Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьКожного дня сотні українців перетинають кордон до Польщі на власному авто. Перебуваючи за кермом на території іншої країни, важливо добре орієнтуватися в правилах дорожнього руху та інших аспектах водіння у даній країні. Необхідно знати не лише систему штрафів, покарань та діяльності дорожнього контролю, а й такі, здавалося б, дрібниці, які насправді можуть в найнеобхідніший момент стати в нагоді кожному водію.
Вже незабаром на всіх водіїв в Польщі чекають важливі зміни одразу в декількох сферах: Польща запроваджує нові правила паркування в містах, вводить податок на паливо та нові маркування на автозаправних станціях та впроваджує можливість водіння авто без страхового полісу та документу про реєстрацію авто.
Отож, які зміни чекають на водіїв, як і відколи вони почнуть діяти в Польщі читайте далі у статті.
Наприкінці червня цього року Сенат Польщі прийняв нову поправку до Закону про біокомпоненти та рідке біопаливо, в якій вводиться плата за випуск палива. Комісія, яка також називається податком на пальне, буде покладатися на концерни з виробництва палива в розмірі 80 злотих на одну тисячу літрів палива.
На практиці таке нововведення означає додаткові витрати для компаній на паливо в розмірі 10 грош за літр (включаючи ПДВ). Польський уряд, однак, зазначає, що додаткова оплата за паливо не стане відчутною для водіїв.
Наразі дана поправка до законопроекту про введення податку на паливо ще не вступила в дію і чекає на підпис президента Польщі Анджея Дуди.
Ті самі поправки до Закону про біокомпоненти та рідкі біопалива також дозволять місцевим органам влади створити зони екологічно чистого транспорту в містах з населенням понад 100 тисяч жителів. Даний Закон вступає в дію в Польщі з 1 липня 2018 року.
У великих містах, чисельність населення яких сягає 100 тисяч жителів і більше, місцева влада виділятиме так звані "чисті транспортні райони" (Strefy czystego transportu) - певні зони в місті (переважно, в центрі міста), в'їзд у які буде дозволено лише екологічно чистим транспортним засобам: електромобілям, водневим авто або на природному газі.
Автомобілі на бензині та дизелі зможуть в’їжджати в зону чистих транспортних районів лише за окрему плату, максимальна сума якої встановлена на рівні 2,5 злотих за годину перебування в даній зоні.
Плата, однак, буде зніматися з водіїв лише з 9:00 до 17:00 год, в нічні ж години проїзд у цих зонах буде безкоштовним для всіх транспортних засобів. Безкоштовним він також залишатиметься для громадського транспорту.
Про початок та кінець зони чистих транспортних районів водіїв будуть повідомляти спеціально встановлені нові дорожні знаки. Виглядатимуть вони так:
Крім того, для усіх екологічних автомобілів (електрокарів та авто на водороді або на природному газі) впроваджується спеціальне маркування. Круглі наклейки діаметром 6 см водії даних авто повинні наклеїти в нижньому правому куті вітрового скла поряд із реєстраційним номером.
Наклейка для електромобілів буде синя, для водневих автомобілів - зелена, а для авто на газі - коричнева або фіолетова. Наклейка також міститиме напис польською та англійською мовами "Чиста транспортна зона", що вказує на право даних транспортних засобів безкоштовно перебувати в таких зонах у будь-який час доби.
Поляки зможуть купувати такі наклейки у власних містах. Ціни на них будуть визначені місцевим урядом.
Що стосується іноземців, то наразі схема отримання такої наклейки для них ще не вироблена. Можливо, поляки запозичать досвід Франції, де перед тим, як їхати до Парижу, іноземці можуть замовити наклейку через Інтернет, в якій вказується, до якої екологічної категорії належить їх автомобіль.
Чисті транспортні райони в Польщі створюються з метою обмеження викидів газів, а також зменшення шуму в містах. Окрім того, це своєрідний інструмент боротьби з забрудненням повітря, адже екологами було встановлено, що саме викиди від спалювання палива є однією з головних причин смогу в містах.
Практика створення таких зон не є новою. В декількох містах Європи вже впроваджені чисті транспортні райони. Зокрема, такі зони є в Лондоні, Стокгольмі, Осло та у столиці Мальти - Валетті.
Закон про “чисті транспортні райони” в Польщі вже прийнятий і вступив в дію з 1 липня 2018 року.
На днях Польський Сейм прийняв також важливий закон, який дозволив створити дві окремі зони паркування у великих містах Польщі: звичайну та в центрі міста. Відповідно до такого нововведення, збільшаться також ціни за годину паркування - навіть до 9,99 злотих в центрі міста.
Законопроект містить важливі зміни щодо паркування, особливо у великих містах - понад 100 тисяч жителів. Зокрема, передбачається створення двох зон паркування - звичайна платна парковка та в центрі міста (śródmiejska).
Обидві зони будуть відрізнятися власне ціною паркування. Наразі вартість паркування на звичайній парковці в платній зоні становить 3 злотих за годину.
Однак нові правила вводять систему плати за паркування, яка буде залежати від мінімальної заробітної плати. Відтак, у звичайній зоні плата за одну годину паркування повинна становити максимум 0,15% від мінімальної заробітної плати, а в центрі міста - максимум 0,45%.
Наприклад, якщо, згідно з планами уряду, наступного року мінімальна заробітна плата в Польщі буде 2 220 злотих/брутто, то паркування буде коштувати відповідно:
Збільшиться також сума штрафу за несплату паркування. Наразі вона становить 50 злотих. В новому ж законопроекті сума штрафу складатиме максимум 10% від мінімальної зарплатні.
Тож, виходячи з того, що наступного року мінімальна зарплата буде 2 220 злотих/брутто, штраф за несплату паркування для водіїв в Польщі становитиме 222 злотих.
Наразі закон про зміну правил паркування в містах вже прийнятий Сеймом Польщі і поступає на розгляд Сенату.
З 1 жовтня всі водії в Польщі зможуть водити авто без технічного паспорту та документа, що підтверджує наявність страхування.
Це впровадження анонсувало Міністерство цифровізації, яке на початку червня оголосило, що після запуску відповідної електронної системи CEPiK 2.0 водіям більше не потрібно буде мати документ про реєстрацію транспортного засобу та страховий поліс.
Співробітники поліції та дорожнього патрулю в разі необхідності зможуть переглянути ці документи в електронній базі даних. Однак, поширюється дане нововведеннях лише на автомобілі, зареєстровані в Польщі.
Вже зараз водії можуть бачити нове маркування на автозаправних станціях по всій Польщі.
Нові позначки для різних видів палива можна побачити на пістолетах для заправки. Це пов'язано з набуттям чинності директиви ЄС. Нові етикетки повинні інформувати водія про тип палива та не допустити помилок під час заправки авто.
Згідно з новими правилами, для бензину, дизпалива та газового палива створені спеціальні позначки.
Знак для бензину має форму круга. Літера "E" означає певні біокомпоненти, що містяться в бензині. Наступним значенням є максимальна кількість етанолу, рекомендованого для використання в транспортному засобі.
Дизельне пальне буде маркованим квадратом. Літера "B" означає певні біокомпоненти, присутні в дизельному паливі. Наступним значенням є максимальна кількість біодизельного палива, яку можна використовувати на даному транспортному засобі. "XTL" означає синтетичний дизель і вказує, що він не був отриманий з сирої нафти.
Газове паливо буде позначено ромбом.
Нові наклейки будуть встановлені на всіх автозаправних станціях Польщі до 12 жовтня.
Нагадємо, в Польщі планують також найближчим часом включити Прикордонну службу в систему CANARD. Відтак, знімки з фоторадарів на польських дорогах будуть надходити до Прикордонної служби.
Крім того, на польських дорогах встановлять нові фоторадари, які фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, а й інші порушення ПДР.
А якщо ви вже невдовзі плануєте відвідати Польщу, перед поїздкою радимо вам переглянути камери на кордоні, доступні на нашому веб-сайті. Завдяки нашому зручному функціоналу, ви зможете відслідковувати черги на кордоні з Польщею онайн у будь-який час.
Читайте також:
ЄС виділив кошти на будівництво автомагістралі від українського кордону до Варшави
2 та 3 лютого на під’їзді до пунктів пропуску через кордон Польщі з Україною Корчова – Краковець, Медика – Шегині, Хребенне – Рава-Руська та Дорогуськ – Ягодин можливе ускладнення руху та збільшення автомобільних черг.
З 19 лютого Укрзалізниця запускає два нові поїзди до Польщі. Перший з’єднає Харків із Перемишлем, а другий - Київ, Хелм та Варшаву.
З 2023 року на дипломатичні установи України поклали додатковий обов’язок ведення військового обліку українців, які проживають за межами своєї держави.
Львів хочуть сполучити зі столицею Польщі Варшавою прямим залізничним маршрутом, що також проходитиме через прикордонні міста Рава-Руська та Гребенне (Польща).
Сенат Польщі вніс тридцять поправок до законопроекту, який передбачає зміну чинного Закону про допомогу громадянам України. Це означає, що обов’язкову оплату за місце у пунктах спільного проживання українських біженців у Польщі введуть не з березня, а з к
Наплив українських громадян, які отримують в країнах Євросоюзу тимчасовий захист від війни, у листопаді 2022 року помітно знизився порівняно з жовтнем. Про це інформує європейське статистичне управління Євростат.
Коментарі