Якість польських доріг нижча ніж в Індії та Намібії. Дослідження

06 Травня 2020
дороги польщі

У рейтингу якості доріг Польща займає 20-те місце в Європі та 57-ме місце у світі. І хоча, у порівнянні з попередніми роками, польська дорожня інфраструктура перебуває у значно кращому стані, нашим західним сусідам ще далеко до таких європейських країн, як Нідерланди, Австрія чи Португалія. 

Такі дані нещодавно оприлюднила міжнародна організація “Всесвітній економічний форум”, передає портал rankomat.pl. Експерти досліджували інформацію про стан доріг у 141 країні світу за 2019 рік. За їхніми висновками, Польща суттєво відстає на фоні інших країн Європи. Необхідність покращення стану польських доріг підтверджує також рапорт Генеральної дирекції національних доріг та автострад Польщі (GDDKiA). Майже 37% дорожнього покриття в країні потребує серйозного ремонту. Тим часом, через незадовільний стан польських трас щодня доходить в середньому до 27 зіткнень чи аварій. 

дороги польщі

⇒ Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Ремонт доріг в Польщі у 2020 році

Експерти Всесвітнього економічного форуму оцінили стан польських доріг у 4,31 пункти (за шкалою від 1 до 7 - чим вища оцінка, тим більш розвинена інфраструктура). Таким чином, Польща опинилась майже по середині загального рейтингу - 57 місце зі 141. У ще гіршому стані перебувають дороги в Україні - вони одержали оцінку в діапазоні 2,84-3,48 пункти. Натомість, перші місця в загальному рейтингу посіли Сінгапур (6,45) та Нідерланди (6,43), а останні - Чад (1,94) і Мавританія (2,03). 

У рейтингу країн Євросоюзу Польща посіла 20 сходинку із 27-ми. Лідерами переліку стали Нідерланди, Австрія та Португалія, а останні місця посіли Румунія, Мальта та Болгарія. Ці країни опинились в одному діапазоні з Україною. 

якість доріг в європі рейтинг

Як наголошують в Генеральній дирекції національних доріг та автострад Польщі (GDDKiA), стан дорожньої інфраструктури, перш за все, впливає на рівень безпеки. Так, ями на дорогах - це одна з найчастіших причин ДТП, принаймні так випливає із щорічних статистик польської поліції. Минулоріч в країні зафіксували 9963 такі випадки. Якщо взяти до уваги протяжність мережі доріг в Польщі (близько 18 133 км), то зіткнення чи ДТП через поганий стан дорожнього покриття траплялись в 2019 році в середньому кожні 2 км. Найбільше таких випадків поліція зафіксувала у Сілезькому воєводстві, а найменше - в Підкарпатському. 

⇒ Штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Польщі (оновлено)

Зі звіту автодорожньої інспекції також виникає, що на кінець 2018 року понад 8 тисяч км доріг в Польщі (37%) перебували у поганому або незадовільному стані. При цьому, стан 14% з них оцінювали як критичний. 

ремонт доріг в польщі

Тим не менш, якість доріг в Польщі систематично покращується. Під кінець 2019 року в Польщі відремонтували та відкрили для проїзду близько 200 км трас. А цьогоріч почали будівництво одразу 11-ти з 12-тьох ділянок швидкісної автомобільної дороги S19 на відрізку від Жешува до Любліна.

⇒ Читайте також:

В Польщі за порушення ПДР, яке зафіксував фоторадар, штрафуватимуть власників авто

Цьогоріч розпочнеться ремонт дороги між Мостиськами і Краковцем

Ремонт дороги М10 «Львів – Краковець» можуть розпочати вже в 2020 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах