22 Червня 2021
Група осіб, які представляють польські об’єднання з розвитку бізнесу та туризму, опублікувала петицію про негайне відновлення міжнародного залізничного сполучення між Перемишлем та містами України, зокрема Львовом, Києвом та Одесою, передає rzeszow112.pl.
Автори документа аргументують свої вимоги тим, що в найкращі періоди кількість пасажирів поїздів Інтерсіті Київ-Львів-Перемишль за рік була вищою, ніж кількість мандрівників в аеропорту Жешув-Ясьонка. На думку ініціаторів петиції, відновлення міжнародних сполучень між Перемишлем та українськими містами є важливим для всього Євросоюзу:
“Це шанс на повернення до провідної ролі трансферного вузла на східному кордоні Польщі та ЄС з Україною”.
⇒ Підписати петицію
Учасники ініціативної групи також наголошують, що відновлення регулярного пасажирського залізничного сполучення між Україною та Польщею покращило б економічну ситуацію в східному регіоні країни, який потерпів внаслідок тривалого локдауну. Запуск поїздів Інтерсіті Київ-Львів-Перемишль був би особливо актуальним не лише для українських трудових мігрантів, але й для туристів, адже розпочався сезон літніх відпусток.
“Після майже дворічного карантину, для туризму, торгівлі та гастрономії прикордонного Перемишля подальша затримка залізничного сполучення з Україною - це втрата додаткового шансу відбитись від фінансового дна”, - йдеться в обгрунтуванні.
Зважаючи на ці аргументи, автори петиції висловили обурення рішенням польського уряду відновити міжнародне залізничне сполучення з Україною аж з вересня 2021 року. Нагадаємо, у цьому році Рада Міністрів вже кілька разів продовжувала обмеження на залізничні перевезення пасажирів за кордон. Останнє розпорядження уряду Польщі, видане 11 червня, продовжує таке обмеження до 31 серпня цього року.
Крім цього, організатори спротиву вважають, що в певних питаннях дії міністрів можна розцінювати як нерівність.
“Протестуємо проти нерівного трактування міст і регіонів у питанні подальшого впровадження епідемічних обмежень, неадекватних до загрози”, - читаємо в петиції.
⇒ Поїздом до Польщі: напрямки, розклад руху та ціни
Автори документа вважають, що теперішня політика встановлення нових обмежень та норм щодо залізничного руху в Польщі є незрозумілою.Так, активісти наводять перелік міжнародних сполучень, які вже відновлені в Польщі, хоч рівень епідеміологічного ризику не є нижчим, ніж у випадку з Україною.
“...зараз з Польщі можна доїхати прямим залізничним сполученням до Німеччини, Чехії, Словаччини та Австрії - PKP Intercity пропонує сполучення до Берліна з Варшави, Кракова, Гдині і ...Перемишля. До Праги можемо доїхати поїздами Інтерсіті з Кракова, Варшави, Катовіц, Вроцлава і також Перемишля”.
Наостанок ініціативна група наголосила, що зараз з України до Польщі можна потрапити власним автомобілем або автобусом через усі дійсні пункти перетину кордону, а також авіатранспортом. З огляду на це, активістам незрозуміло, чому не можна запустити ще й залізницю.
Нагадаємо, для в'їзду в Україну громадяни Польщі повинні пред'явити медичну страховку та негативний результат ПЛР-тесту чи тесту на антиген, який необхідно провести за 72 години до перетину українського кордону. Враховується також документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації проти COVID-19.
На громадян України, які прибувають до Польщі, поширюються такі вимоги:
- обов’язковий карантин, від якого може звільнити лише негативний результат тесту на коронавірус (ПЛР або антиген);
- тест можна виконати лише в одній з лабораторій на території Польщі протягом 48 годин після перетину кордону;
- до уваги також приймають документи про отримання щеплення проти Covid-19 схваленою в ЄС вакциною.
⇒ Читайте також:
Проекту відновлення залізничного сполучення Хирів - Загуж виділили грант
Євроколію Львів-Держкордон продовжать до Києва, - Криклій
Як отримати європейський сертифікат вакцинації у Польщі
Коментарі