Україна відкриває всі пункти пропуску на кордоні з Польщею та іншими країнами ЄС

21 Травня 2020
перетин кордону з польщею під час карантину

Всередині березня 2020 року через небезпеку поширення коронавірусу та початок суворого карантину Україна призупинила роботу більшості контрольно-пропускних пунктів на своїх кордонах з іншими державами. Так, з та до Польщі можна було потрапити лише власним авто через три пункти пропуску: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова.

Згодом Кабінет міністрів України прийняв рішення про тимчасове закриття КПП Рава-Руська-Гребенне. Таким чином, донедавна легкові та вантажні транспортні засоби могли перетнути польський кордон лише в двох місцях - в Ягодині, що у Волинській області, та в Краковці, що на Львівщині.

ситуація на кордоні з польщею зараз

Через значну завантаженість цих контрольно-пропускних пунктів на початку травня уряд спершу відновив роботу ПП Рава-Руська-Гребенне, а потім і пішохідного пункту пропуску Шегині-Медика.

А вчора, 20 травня, на черговому засіданні Кабінет міністрів України прийняв рішення про відновлення роботи 66 контрольно-пропускних пунктів на кордонах з країнами-членами Євросоюзу, зокрема з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією, а також з Республікою Молдовою. Таким чином, за згодою польської сторони на кордоні Україна-Польща відновлять роботу всі дійсні КПП.

⇒ Польща планує відкрити кордони після 15 червня. Як перетнути кордон зараз?

Україна відновлює роботу всіх пунктів пропуску на кордоні з Польщею

За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, таке рішення дасть змогу відновити повноцінний рух на кордоні України з іншими європейськими державами, в тому числі з Польщею. КПП повинні запрацювати як тільки відповідне рішення буде опубліковане в урядовому віснику, а також як тільки на це погодяться правління сусідніх держав. 

Разом з тим, більшість пунктів пропуску на кордоні нашої країни з Росією та Білоруссю залишаться закритими через несприятливу епідемічну ситуацію. 

"Проектом передбачається відновити рух в 66 пунктах пропуску на кордонах з Євросоюзом і Республікою Молдова. Реалізація проекту відновить повноцінний рух на кордоні з Польщею, Угорщиною, Словацькою республікою, Румунією та Молдовою. Залишаються тимчасово закритими пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією та Білоруссю через епідемічну ситуацію", - заявив під час засідання Арсен Аваков.

перетин кордону з польщею 2020

Тим часом, речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко пояснив, що повноцінне функціонування всіх КПП на кордоні залежить і від суміжних сторін. За його словами, існує ймовірність, що на окремих напрямках сусідні країни не відразу поновлять пропуск громадян. 

“ДПСУ готова поновити роботу у 66 пунктах пропуску. Але спочатку ми дочекаємось опублікування цих змін. Повноцінне функціонування можливе, коли не лише уряд поновить роботу пунктів пропуску, а й суміжні сторони відновлять пропуск”, - сказав Андрій Демченко у коментарі виданню Укрінформ.

Варто нагадати, що Польща продовжила дію обмежень на в’їзд іноземних громадян на свою територію до 12 червня. Крім цього, для громадян України, Росії та Білорусі досі діє обов’язковий 14-денний карантин після прибуття до Польщі. 

В Україні оголосили другий етап послаблення карантину

Український уряд також заявив про продовження в країні адаптивного карантину до 22 червня і оголосив про деякі можливі послаблення, які невдовзі набудуть чинності. Так, з п'ятниці, 22 травня, в Україні дозволили відновити рух громадського транспорту. Відновлення роботи відбуватиметься поетапно: 

  • з 22 травня запустять регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, внутрішньообласному та міжнародному сполученні;
  • з 25 травня запрацює метрополітен;
  • з 1 червня відновлять залізничні перевезення пасажирів у міському, регіональному, дальньому внутрішньому та міжобласному сполученні; а також міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом;
  • з 15 червня - пасажирські авіаперевезення.

коли україна відновить міжнародні перевезення

При цьому, актуальними залишаються вимоги щодо носіння захисних масок у публічних місцях, а також температурного скринінгу працівників та регулярної дезінфекції транспорту. 

послаблення карантину в україні і польщі

Додамо, раніше Мінінфраструктури оприлюднило дещо інший план відновлення транспортного сполучення в країні

Про те, які послаблення карантину цього тижня запровадили в Польщі читайте ТУТ

⇒ Читайте також:

Реконструкції КПП на кордоні з Польщею бути: уряд зняв законодавчі обмеження

Туристичний сезон-2020 у Польщі та Європі: коли розпочнеться і з якими обмеженнями

Швидкісною дорогою з Жешува до Варшави: триває ремонт на 11-ти ділянках S19

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах