Власники авто на єврономерах другий день поспіль блокують польський кордон

26 Листопада 2018

Вже другий день поспіль, починаючи з неділі 25 листопада, ситуація практично на всіх пунктах пропуску польсько-українського кордону залишається вкрай напруженою. Власники автомобілів з іноземною реєстрацією проводять акції протесту за скасування прийнятих нещодавно законів щодо розмитнення “євроблях” та впровадження нових штрафів.

Державна прикордонна служба України повідомляє, що в даний час (станом на 9 ранку понеділка - прим. ред.) ускладнений рух спостерігається у напрямку пунктів пропуску "Устилуг", "Рава-Руська", "Ягодин", "Малий Березний", "Шегині", "Краківець", "Солотвино" та "Угринів". В місцях скупчення людей перебувають співробітники Нацполіції.

акції протесту на польсько-українському кордоні

Фото: Державна прикордонна служба України

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією частково або повністю блокують рух на дорогах, що ведуть до даних пунктів пропуску.

Найгостріша ситуація, кажуть в Держприкордонслужбі, - поблизу кордону з Польщею.

"Аби не допустити жодних провокацій безпосередньо на державному кордоні Держприкордонслужба посилила заходи безпеки, в готовності до дій продовжують перебувати додаткові сили. Створено ситуативні групи, відбувається постійний обмін інформацією між взаємодіючими органами", – інформують прикордонники.

У місцях скупчення учасників акцій для забезпечення публічної безпеки та недопущення провокацій перебувають співробітники Нацполіції, працює поліція діалогу.

Пункт пропуску "Устилуг", 25 листопада

Заблокована дорога до пункту пропуску "Ягодин" на Волині. Фото: Ігор Зінкевич

Як стало відомо, сьогодні, 26 листопада відбудеться перше засідання робочої групи щодо розблокування руху на пунктах пропуску.  Участь у зустрічі візьмуть представники МВС (перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий), поліції (голова Національної поліції Сергій Князєв), Держприкордонслужби (голова Прикордонної служби Петро Цигикал) і Державної фіскальної служби (в.о. голови Державної фіскальної служби Олександр Власов).

Держприкордонслужба звертається до всіх подорожуючих громадян з проханням врахувати цю інформацію під час вибору маршруту подорожей та для обрання оптимального маршруту руху.

Нагадаємо, слідкувати за ситуацією на польсько-українському кордоні можна в режимі реального часу завдяки камерам на кордоні

-------------------------------------------------------------------------

ОНОВЛЕННЯ СТАНОМ НА ВЕЧІР 26 ЛИСТОПАДА

Станом на вечір, 26 листопада, ситуація на кордонах України, за даними прес-служби Патрульної поліції Львівщини, виглядає наступним чином: 

на ПП Краківець-Корчова пропускають автобуси;

на ПП Шегині-Медика мітингувальники пропускають по кілька авто щопівгодини;

на ПП Угринів - Долгобичув, за даними громадського активіста Ігора Зінкевича, близько з 15:00  в’їзд до Польщі з України почав працювати без проблем: декілька автомобілів стоять у черзі перед шлагбаумом, однак на загал доїзд не заблокований. 

на ПП Грушів - Будомєж проїзд також розблоковано. “Машин багато, але пропускають добре. Працюють всі смуги”, – стверджує Зінкевич.

Наразі найскладніша ситуація спостерігається на ПП Рава-Руська - Хребенне. Там, за даними поліції, весь транспорт стоїть, серед мітингувальників та інших подорожуючих час від часу спалахують конфлікти.

-------------------------------------------------------------------------

ОНОВЛЕННЯ СТАНОМ НА 27 ЛИСТОПАДА

Станом на ранок вівторка (27 листопада) мітингувальники частково розблокували пунки пропуску на кордоні. Транспорт з певною періодичністю почали пропускати у Раві-РуськійШегинях та Краковці. В першу чергу мітингувальники пропускають авто з дітьми та хворими людьми.

Інші пункти пропуску на держкордоні з Польщею повністю розблоковані.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом блокування польського кордону

-------------------------------------------------------------------------

ОНОВЛЕННЯ СТАНОМ НА 28 ЛИСТОПАДА

Усі пункти пропуску на держкордоні з Польщею повністю розблоковані. Протести власників авто на єврономерах на польському кордоні завершено.

Чому відбуваються акції протесту на польсько-українському кордоні?

Акції протесту на прикордонних пунктах пропуску розпочалися ще в неділю, 25 листопада. Ініціаторами протестів є власники авто на єврономерах, котрі вимагають від Президента України скасувати закони  №8487 та №8488, прийняті на початку цього місяця. Закони передбачають легалізацію ввезених із порушенням митного та податкового законодавства автомобілів із європейською реєстрацією та впровадження більш жорстких правил їх ввезення на територію України.

Зокрема, змінюється формула для розрахунку акцизу для "євроблях", вводяться обмеження на кількість авто, які можна ввозити - нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто

Крім того, за новими правилами, авто, ввезене в Україну в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не можна передавати у володіння, користування або розпорядження іншим особам. Заборонено також використовувати таке авто у підприємницькій діяльності або для отримання доходу.

Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту. Залежно від терміну порушення, штраф становитиме від 8,5 тис. до 170 тис. грн.

Детальніше про це у статті: Зменшення акцизного податку на авто та нові штрафи для власників “євроблях”

Головне фото: Ігор Зінкевич

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах