В Польщі за порушення ПДР, яке зафіксував фоторадар, штрафуватимуть власників авто

22 Січня 2020
фоторадари на дорогах польщі

Перетин кордону власним автомобілем - один із найбільш популярних та поширених способів потрапити на територію Польщі. Та мандрівники, які вирушають до сусідньої країни з різною метою, не завжди знають місцеві закони і правила дорожнього руху. Та незнання закону не звільняє від відповідальності. Навіть якщо порушника не спіймає автодорожній контроль, його автомобіль зафіксують спеціальні фоторадари. А їх на дорогах Польщі, та й всього Євросоюзу, є чимало. 

Принцип роботи фоторадара простий: вони фотографують транспортний засіб, який перевищує допустиму на цій ділянці дороги швидкість і таким чином фіксують правопорушення без зупинки самого водія. Так, фіксується саме правопорушення, тобто швидкість, з якою рухався автомобіль, а також його марка та модель, реєстраційний номер, місце, дата і час правопорушення. Про встановлені попереду фоторадари водія заздалегідь попереджають відповідні дорожні знаки.

штрафи на основі фоторадарів в польщі

Як показує практика, знайти водія-порушника чи довести його провину на основі одного лише знімка не завжди буває просто. Однак польські службовці вже шукають способи врегулювання проблеми шляхом зміни законодавства. Детальніше про це - далі у нашій статті.

⇒ Де на дорогах Польщі встановлено найбільше фоторадарів? Інфографіка

Штрафи на основі знімків з фоторадарів - що зміниться в Польщі в 2020 році

Інспекція дорожнього транспорту Польщі, яка обслуговує фоторадари на дорогах країни, хоче покращити ефективність накладання штрафів на водіїв, які перевищують дозволену швидкість. 

За даними польського видання "Dziennik Gazeta Prawna", у 2019 році всі 500 фоторадарів, які реєструють порушення ПДР на дорогах Польщі, зняли близько 1,6 млн випадків, коли водії перевищували дозволену швидкість. Однак штрафи виписали лише 45% порушників, оскільки процедура їх накладання є малоефективна, кажуть в Автодорожній інспекції. Саме тому, у відомстві хочуть змінити законодавство так, аби можна було швидше карати не лише порушників-водіїв, але й власників автомобілів.

Керівник ІДТ Alvin Gajadhur вважає, що сучасна система покарання порушників ПДР є архаїчною, а процедура накладання штрафів заплутана і дороговартісна. Велика частина водіїв використовує лазівки в законодавстві і не признається, що це саме вони керували сфотографованим транспортним засобом.

“Щоб перешкоджати нам у виконанні обов’язків, водії називають сторонніх осіб, навіть іноземців, аби тільки уникнути відповідальності”, - каже посадовець Інспекції дорожнього транспорту Польщі.

де в польщі стоять фоторадарах на дорогах

Крім цього, є безліч водіїв, які взагалі не відповідають на прохання вказати особу, яка фактично перевищила швидкість, як зафіксував фоторадар. В таких ситуаціях Інспекція звертається до суду, однак навіть судді не завжди трактують мовчання власників як правопорушення.

“Ми хочемо взяти приклад у багатьох інших країн і запровадити значно швидшу систему накладання штрафів - адміністративну. На практиці це виглядатиме так: власник автомобіля, що потрапив на знімок фоторадара, отримував би запит на вказання водія-порушника. Якщо впродовж 14 днів він не відповість на запит, ІДТ накладе на нього адміністративне покарання. Без жодних штрафних пунктів, без судових справ і так далі. Ймовірно, стягнення буде вищим, ніж потенційний штраф за порушення ПДР”, - повідомляють в Інспекції. 

Міністерство інфраструктури Польщі не виключає можливості запровадження такого правила:

“Ми аналізуємо цю пропозицію. Систему фактично потрібно покращити”, - прокоментував ситуацію віце-міністр інфраструктури Рафал Вебер. 

Тим не менше, точних дат поки що ніхто не озвучує. 

⇒ Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

Як у Польщі штрафують іноземців-порушників ПДР

Раніше польські службовці мали проблему із накладанням штрафів на громадян тих країн, що не входять до складу ЄС, та порушили ПДР на дорогах Польщі і це зафіксував фоторадар. 

Справа в тому, що після фіксування фоторадором правопорушення водію в найближчий час приходить квитанція про необхідність сплатити штраф. Оскільки Польща є країною-членом ЄС, ІДТ може ідентифікувати номерні знаки усіх країн ЄС і таким чином надсилати штрафи водіям з усього Європейського Союзу. 

Однак, зробити це із номерами української, російської чи білоруської реєстрації в Інспекції не могли, оскільки ці держави не є членами ЄС, а отже відстежити інформацію про власника такого номера неможливо. До того ж,  відповідно до законодавства, ІДТ не може надсилати штрафи за перевищення швидкості у країни, що не є членами ЄС. Тому порушники з таких країн залишаються безкарними.

Та інспектори знайшли два способи як боротись із безкарністю іноземних водіїв на польських дорогах. Перший - це штрафувати порушника під час наступної зупинки автомобіля дорожньою інспекцією для звичайної перевірки. Нововведення діє ще з 2017 року. Детальніше про це можна дізнатись ТУТ.

штрафи за порушення пдр в польщі станом на 2020 рік

Другий спосіб - надсилати знімки з фоторадарів на польських дорогах до Прикордонної служби. Та, у свою чергу, може перевірити водія через систему CANARD (Центр автоматичного контролю за дорожнім рухом) і за необхідності виписати штраф на місці. На територію Польщі водія-порушника не пропустять, доки він не погасить цей борг. Наразі нововведення перебуває на стадії опрацювання, а поки що інспектори ІДТ самі беруть участь в прикордонному контролі вантажних автомобілів і перевіряють їх через свою систему, а за необхідності виписують водіям відповідний штраф. 

Варто зазначити, що в ІІІ кварталі 2020 року на польських дорогах з’явиться близько 600 новітніх фоторадарів, що фіксуватимуть не лише перевищення водіями допустимої швидкості, але й різноманітні порушення ПДР. Їх злокалізують у найбільш небезпечних місцях, на яких неодноразово доходило до трагічних випадків.

Про встановлення цих фоторадарів у Польщі говорили ще в 2018 році, однак лише зараз Інспекції дорожнього транспорту вдалось отримати дофінансування з ЄС на втілення цього проекту в життя. 

⇒ Читайте також:

На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року

В 2020 році зростуть штрафи за відсутність автоцивілки в Польщі

Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах