Перша платна дорога Львів-Краковець: маршрут та ціна проїзду

03 Вересня 2018
платна дорога Львів-Краковець

Більшість людей, що мандрують до Польщі, зазвичай перетинають кордон на власному авто, тому дорога до кордону відіграє величезне значення в розвитку інфраструктури країни. В Європі, зокрема в тій же Польщі, люди вже давно користуються платними автобанами: по такій дорозі можна швидко та без проблем дістатися до потрібного пункту призначення без заторів і додаткових затрат часу та сил. Однак в Україні наразі таких доріг немає.

Коли збудують першу в Україні платну дорогу Львів-Краковець?

Про будівництво першої платної дороги Львів-Краковець почали говорити ще у 2015 році. Тоді "Укравтодор" вперше оголосив концесійний конкурс на будівництво дороги Львів - Краковець. Проте у вересні того ж року конкурсна міжвідомча комісія відхилила заявки обох претендентів – українського консорціуму "Концесійні транспортні магістралі" і французької Bouygues, пояснивши це тим, що компанії нібито не спроможні забезпечити необхідне фінансування будівництва. Після того Мінінфраструктури вирішило внести зміни у законодавство перш, ніж оголошувати повторний конкурс.

Аж через рік, 27 лютого 2017 року парламент ухвалив закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України у сфері будівництва та експлуатації автомобільних доріг" (реєстраційний номер 6766), яким дозволяється будувати та експлуатувати автомобільні дороги на умовах концесійного договору.

Коли збудують першу в Україні платну дорогу Львів-Краковець?

Цьогоріч міністр інфраструктури України Володимир Омелян ще у липні заявив, що  будівництво дороги має розпочатися на початку 2019 року. Тоді, в інтерв’ю одному з українських видань, він зазначив: 

"Сподіваємося, що пілотними будуть концесійні дороги Львів-Краковець і Київ-Умань, це буде складовою автобану, що з'єднає Балтійське і Чорне море, так званий «Go Highway» з Гданська до Одеси. Але нагадую, що концесійні дороги будуть будуватися паралельно до існуючих безкоштовних. У кожного буде вибір: чи він їде довшою, не зовсім зручною дорогою, чи вибирає європейський автобан, але за це платить гроші".

Тендер на будівництво автобану Львів-Краковець планують оголосити вже до кінця цього року. Орієнтовний термін будівництва дороги становитиме чотири-п'ять років.

Де проходитиме платна дорога Львів-Краковець?

Відповідно до закону, в Україні дозволяється будівництво платних доріг (хоча наразі таких у нас немає), проте, згідно з вимогами, водіям повинен бути забезпечений альтернативний проїзд автомобілів безоплатним шляхом.

Згідно з попередньою інформацією, нова платна дорога пролягатиме у напрямку Львів-Краковець і сполучатиме Міжнародний автомобільний пункт пропуску "Корчова-Краковець" зі Львовом. Траса оминатиме такі населені пункти як Наконечне, Наконечне 2, Яворів, Івано-Франкове та Львів (північний об’їзд міста). Загальна протяжність нової дороги становитиме 84,4 км.

Де проходитиме платна дорога Львів-Краковець?

Дорога Львів-Краковець буде побудована за категорією 1-А, що передбачає 4 смуги руху. Орієнтовна швидкість руху на автобані становитиме 120 км/год.

Скільки насправді коштуватиме проїзд платною дорогою Львів-Краковець?

На днях міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю одному з телеканалів оголосив ціну проїзду платною дорогою Львів-Краковець, будівництво якої планують розпочати вже наступного року. Як зазначив міністр, ціна за проїзд становитиме не менше 20-70 євроцентів за кілометр, тобто 6,50 - 22,90 грн/км:

"У випадку України, європейських країн, де практикується платні автобани, вартість кілометра проїзду буде варіюватися між 20-70 євроцентами. Зараз йде дискусія", – сказав Омелян.

За його словами, вартість платних автобанів у Китаї становить 20 євроцентів, а у Європі – 50-70 євроцентів. Втім, на зауваження журналістки про те, що в Хорватії кілометр автостради коштує 7 євроцентів (2,20 грн/км), міністр не звернув уваги. 

Посилаючись на ці слова Володимира Омеляна, більшість українських ЗМІ написали про орієнтовну ціну майбутнього атобану 20-70 євроцентів (більше 6 грн/км), але чи не "перегнув" міністр, назвавши таку високу ціну і скільки насправді коштують платні дороги в європейських країнах?

Скільки насправді коштує проїзд платними дорогами в Європі?

Пан міністр в інтерв'ю наголосив, що вартість проїзду платними дорогами в Європі становить  50-70 євроцентів. Але, ймовірно, він або помилився, або переплутав якісь цифри, адже всі, кому доводилося їздити європейськими автобанами, зможуть заперечити таким цінам.

До прикладу, в сусідній Польщі тариф за проїзд по автобану розраховується виходячи з 0,10 злотих/км (76 копійок/км) для транспорту загальною масою менше 3,5 т. Відтак, на польскому автобані А4, що починається відразу після виїзду з пункту пропуску Краківець-Корчова , платними є відрізки дороги:

  • Глівіце-Вроцлав: 16,20 zł за увесь відрізок в 160 км (124 грн/160 км)
  • Краків-Катовіце: 20 zł за увесь відрізок в 62 км (153 грн/62 км)

В переханку проїзд цими дорогами коштує 0,10 злотих за кілометр (76 копійок/км).

Детальніше про ціни на атобанах Польщі читайте у нашій статті: Дороги Польщі

Скільки коштуватиме проїзд платною дорогою Львів-Краковець?

В Італії кожні 100 км дороги коштують в середньому 5 євро (164 грн/100 км)в Іспанії - 3 євро (98 грн/100 км)Французькі автобани вважаються одними з найдорожчих в Європі - тут в середньому проїзд коштує близько 6,5 євроцентів за кілометр (2 грн/км).

В інших країнах Європи для проїзду платними дорогами необхідно придбати так звану "віньєтку" - документ, що дає право на проїзд платними автобанами країни на певний визначений період часу - 10 днів, 1 місяць, 1 рік. До прикладу, віньєтка на 10 днів обійдеться автомобілісту:

  • в Австрії -8,3 евро
  • в Чехії - 13 євро;
  • в Словаччині - 10 євро;
  • в Словенії - 15 євро.

В Німеччині, яка є визнаним європейським лідером за кількістю автобанів, всі вони є абсолютно безкоштовними. Так само безкоштовними є автобани Швеції та Данії.

Скільки насправді коштує проїзд платними дорогами в Європі?

Як бачимо, ціни, які озвучив в інтерв'ю міністр є явно завищеними. Можливо насправді мова йде не про 20-70 євроцентів (6,50 - 22,90 грн/км) за кілометр проїзду, а про 2-7 євроцентів (65 копійок - 2,20грн/км). В іншому випадку, якщо названі міністром ціни справді реальні, тоді така дорога обійдеться автомобілістам занадто дорого. 

Нагадаємо, що паралельно до платної дороги існуватиме ще й альтернативний варіант: безкоштовна дорога Львів-Краковець.

Наразі ми можемо лише очікувати на старт будівництва та оголошення остаточної ціни за проїзд.

Читайте також: 

Перетин кордону з Польщею автомобілем

Черги на кордоні з Польщею: можливі нові зміни в організації руху

Поляки протестували залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі: коли очікувати на відкриття нового сполучення?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах