрівок з-за меж Європейського Союзу. Рада тепер рекомендує країнам-членам послабити обмеження для тих, хто вакцинований схваленими вакцинами", - сказав він.

Крім цього, Рада розширить перелік третіх країн, де панує хороша епідеміологічна ситуація. Список базуватиметься на нових критеріях, узгоджених в середу.

"Водночас, щоби зменшити ризик поширення штамів коронавірусу в ЄС, Рада узгодила новий надзвичайний механізм призупинення, який дозволить країнам-членам діяти швидко і скоординовано", - додав представник Єврокомісії.

Нові рекомендації тепер має формально затвердити Рада ЄС.

перетин кордону з польщею під час коронавірусу 2021

Нагадаємо, поки що на території Євросоюзу схвалено чотири вакцини від коронавірусу: Pfizer-BioNTech, AstraZeneca, Moderna та Johnson & Johnson. Перші два препарати застосовують в Україні. 

Варто додати, що на саміті керівників країн-членів ЄС, що має відбутись у понеділок, 24 травня, планують розглянути питання відкриття кордонів та запровадження сертифікатів про вакцинацію. Так звані “ковідні паспорти” розробляє й Україна

⇒ Читайте також:

Проекту відновлення залізничного сполучення Хирів - Загуж виділили грант

Flixbus оприлюднив літній розклад рейсів з польських міст до Європи. Ціни

Документи Tax Free в Польщі оформлятимуть лише в електронному форматі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах