З 3 червня змінились правила перевезення готівки через кордон Євросоюзу

03 Червня 2021
Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

З 3 червня на території Євросоюзу, зокрема і Польщі, починають діяти нові правила перевезення готівки через кордон з третіми державами. Відтепер ті, хто в’їжджають до будь-якої країни-члена ЄС або виїжджають за межі Союзу, повинні обов’язково повідомити працівникам прикордонної чи митної служби достовірну інформацію про те, скільки готівки вони перевозять. Якщо ця сума становить понад 10 тисяч євро, мандрівнику, як і раніше, доведеться заповнити відповідну декларацію про доходи. Однак тепер валюта, що вийшла з обігу, але яку все ще можна обміняти у банку, також буде враховуватись до загальної суми грошей, що перевозить турист. Крім цього, враховувати будуть золоті монети із вмістом золота не менше 90% та золоті злитки і самородки із вмістом золота не менше 99,5% золота.

Таким чином у Євросоюзі сподіваються ефективніше контролювати потік грошей, які ввозять та вивозять з території Об’єднання, пише rzeszow.wyborcza.pl.   

скільки готівки можна перевозити через кордон з польщею 2021

motofakty.pl

Як відомо, вимога стосуватиметься осіб, які перевозять через кордон великі суми готівки, або ж висилають кошти за допомогою поштових переказів чи у форматі посилки. При цьому, сумується готівка у будь-якій валюті, а також дорожні чеки чи векселі.

Крім цього, нові правила дозволять митникам вимагати декларації і на суму менше 10 тисяч євро, якщо буде підозра що гроші пов'язані із злочинною діяльністю чи відмиванням коштів. До того ж, у декларації доведеться вказати не лише походження грошей, але й їх майбутнє використання.

“Якщо особа перевозить понад 10 000 євро, то при в’їзді або виїзді з ЄС потрібно подати декларацію про ці кошти до компетентних органів Митно-податкової служби або Прикордонної служби”, - пояснили у міністерстві фінансів Польщі і додали, що нові правила не залежатимуть від транспортного засобу, яким подорожує особа

У міністерстві також наголосили, що у випадку, коли мандрівник сам перетинає кордон і перевозить в цей момент велику суму готівки, то мусить особисто скласти декларацію доходів. А якщо гроші пересилають через кордон Євросоюзу через посередника, наприклад поштового оператора, митні органи можуть вимагати від відправника, одержувача чи їх представника подати декларацію протягом 30 днів.

⇒ Читайте також:

Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка

Документи Tax Free в Польщі оформлятимуть лише в електронному форматі

З 1 червня 2021 року в Польщі починають діяти нові правила дорожнього рух

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах