Паркування в містах Польщі стане дорожчим

11 Вересня 2019
правила паркування в Польщі

Кожного дня сотні українців перетинають кордон до Польщі на власному авто. Перебуваючи за кермом на території іншої країни, важливо добре орієнтуватися в правилах дорожнього руху та інших аспектах водіння у даній країні. Необхідно знати не лише систему штрафів, покарань та діяльності дорожнього контролю, а й такі, здавалося б, дрібниці, які насправді можуть в найнеобхідніший момент стати в нагоді кожному водію. 

Наприклад, паркування. З правилами паркування у Польщі дуже серйозно – паркувати авто можна лише у спеціально відведених для цього місцях з відповідною розміткою. Переважна більшість польських паркінгів – платні, а за неоплату паркувальних послуг чи, наприклад, ігнорування розмітки, вам загрожує чималий штраф.

Місцеві органи влади в Польщі віднедавна можуть самі встановлювати розмір плати за паркування і вже до кінця цього року припаркувати авто в Польщі буде дорожче.

паркування в Польщі

Паркування в Польщі подорожчає вже до кінця року

5 вересня 2019 року в Польщі набрала чинності поправка до Закону про дороги загального користування. Завдяки їй на громадських дорогах з’являться два типи зон паркування у містах із понад 100 000 жителів

Перша - зона платної парковки. Тут плата за паркомісце стягуватиметься в робочі дні. При цьому, плата за першу годину паркування не може перевищувати 0,15 відсотків від мінімальної зарплати в Польщі, тобто не більше, ніж 3,37 злотих (нагадаємо, у 2019 році мінімальна зарплата в Польщі складає 2 250 злотих). 

Нові правила паркування в містах в Польщі

Друга - це зона паркування в центрі міста. Тут плата може застосовуватися щодня - і у будні, і в вихідні. При цьому плата за першу годину паркування не може перевищувати більше, аніж втричі плату в першій зоні паркування. Тобто, якщо в першій зоні плата становить 3,37 злотих/год, то в другій не може бути більшою, аніж 10,11 злотих/год

паркування в Польщі

Штрафи за неоплачену парковку також змінилася - замість існуючих 50 злотих тепер штраф може становити максимум 10% від мінімальної зарплати, тобто у 2019 році - це 225 злотих.

Скільки коштує паркування авто в містах Польщі

   ♦ Краків

6 злотих за годину - вдвічі більше, ніж раніше - з грудня доведеться платити водіям, які хочуть залишити машину в центрі Кракова.

   ♦ Гданськ

Вже з вересня цього року за першу годину паркування в одному з 5777 місць в межах центру Гданська вам доведеться заплатити 3,30 злотих, за другу годину - 3,90 злотих, за третю - 4,90 злотих, а за кожну наступну - по 3,30 злотих.

   ♦ Варшава

Столиця Польщі наразі відклала рішення про підвищення цін за паркування. В плани міста з наступного року входить розширити платну зону паркування частиною Праги та Воли. Однак перед цим потрібно зробити інвентаризацію паркувальних місць і підготувати нову організацію руху.

   ♦ Вроцлав

У Вроцлаві скасують пільговий тариф на короткочасне паркування, який діяв тут раніше (50 грошів за перші та другі 20 хвилин паркування). 

Зміниться і спосіб нарахування плати за першу годину паркування. Мешканці зони зможуть придбати абонемент на паркомісце (він буде коштувати 160 злотих). Зростуть також штрафи за перевищення часу зупинки.

⇒ Читайте також:

Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

Найсуворіші штрафи для водіїв у Польщі

Дороги Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах