Де на дорогах Польщі встановлено найбільше фоторадарів? Інфографіка

29 Травня 2018
фоторадари на польських дорогах

Щодня на власному авто польський кордон перетинають сотні водіїв. До прикладу, торік польський кордон перетнули понад 10 мільйонів українців. Подорожувати власним транспортом дуже зручно, а іноді вкрай необхідно, однак завжди слід пам'ятати про безпеку свого пересування та дотримання правил дорожнього руху.

Перетинаючи автомобілем кордон іншої країни, в тому числі й Польщі, мандрівники часто бувають недостатньо ознайомлені з тутешніми правилами дорожнього руху. Однак, як відомо, незнання закону не звільняє від відповідальності. Тим паче, в країнах Європейського Союзу, де на дорогах встановлені фоторадари, які фіксують правопорушення.

фоторадари на польських дорогах

Встановлення фоторадарів - це чудове рішення для боротьби із правопорушниками. Як стверджує польський уряд, завдяки фоторадарам смертність на дорогах країни знизилася більш ніж на 40%.

Як свідчить статистика, минулого року фоторадари зафіксували на польських дорогах майже мільйон правопорушень, пов'язаних із перевищенням швидкості. Приблизно 8% таких правопорушень скоїли водії з українськими та білоруськими номерними знаками. 

Нагадаємо, що незабаром в Польщі планують включити Прикордонну службу в систему CANARD (Центр автоматичного контролю за дорожнім рухом). Відтак, знімки з фоторадарів на польських дорогах будуть надходити до Прикордонної служби.

Це дасть змогу контролювати кожен автомобіль, який виїжджає та в’їзджає на територію Польської Республіки. Тож у тому випадку, якщо прикордонник з'ясує, що водій не сплатив штраф за порушення ПДР, - у Польщу його не пропустять, доки він цей штраф не сплатить. 

фоторадари на польських дорогах

Як працюють фоторадари в Польщі?

На сьогодні у Польщі майже на всіх головних дорогах країни розміщені фоторадари. Принцип їхньої роботи простий: вони фотографують транспортний засіб, який перевищує допустиму на цій ділянці дороги швидкість і таким чином фіксують правопорушення без зупинки самого водія.

Завдяки цьому пристрою фіксується не лише швидкість, з якою рухався автомобіль, а й марка та модель транспортного засобу, реєстраційний номер, місце, дата і час правопорушення. Про встановлені попереду фоторадари водія заздалегідь попереджають відповідні дорожні знаки.

фоторадари на польських дорогах

Окрім того, вже наприкінці цього року на польських дорогах встановлять нові, більш вдосконалені фоторадари, які фіксуватимуть не лише перевищення швидкості, а й інші порушення ПДР. Покращені моделі фоторадарів фіксуватимуть проїзд транспортного засобу на червоне світло, а також чи правильно водії повертають з однієї дорожньої смуги на іншу.

У разі скоєння правопорушення, нові фоторадари не лише фіксуватимуть його на фото. Доказом тепер слугуватиме і відеозапис, який буде виконувати пристрій. Збільшиться також площа вимірювання фоторадаром. Завдяки цьому нові пристрої можна буде використовувати на автомагістралях та автострадах.

На яких дорогах в Польщі встановлено найбільше фоторадарів?

Відповідь на це питання взялися шукати експерти з відомої для усіх польських водіїв фірми yanosik.pl, які переконані, що знання про те, де на дорогах Польщі встановлено найбільше фоторадарів, зможе позитивно впливати на безпеку на дорозі, наприклад, знизити ризик зіткнень, викликаних раптовим гальмуванням перед приладами для вимірювання швидкості.

Як зазначає Dawid Kaczmarowski з Yanosika, уся зібрана та накопичена інформація про фоторадари та камери на польських дорогах підштовхнула їх до створення такого своєрідного рапорту. Результати дослідження опублікувало польське видання Rzeczpospolita.

фоторадари на польських дорогах

Найбільше фоторадарів - у Мазовецькому воєводстві, найменше - в Західнопоморському

Експерти підсумували кількість фоторадарів, камер, що фіксують проїзд на червоне світло та приладів для відрізкового заміру швидкості на польських дорогах в усіх воєводствах Польщі. Як виявилося, найбільш контрольованими є дороги Мазовецького воєводства зі столицею Варшавою. Загалом тут встановлено 81 реєстратор.

49 реєстраторів знаходяться на дорогах Великопольського воєводства (адміністративний центр - м. Познань), що посідає друге місце в рейтингу воєводств Польщі за кількістю фоторадарів на дорогах. Третю позицію зайняло Сілезьке воєводтсво (адміністративний центр - м. Катовіце). Тут на дорогах нарахували 40 реєстраторів

Найменше реєстраторів встановлено на дорогах Західнопоморського (21), Свентокшиського (15) та Опольського (12) воєводств.

