На Львівщині збудують пункт перетину кордону з Польщею “Лопушанка-Міхновець”

18 Листопада 2019
пункти пропуску до польщі, новий кпп на львівщині

У 2017 році польські і українські дипломати вперше заговорили про будівництво на спільному кордоні чергового пункту перетину кордону між селищами Лопушанка (Турківський район Львівської області) та Міхновець (Michniowiec). Зараз КПП іноді відкривають на кілька днів - перетнути його можна пішки або велосипедом.

Проте в цю суботу, 16 листопада, стало відомо, що народні депутати дали зелене світло будівництву повноцінного пункту пропуску “Лопушанка-Міхновець”. Так, у державному бюджеті України на 2020 рік вже передбачили 8,5 млн гривень на розробку відповідної проектно-кошторисної документації.

пункти пропуску з польщею

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив нардеп Андрій Лопушанський.

«Маю надію, «Лопушанка – Міхновець» стане першим історичним пунктом пропуску для спільного контролю, побудованим на українській стороні та вже невдовзі усі охочі зможуть вільно перетинати українсько-польський кордон на Турківщині», – написав депутат.

пункт пропуску лопушанка-міхновець

За планом, спільний паспортний та митний контроль проводитимуть на українській території. Таким чином, українська сторона повинна власними силами організувати інфраструктуру, а саме побудувати під’їзну дорогу до пункту пропуску та встановити систему енергозабезпечення. Дату початку будівництва в Лопушанці поки що не повідомляють.

пункти пропуску на львівщині

Окрім КПП «Лопушанка – Міхновець», на кордоні між Україною і Польщею планують збудувати ще три пункти пропуску: «Боберка-Смольник» (Львівська область), «Адамчуки-Збереже» (Волинська область), «Лубня-Волосате» (Закарпатська область).

Додамо, у планах Державної митної служби України на наступний рік - ремонт 16 діючих пунктів перетину кордону з іншими державами. Три з них розташовані на Львівщині - це «Краковець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне» та «Шегині-Медика». Їх розбудують за 98 млн євро, які польська сторона надасть в кредит. Кошти, зокрема, призначать на облаштування в Раві-Руській інфраструктури для пішого перетину кордону, а також покращення стану КПП в Краковці та Шегинях. 

ремонт митних переході 2020

⇒У трьох пунктах пропуску на кордоні відкрили кімнати матері та дитини

Щодо інших пунктів пропуску на польсько-українському кордоні, то впродовж 2020 року планують вдвічі збільшити пропускну здатність КПП «Устилуг-Зосін», а також капітально відремонтувати пункт «Ягодин-Дорогуськ».

ремонт пунктів пропуску з польщею 2020

Нагадаємо, зараз на польсько-українському кордоні на постійній основі діє вісім пунктів пропуску:

Окрім цього, вже кілька років говорять про будівництво КПП “Нижанковичі-Мальховіце”.

⇒Читайте також:

В лютому розпочнуть ремонт одразу декількох прикордонних доріг

На Львівщині пропонують змінити умови перетину кордону на авто

На Львівщині хочуть запровадити електронну реєстрацію для перетину кордону

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах