В Польщі створять центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців: що це означає

27 Червня 2019
центральний реєстр іноземців в Польщі

Польща вже багато років залишається лідером серед працевлаштування українців. За оцінками Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики, в Польщі працевлаштовані понад 1 млн українців - це чимала кількість і великий прошарок суспільства.

Зростаюча конкуренція на іноземному ринку праці змушує поляків створювати все вигідніші умови для працівників з-за кордону. Зокрема, і через створення нових інституцій, таких як центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців. Про створення такої установи в Польщі стало відомо в червні 2019. Що ж це буде за відомство, в чому полягатиме його робота і що його створення означатиме власне для іноземних працівників, зокрема, українців?

   ⇒ Читайте також: Робота в Польщі в цифрах. Інфографіка

Для чого Польщі центральний реєстр іноземних працівників?

Новий проект міграційної політики Польщі передбачає створення централізованої установи у справі працівників з-за кордону. Це буде так званий центральний реєстр іноземних працівників, який буде централізовано працювати в Польщі.

Передбачається, що в реєстрі буде міститися інформація про всіх іноземців, які працюють в Польщі, із зазначенням, де саме вони працюють (на якій фірмі, в установі), яку посаду займають та де проживають. Це дозволить відстежувати перебування кожного іноземця, який прибуває до Польщі.

Більше того, в реєстрі міститиметься інформація не тільки про іноземця і місце його праці, а й про того, хто запросив його в Польщу на роботу - фірма, установа, агенція з працевлаштування чи конкретна людина.

центральний реєстр іноземних працівників

Власне кажучи, метою створення такого центрального реєстру є боротьба з недобросовісними агенціями з працевлаштування та шахраями. Справа в тому, що за статистикою, кожен четвертий працівник зі Сходу прибуває до Польщі якраз через агентства з працевлаштування. 

Проте, останнім часом з’явилося багато тимчасових фірм, які створюються із шахрайськими цілями і часто обманюють іноземців, які приїжджають працювати в Польщу. Буває, що такі компанії неправомірно стягують плату з людей за свої послуги. Інколи буває й таке, що працівники потрапляють на посади, які не відповідають їхнім кваліфікаціям.

   ⇒ Читайте також: 8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі

Як працюватиме центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців?

Отож, щоб побороти шахрайські схеми агентств з працевлаштування та покращити процес працевлаштування іноземця в Польщі, Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі розглядає можливість створення централізованої установи, яка контролюватиме притік іноземних працівників в країні.

Новостворений центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців відповідатиме за збір інформації про потреби роботодавців та залучення іноземних працівників з відповідною кваліфікацією. Натомість агентства з підбору персоналу, які працюють на ринку зараз, надавали б лише підтримку центральній установі з працевлаштування іноземців, працюючи як субпідрядники.

Іншими словами, завдання центрального реєстру і агентства з працевлаштування іноземців полягатиме в зборі інформації про вже працевлаштованих іноземців в Польщі та в залученні іноземців з відповідною кваліфікацією на роботу, виходячи з реальних потреб польських роботодавців.

центральний реєстр іноземних працівників

Ймовірно, центральне агентство з працевлаштування іноземців буде збирати всі наявні вакансії та вільні робочі місця від польських роботодавців, а тоді набиратиме на ці посади іноземних працівників через вже наявні агентства з працевлаштування в Польщі. Тобто теперішні агентства стануть підконтрольними центральному агентству, а відтак, всі вакансії на роботу, які вони пропонуватимуть, будуть перевіреними, а сам іноземець вже не потрапить під шахрайську схему.

   ⇒ Читайте також: Міністерство праці Польщі планує підвищити мінімальну заробітну плату

Центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців в Польщі: плюси та мінуси

Створення центрального реєстру і агентства з працевлаштування іноземців в Польщі безперечно має свої плюси - як для польських працедавців, так і для іноземців, які мають намір влаштуватись на роботу в Польщі. 

Для польських працедавців це означає якісний підбір персоналу серед іноземців відповідно до вимог посади, яку вони пропонують. 

Для іноземців це зменшення ризику потрапити до рук шахраїв та недобросовісних агенцій з працевлаштування, які беруть неправомірні суми за свої послуги і часто пропонують роботу, яка не відповідає запитам ні іноземця, ні працедавця.

Більше того, з появою центрального реєстру та агентства з працевлаштування, зменшиться кількість нелегально працевлаштованих іноземців, а держава зможе контролювати діяльність польських роботодавців - до прикладу, виплат заробітної плати, дотримання соціального та медичного страхування та забезпечення належних умов праці для іноземців.

З появою центрального агентства з працевлаштування іноземець матиме можливість побачити реальну картину наявних вакансій на польському ринку праці і, що головне, зможе обрати для себе роботу в Польщі без ризиків працювати нелегально чи потрапити до рук шахраїв та в кінцевому підсумку залишитись без грошей та роботи.

центральний реєстр іноземних працівників

З іншої сторони, як коментує рішення про створення нового відомства експерт об’єднання “Роботодавці РП” (“Pracodawcy RP”) Гжегож Токарський, створюючи таку установу, державний апарат отримає повну владу та контроль над притоком іноземних працівників

   ⇒ Читайте також: Нова міграційна політика Польщі та спрощення процедури працевлаштування: чого очікувати українцям?

Президент польсько-української торгівельної палати Яцек Пєхота так коментує створення центрального реєстру і агентства з працевлаштування іноземців в Польщі: 

“У зв’язку з розвитком польської економіки, наслідком чого є зростання попиту на працівників, створення державної міграційної політики є пріоритетом. Спрощення легалізації перебування та роботи в РП, вдосконалення адміністративної та правової інфраструктури, скорочення шляху до отримання постійного місця проживання та громадянства іноземцями, особливо тими, хто тривалий час працює в Польщі або є випускниками польських університетів, матиме позитивний вплив на польський ринок праці та задовольнятиме потреби роботодавців”.

Коли саме запрацює в Польщі центральний реєстр і агентство з працевлаштування іноземців в Польщі, наразі невідомо.

⇒ Читайте також:

Як знайти роботу в Польщі

Середня зарплата в Польщі сягнула понад 1100 євро

Сезонна робота в Польщі для українців: найпоширеніші запитання та відповіді

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах