Україна визнаватиме тест на антиген та документ про вакцинацію при перетині кордону

08 Червня 2021
актуальні правила перетину українського кордону 2021

Наприкінці березня 2021 року в Україні почали діяти нові правила перетину кордону. Уряд вирішив скасувати поділ країн на червону та зелену карантинні зони. Натомість, і для громадян України, і для іноземців запровадили однакову вимогу - негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус. При цьому, українці могли обрати й інший варіант - 14-денну самоізоляцію після прибуття на територію держави. 

Однак, зважаючи на те, що в Європі активно триває процес вакцинації населення проти Covid-19, та безліч іноземних громадян вже отримали обидві дози щеплення, український уряд вирішив актуалізувати умови перетину кордону держави під час пандемії коронавірусу.

перетин кордону україна-польща актуальні правилаdpsu.gov.ua

Україна пом'якшує умови перетину кордону для іноземних та українських громадян

Український уряд змінив правила в’їзду до країни іноземних та українських громадян під час пандемії коронавірусу. Тепер у процесі перетину українського кордону мандрівники можуть показувати службовцям ДПСУ не лише результат ПЛР-тесту на коронавірус, але й експрес-тесту на антиген або довідку про проходження повного курсу вакцинації проти Covid-19, перекладену на англійську мову. Відповідну постанову Кабінет Міністрів затвердив у понеділок, 7 червня, пише avianews.com.

В уряді також повідомили, що термін дії тестів залишається без змін - 72 години з моменту проведення дослідження. Також не варто плутати експрес-тест на антиген із експрес-тестом на антитіла, оскільки службовці ДПСУ враховуватимуть результати саме першого. 

До того ж, урядовці наголосили, що Україна визнаватиме лише ті вакцини, які були попередньо одобрені Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. 

Варто додати, що українські громадяни та іноземці, які постійно проживають на території України, й надалі можуть в’їжджати в країну без тестів, але у цьому випадку їм доведеться проходити 14-денний карантин. 

Особа може достроково припинити самоізоляцію, якщо виконає тестування в одній із українських лабораторій. Разом з тим, постанова Кабміну не передбачає розширення переліку тестів для припинення карантину - для цього й надалі потрібно пройти саме ПЛР-тест на коронавірус. 

⇒ У Польщі запускають національну лотерею: гроші та призи розіграють серед вакцинованих

плр тест для виїзду закордонhh.com.ua

При в’їзді в Україну іноземці додатково повинні оформити страховий поліс, який за необхідності покриє витрати на лікування Covid-19. Без туристичної страховки та довідки про проходження ПЛР-тесту громадянину іншої країни відмовлять у перетині українського кордону. Авіакомпанії попереджені про цю вимогу, тож перевіряють усі необхідні документи у пасажира перед посадкою на борт літака. 

Додамо, в українському МЗС розповіли про те, що домовились із деякими країнами про визнання українського паперового сертифіката вакцинації:

"Цифровий сертифікат буде синхронізовано з сертифікатом Євросоюзу. Це буде з липня. Але ми не хочемо чекати аж до липня, тому я розпочав роботу з деякими сусідніми країнами про визнання письмових сертифікатів. Ми зараз домовилися про це з Угорщиною, Молдова готова, Грузія готова. Туреччина готова укладати таку угоду", - зазначив очільник відомства Дмитро Кулеба, додавши, що ще потрібен "певний паперовий процес документообігу".

Нагадаємо, 1 червня у Польщі офіційно розпочали видачу європейських ковід-сертифікатів, або так званих “паспортів вакцинації”. 

⇒ Читайте також:

З 3 червня змінились правила перевезення готівки через кордон Євросоюзу

У літньому розкладі польської залізниці з’явились поїзди Інтерсіті в Україну

Перед вакцинацією на кордоні українцям доведеться здати платний тест на Covid-19

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах