Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПеретин кордону власним автомобілем - один із найбільш популярних та поширених способів потрапити на територію Польщі. Та мандрівники, які вирушають до сусідньої країни з різною метою, не завжди знають місцеві закони і правила дорожнього руху. Та незнання закону не звільняє від відповідальності. Навіть якщо порушника не спіймає автодорожній контроль, його автомобіль зафіксують спеціальні фоторадари. А їх на дорогах Польщі, та й всього Євросоюзу, є чимало.
Принцип роботи фоторадара простий: вони фотографують транспортний засіб, який перевищує допустиму на цій ділянці дороги швидкість і таким чином фіксують правопорушення без зупинки самого водія. Так, фіксується саме правопорушення, тобто швидкість, з якою рухався автомобіль, а також його марка та модель, реєстраційний номер, місце, дата і час правопорушення. Про встановлені попереду фоторадари водія заздалегідь попереджають відповідні дорожні знаки.
Як показує практика, знайти водія-порушника чи довести його провину на основі одного лише знімка не завжди буває просто. Однак польські службовці вже шукають способи врегулювання проблеми шляхом зміни законодавства. Детальніше про це - далі у нашій статті.
⇒ Де на дорогах Польщі встановлено найбільше фоторадарів? Інфографіка
Інспекція дорожнього транспорту Польщі, яка обслуговує фоторадари на дорогах країни, хоче покращити ефективність накладання штрафів на водіїв, які перевищують дозволену швидкість.
За даними польського видання "Dziennik Gazeta Prawna", у 2019 році всі 500 фоторадарів, які реєструють порушення ПДР на дорогах Польщі, зняли близько 1,6 млн випадків, коли водії перевищували дозволену швидкість. Однак штрафи виписали лише 45% порушників, оскільки процедура їх накладання є малоефективна, кажуть в Автодорожній інспекції. Саме тому, у відомстві хочуть змінити законодавство так, аби можна було швидше карати не лише порушників-водіїв, але й власників автомобілів.
Керівник ІДТ Alvin Gajadhur вважає, що сучасна система покарання порушників ПДР є архаїчною, а процедура накладання штрафів заплутана і дороговартісна. Велика частина водіїв використовує лазівки в законодавстві і не признається, що це саме вони керували сфотографованим транспортним засобом.
“Щоб перешкоджати нам у виконанні обов’язків, водії називають сторонніх осіб, навіть іноземців, аби тільки уникнути відповідальності”, - каже посадовець Інспекції дорожнього транспорту Польщі.
Крім цього, є безліч водіїв, які взагалі не відповідають на прохання вказати особу, яка фактично перевищила швидкість, як зафіксував фоторадар. В таких ситуаціях Інспекція звертається до суду, однак навіть судді не завжди трактують мовчання власників як правопорушення.
“Ми хочемо взяти приклад у багатьох інших країн і запровадити значно швидшу систему накладання штрафів - адміністративну. На практиці це виглядатиме так: власник автомобіля, що потрапив на знімок фоторадара, отримував би запит на вказання водія-порушника. Якщо впродовж 14 днів він не відповість на запит, ІДТ накладе на нього адміністративне покарання. Без жодних штрафних пунктів, без судових справ і так далі. Ймовірно, стягнення буде вищим, ніж потенційний штраф за порушення ПДР”, - повідомляють в Інспекції.
Міністерство інфраструктури Польщі не виключає можливості запровадження такого правила:
“Ми аналізуємо цю пропозицію. Систему фактично потрібно покращити”, - прокоментував ситуацію віце-міністр інфраструктури Рафал Вебер.
Тим не менше, точних дат поки що ніхто не озвучує.
⇒ Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили
Раніше польські службовці мали проблему із накладанням штрафів на громадян тих країн, що не входять до складу ЄС, та порушили ПДР на дорогах Польщі і це зафіксував фоторадар.
Справа в тому, що після фіксування фоторадором правопорушення водію в найближчий час приходить квитанція про необхідність сплатити штраф. Оскільки Польща є країною-членом ЄС, ІДТ може ідентифікувати номерні знаки усіх країн ЄС і таким чином надсилати штрафи водіям з усього Європейського Союзу.
Однак, зробити це із номерами української, російської чи білоруської реєстрації в Інспекції не могли, оскільки ці держави не є членами ЄС, а отже відстежити інформацію про власника такого номера неможливо. До того ж, відповідно до законодавства, ІДТ не може надсилати штрафи за перевищення швидкості у країни, що не є членами ЄС. Тому порушники з таких країн залишаються безкарними.
Та інспектори знайшли два способи як боротись із безкарністю іноземних водіїв на польських дорогах. Перший - це штрафувати порушника під час наступної зупинки автомобіля дорожньою інспекцією для звичайної перевірки. Нововведення діє ще з 2017 року. Детальніше про це можна дізнатись ТУТ.
Другий спосіб - надсилати знімки з фоторадарів на польських дорогах до Прикордонної служби. Та, у свою чергу, може перевірити водія через систему CANARD (Центр автоматичного контролю за дорожнім рухом) і за необхідності виписати штраф на місці. На територію Польщі водія-порушника не пропустять, доки він не погасить цей борг. Наразі нововведення перебуває на стадії опрацювання, а поки що інспектори ІДТ самі беруть участь в прикордонному контролі вантажних автомобілів і перевіряють їх через свою систему, а за необхідності виписують водіям відповідний штраф.
Варто зазначити, що в ІІІ кварталі 2020 року на польських дорогах з’явиться близько 600 новітніх фоторадарів, що фіксуватимуть не лише перевищення водіями допустимої швидкості, але й різноманітні порушення ПДР. Їх злокалізують у найбільш небезпечних місцях, на яких неодноразово доходило до трагічних випадків.
Про встановлення цих фоторадарів у Польщі говорили ще в 2018 році, однак лише зараз Інспекції дорожнього транспорту вдалось отримати дофінансування з ЄС на втілення цього проекту в життя.
⇒ Читайте також:
На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року
В 2020 році зростуть штрафи за відсутність автоцивілки в Польщі
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі