В Україні хочуть дозволити магазини “Дьюті фрі” при поверненні з-за кордону

18 Грудня 2019
покупки в дьюті фрі в україні

Подорож закордон - це не лише новий цікавий досвід та яскраві емоції, але й нагода суттєво заощадити на покупках. У магазинах Польщі та Європи за дуже вигідними цінами можна придбати одяг, взуття, косметику, техніку для дому чи офісу тощо. Зекономити маю можливість також ті, хто оформить відповідні документи на повернення податку Tax Free (Такс Фрі). А один із найпоширеніших способів вигідно закупитись під час закордонної подорожі - це придбати товар у магазині  “Дьюті фрі”. 

“Дьюті фрі” або магазини безмитної торгівлі - це спеціальні торговельні точки, де товари продають за ціною, що не включає деякі види акцизів, зборів, а також ПДВ. У цих крамничках можна знайти все - від алкогольних напоїв і продовольчих товарів до одягу, косметики і навіть комп’ютерної техніки.

Однією з умов функціонування таких магазинів є необхідність вивезення придбаного товару за межі країни. З огляду на це, "Duty free shop" відкривають в так званих транзитних зонах, коли пасажир вже де-факто покинув територію однієї країни, оскільки пройшов паспортний контроль, але ще не в’їхав до іншої. 

Про те, чому купувати товари в таких магазинах не завжди зручно та як на це хочуть вплинути в Україні - далі у нашій публікації. 

Магазини “Duty free” при поверненні в Україну - як це працюватиме?

На розгляді Верховної Ради перебуває законопроект про внесення змін у правила безмитної торгівлі в Україні. Так, автори документу пропонують дозволити відкривати в аеропортах магазини “Duty free” не лише в зоні вильоту, але й прильоту, йдеться у повідомленні на веб-сайті ВРУ

Як сказано у пояснювальній записці до законопроекту, зараз громадяни України змушені або купувати необхідні товари в “Дьюті фрі” під час виїзду з країни, а потім знову їх ввозити при поверненні додому, або ж відвідувати магазини безмитної торгівлі на території інших держав. 

магазини дьюті фрі в україні

Якщо ж дозволити відкривати відповідні крамниці у зонах прильоту, це не лише зробить подорожі більш комфортними, але й позитивно вплине на економіку країни та прибутковість самих аеропортів. Як відомо, такі правила вже діють у США, Канаді, Австралії, ОАЕ, Туреччині та інших державах світу. 

“Замовляючи або купуючи товари у магазинах безмитної торгівлі, розміщених на території інших держав, покупці залишають поза межами України значні обсяги фінансових готівкових коштів, які натомість могли б бути залучені до економіки України”, - пояснюють автори законопроекту. 

За планом, в українських аеропортах магазини “Дьюті фрі” розташовуватимуться між зонами паспортного та митного контролю. Окрім цього, нардепи пропонують дозволити розміщення відповідних крамничок на залізничному та водному транспорті комерційного призначення, що виконує міжнародні рейси. Відкритим залишається питання чи зможуть їх також облаштувати на пунктах перетину державного кордону, таких як “Краківець-Корчова” чи “Шегині-Медика”. 

Додамо, схожий законопроект вже намагались прийняти в Україні наприкінці 2015 року. Тоді його підтримало лише 173 народні депутати.

⇒ Читайте також:

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

Укрпошта доставлятиме посилки з Польщі за посередництвом пачкоматів InPost

Скільки доведеться витратити на зимові свята 2019-2020 рр. в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах