Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьБільшість людей, що мандрують до Польщі, зазвичай перетинають кордон на власному авто, тому дорога до кордону відіграє величезне значення в розвитку інфраструктури країни. В Європі, зокрема в тій же Польщі, люди вже давно користуються платними автобанами: по такій дорозі можна швидко та без проблем дістатися до потрібного пункту призначення без заторів і додаткових затрат часу та сил. Однак в Україні наразі таких доріг немає.
Про будівництво першої платної дороги Львів-Краковець почали говорити ще у 2015 році. Тоді "Укравтодор" вперше оголосив концесійний конкурс на будівництво дороги Львів - Краковець. Проте у вересні того ж року конкурсна міжвідомча комісія відхилила заявки обох претендентів – українського консорціуму "Концесійні транспортні магістралі" і французької Bouygues, пояснивши це тим, що компанії нібито не спроможні забезпечити необхідне фінансування будівництва. Після того Мінінфраструктури вирішило внести зміни у законодавство перш, ніж оголошувати повторний конкурс.
Аж через рік, 27 лютого 2017 року парламент ухвалив закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг" (реєстраційний номер 6766), яким дозволяється будувати та експлуатувати автомобільні дороги на умовах концесійного договору.
Цьогоріч міністр інфраструктури України Володимир Омелян ще у липні заявив, що будівництво дороги має розпочатися на початку 2019 року. Тоді, в інтерв’ю одному з українських видань, він зазначив:
"Сподіваємося, що пілотними будуть концесійні дороги Львів-Краковець і Київ-Умань, це буде складовою автобану, що з'єднає Балтійське і Чорне море, так званий «Go Highway» з Гданська до Одеси. Але нагадую, що концесійні дороги будуть будуватися паралельно до існуючих безкоштовних. У кожного буде вибір: чи він їде довшою, не зовсім зручною дорогою, чи вибирає європейський автобан, але за це платить гроші".
Тендер на будівництво автобану Львів-Краковець планують оголосити вже до кінця цього року. Орієнтовний термін будівництва дороги становитиме чотири-п'ять років.
Відповідно до закону, в Україні дозволяється будівництво платних доріг (хоча наразі таких у нас немає), проте, згідно з вимогами, водіям повинен бути забезпечений альтернативний проїзд автомобілів безоплатним шляхом.
Згідно з попередньою інформацією, нова платна дорога пролягатиме у напрямку Львів-Краковець і сполучатиме Міжнародний автомобільний пункт пропуску "Корчова-Краковець" зі Львовом. Траса оминатиме такі населені пункти як Наконечне, Наконечне 2, Яворів, Івано-Франкове та Львів (північний об’їзд міста). Загальна протяжність нової дороги становитиме 84,4 км.
Дорога Львів-Краковець буде побудована за категорією 1-А, що передбачає 4 смуги руху. Орієнтовна швидкість руху на автобані становитиме 120 км/год.
На днях міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю одному з телеканалів оголосив ціну проїзду платною дорогою Львів-Краковець, будівництво якої планують розпочати вже наступного року. Як зазначив міністр, ціна за проїзд становитиме не менше 20-70 євроцентів за кілометр, тобто 6,50 - 22,90 грн/км:
"У випадку України, європейських країн, де практикується платні автобани, вартість кілометра проїзду буде варіюватися між 20-70 євроцентами. Зараз йде дискусія", – сказав Омелян.
За його словами, вартість платних автобанів у Китаї становить 20 євроцентів, а у Європі – 50-70 євроцентів. Втім, на зауваження журналістки про те, що в Хорватії кілометр автостради коштує 7 євроцентів (2,20 грн/км), міністр не звернув уваги.
Посилаючись на ці слова Володимира Омеляна, більшість українських ЗМІ написали про орієнтовну ціну майбутнього атобану 20-70 євроцентів (більше 6 грн/км), але чи не "перегнув" міністр, назвавши таку високу ціну і скільки насправді коштують платні дороги в європейських країнах?
Пан міністр в інтерв'ю наголосив, що вартість проїзду платними дорогами в Європі становить 50-70 євроцентів. Але, ймовірно, він або помилився, або переплутав якісь цифри, адже всі, кому доводилося їздити європейськими автобанами, зможуть заперечити таким цінам.
До прикладу, в сусідній Польщі тариф за проїзд по автобану розраховується виходячи з 0,10 злотих/км (76 копійок/км) для транспорту загальною масою менше 3,5 т. Відтак, на польскому автобані А4, що починається відразу після виїзду з пункту пропуску Краківець-Корчова , платними є відрізки дороги:
В переханку проїзд цими дорогами коштує 0,10 злотих за кілометр (76 копійок/км).
Детальніше про ціни на атобанах Польщі читайте у нашій статті: Дороги Польщі
В Італії кожні 100 км дороги коштують в середньому 5 євро (164 грн/100 км), в Іспанії - 3 євро (98 грн/100 км). Французькі автобани вважаються одними з найдорожчих в Європі - тут в середньому проїзд коштує близько 6,5 євроцентів за кілометр (2 грн/км).
В інших країнах Європи для проїзду платними дорогами необхідно придбати так звану "віньєтку" - документ, що дає право на проїзд платними автобанами країни на певний визначений період часу - 10 днів, 1 місяць, 1 рік. До прикладу, віньєтка на 10 днів обійдеться автомобілісту:
В Німеччині, яка є визнаним європейським лідером за кількістю автобанів, всі вони є абсолютно безкоштовними. Так само безкоштовними є автобани Швеції та Данії.
Як бачимо, ціни, які озвучив в інтерв'ю міністр є явно завищеними. Можливо насправді мова йде не про 20-70 євроцентів (6,50 - 22,90 грн/км) за кілометр проїзду, а про 2-7 євроцентів (65 копійок - 2,20грн/км). В іншому випадку, якщо названі міністром ціни справді реальні, тоді така дорога обійдеться автомобілістам занадто дорого.
Нагадаємо, що паралельно до платної дороги існуватиме ще й альтернативний варіант: безкоштовна дорога Львів-Краковець.
Наразі ми можемо лише очікувати на старт будівництва та оголошення остаточної ціни за проїзд.
Читайте також:
Перетин кордону з Польщею автомобілем
Черги на кордоні з Польщею: можливі нові зміни в організації руху
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі