24 Грудня 2020
Під час чергового засідання 23 грудня український уряд встановив розмір оплати за проїзд автомобільними дорогами загального користування, збудованими на умовах концесії. Так, вартість разового проїзду для легкових авто становитиме 80 копійок за кілометр, а для вантажних - 4,6 грн/кілометр, пише tvoemisto.tv.
Як відомо, першою в Україні платною дорогою має стати автострада Львів-Краковець. Про її будівництво в уряді говорять ще з 2015 року. За словами керівника Служби автомобільних доріг у Львівській області Олега Берези, проект платної дороги зі Львова і до польського кордону зараз перебуває на етапі коригування технічного завдання. Після цього замовник робіт визначатиме способи фінансування будівництва.
«Ми провели інвентаризацію земельних ділянок. Подали на розгляд до Укравтодору коригування до технічного завдання на проектування. Це один із пріоритетів на наступні 5 років – повинні відкоригувати проект, опрацювати всі земельні ділянки і визначити пріоритети щодо можливого фінансування. Це важливий проект, який з’єднає нашу дорожню інфраструктуру із Європейським Союзом», – пояснив у коментарі журналістам Олег Береза.
Нагадаємо, будівництво дороги мало розпочатися на початку 2019. Принаймні так обіцяв тодішній міністр інфраструктури України Володимир Омелян. За його словами, будівництво дороги мало зайняти щонайменше чотири роки.
droginaeuro.pl
За попереднім планом, перша платна дорога в Україні пролягатиме у напрямку Львів-Краковець і сполучатиме Міжнародний автомобільний пункт пропуску "Корчова-Краковець" зі Львовом. Траса оминатиме такі населені пункти як Наконечне, Наконечне 2, Яворів, Івано-Франкове та Львів (північний об’їзд міста). Загальна протяжність нової дороги становитиме 84,4 км. Дорога Львів-Краковець буде побудована за категорією 1-А, що передбачає 4 смуги руху. Орієнтовна швидкість руху на автобані становитиме 120 км/год.
Варто додати, що паралельно із платною автомагістраллю існуватиме ще й альтернативний варіант - безкоштовна дорога Львів-Краковець. За планами уряду, вона також підлягає реконструкції.
⇒ Читайте також:
Україна хоче збудувати п’ять нових пунктів пропуску через кордон з Польщею
Як локдаун вплине на авіаперевезення в Україні в 2021 році
Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись
Коментарі