Загалом же по всій Польщі нараховано 480 фоторадарів:

 • Мазовецьке воєводство (адміністративний центр - Варшава) - 81
 • Великопольське воєводство (адміністративний центр - Познань) - 49
 • Сілезьке воєводство (адміністративний центр - Катовіце) - 40
 • Лодзинське воєводство (адміністративний центр - Лодзь) - 35
 • Поморське воєводство (адміністративний центр - Гданськ) - 30
 • Люблінське воєводство (адміністративний центр - Люблін) - 30
 • Малопольське воєводство (адміністративний центр - Краків) - 27
 • Нижньосілезьке воєводство (адміністративний центр - Вроцлав) - 24
 • Підляське воєводство (адміністративний центр - Білосток) - 24
 • Любуське воєводство (адміністративний центр - Катовіце) - 24
 • Вармінсько-Мазурське воєводство (адміністративний центр - Гожув-Великопольський, Зелена Гура) - 23
 • Куявсько-Поморське воєводство (адміністративний центр - Бидгощ, Торунь) - 22
 • Підкарпатське воєводство (адміністративний центр - Жешув) - 22
 • Західнопоморське воєводство (адміністративний центр - Щецін) - 21
 • Свентокшиське воєводство (адміністративний центр - Кельце) - 15
 • Опольське воєводство (адміністративний центр - Ополе) - 12

фоторадари на польських дорогах

В середньому 6 фоторадарів на кожних 100 км дороги 

Фахівці Yanosik проаналізували кількість камер та те, наскільки “щільно” вони розташовані на дорогах і порівняли дані показники у всіх воєводствах Польщі.

Відтак, найбільше радарів на одному відрізку дороги виявилося у Мазовецькому воєводстві. Тут в середньому нараховують по 6 фоторадарів на кожних 100 км шляху. На другому місці виявилося Вармінсько-Мазурське воєводство - приблизно 4 камери на 100 км. Третю позицію зайняло Лодзинське воєводство. Тут їх щільність складає приблизно 3-4 фоторадари на кожні 100 км.

Найменша щільність розміщення фоторадарів на національних дорогах була зафіксована в Поморському, Куявсько-Поморському та Великопольському воєводствах. У кожному з цих воєводств на 100 км доріг налічується близько двох реєстраторів.

фоторадари на польських дорогах

Найбільш контрольовані дороги в Польщі

Проаналізувавши розміщення фоторадарів, камер, що фіксують проїзд на червоне світло та приладів для відрізкового заміру швидкості на польських дорогах, виявилося, що в кожному воєводстві можна визначити один з найбільш контрольованих маршрутів. 

У масштабах всієї країни, найбільше “уваги” прикуто до національної дороги № 92. На ділянці, що проходить через Любуське воєводство, водії можуть зустрічати фоторадари через кожні 13 км. Ця дорога також виявилася найбільш контрольованою у Великопольському воєводстві. Там, однак, фоторадари можна зустріти рідше, ніж у Любуському воєводстві - приблизно кожні 17,5 км.

Багато реєстраторів також розміщено на національній дорозі № 94 в Малопольському воєводстві. Там в середньому фоторадари “чекають” на водіїв через кожні 13,3 км. Дорога № 94 проходить також через Підкарпатське та Опольське воєводства, де фоторадари розміщені приблизно через кожні 17,3 км і 19,6 км відповідно. 

фоторадари в Польщі

Наступним маршрутом в Польщі, який виділяється серед інших за кількістю і частотою розміщення фоторадарів, є національний шлях №78 у межах Сілезького воєводства. На ньому в середньому фоторадари розміщені через кожні на 13,5 км.

В інших воєводствах найбільш контрольованими дорогами є:

 • DK 6 в Поморському воєводстві (1 фоторадар на 14,8 км) і в Західнопоморському воєводстві (1 фоторадар на 32,2 км);
 • DK 82 у Люблінському воєводстві (1 фоторадар на 15,9 км);
 • DK 8 у Підляському воєводстві (1 фоторадар на 18,4 км);
 • DK 50 в Мазовецькому воєводстві (1 кфоторадар на 17,4 км);
 • DK 91 в Лодзинському воєводстві (1 фоторадар на 19,7 км);
 • DK 74 у Свентокшиському воєводстві (1 фоторадар на 23,8 км);
 • DK 16 у Вармінсько-Мазурському воєводстві (1 фоторадар на 25,5 км);
 • DK 3 у Нижньосілезькому воєводстві (1 фоторадар на 26,7 км).

фоторадари на польських дорогах

Тож, як бачимо, розміщення на дорогах фоторадарів - досить поширена практика в Польщі. Тож будьте обачними і не забувайте про дотримання правил дорожнього руху. Пам’ятайте, що сідаючи за кермо, ви несете відповідальність не тільки за себе, а й за оточуючих. 

Нагадаємо, що вже невдовзі знімки з фоторадарів на польських дорогах будуть надходити до Прикордонної служби, а це означає, що відтепер прикордонники зможуть контролювати кожен автомобіль з номерами іноземної реєстрації, який виїжджає та в’їзджає на територію Польської Республіки. Тож у випадку якщо прикордонник з'ясує, що водій не сплатив штраф за порушення ПДР - у Польщу його не пропустять, доки він цей штраф не сплатить. 

Про ситуацію на українсько-польському кордоні та стан черг на пропускних пунктах ви можете дізнатися за допомогою камер на кордоні онлайн.

Читайте також:

Дороги Польщі

Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі 

Дорожній патруль в Польщі. Все, що потрібно знати, якщо вас зупинили

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах