За незареєстрований впродовж 30 днів автомобіль в Польщі буде штраф до 1000 злотих

19 Листопада 2019
реєстрація автомобіля в польщі

З 1 січня 2020 року власникам транспортних засобів, які впродовж 30 днів не зареєструють придбане закордоном і привезене на територію Польщі авто, загрожує штраф на суму навіть 1000 злотих. Таку ж санкцію накладуть на тих, хто не повідомить старосту повіту про купівлю або продаж ТЗ вже зареєстрованого в Польщі. 

⇒Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

Реєстрація автомобіля - 30 днів або 1000 злотих штрафу

30-денний відлік розпочнеться: 

  • від дати придбання нового ТЗ на території Польщі
  • від дати придбання автомобіля, який вже був зареєстрований у Польщі (тобто вживаний)
  • від дати, коли посадовець митної чи податкої служби допустить до продажу ТЗ, привезений з-за меж ЄС
  • від дати ввезення на територію Польщі авто з країни-члена ЄС

Важливо те, що 30 днів на подання відповідної заяви також матиме “власник транспортного засобу, довіреного йому іноземною фізичною або юридичною особою”. У цій ситуації час буде відраховуватись від "дня, коли транспортний засіб було привезено на територію Республіки Польща".

У разі скасування реєстрації, власник автомобіля чи іншого транспортного засобу також матиме 30 днів для залагодження формальностей. Тут йдеться, зокрема, про крадіжку або продаж автомобіля закордон.

купівля і реєстрація машини в польщі

Тобто, згідно з новим законом, з моменту, відколи особа придбала авто, вона має 30 днів на те, щоб зареєструвати його на себе. Правило не поширюватиметься на транспортні засоби, придбані до 1 січня 2020 року. 

Як пояснює юридичний радник польської Асоціації автодилерів Павел Тузінек, якщо ми маємо аж 30 днів на реєстрацію автомобіля, привезеного з іншої держави, то можуть виникнути деякі ускладнення, бо впродовж цього часу власник може змінитись.

“Закон говорить про те, що реєстрацію повинен виконати власник авта. Це правило можна потрактувати так, що обов’язок реєстрації стосуватиметься кожного власника, який з’явиться у цього автомобіля впродовж тих 30 днів, відколи його привезли на територію Польщі. Але фактично реєструвати його буде та особа, яка стане власником на момент, коли 30-денний період добігатиме кінця”, - вважає Павел Тузінек.

⇒Авто з Польщі

Реєстрація та зняття з реєстрації транспортних засобів в Польщі. Штрафи за запізнення

Відповідно до змін, ініційованих Міністерством охорони довкілля Польщі, з нового року кожен, хто протягом місяця не повідомить старосту повіту про продаж або купівлю авта, зареєстрованого в Польщі, заплатить штраф розміром від 200 до навіть 1000 злотих. 

Як сказано в законі, рішення про накладення штрафу видаватиме сам староста. На думку урядовців, таке вирішення ситуації сприятиме тому, що водії відповідальніше ставитимуться до правил. А штрафи надходитимуть до скарбниці повіту. 

Досі на реєстрацію чи повідомлення про продаж власник автомобіля не мав чітких часових рамок. Незважаючи на те, що згідно з польським законодавством, відсутність  реєстрації передбачає грошове покарання розміром навіть 3 тисячі злотих, на практиці відповідних штрафів нікому не виписували. В результаті, як повідомляють представники Інституту досліджень автомобільного ринку в Польщі Самар, власники транспортних засобі просто ігнорували цей закон.

Ймовірність отримання штрафу, безумовно, мобілізує власників авто врегулювати паперові питання, що може спричинити великі черги і тимчасово сповільнити роботу відповідних адміністративних інституцій.

⇒Читайте також:

Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

Як розмитнити авто на єврономерах?

Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах