Україна хоче збудувати п’ять нових пунктів пропуску через кордон з Польщею

16 Грудня 2020
митні переходи в польщу

Сьогодні, 16 грудня, Служба автомобільних доріг Львівщини публічно прозвітувала про виконану впродовж 2020 року роботу в межах програми «Велике будівництво». Під час свого виступу керівник Служби Олег Береза згадав, що цьогоріч нарешті вдалось розпочати довгообіцяний ремонт прикордонної дороги Яворів-Грушів. Як відомо, роботи виконують в межах програми «Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні» за кошти, надані польською стороною в кредит

В межах свого звіту чиновник розповів і про інші об’єкти дорожньої інфраструктури, за реконструкцію яких взялись у 2020 році. Йшлось, зокрема, про автодорогу Мостиська-Краковець, яка з’єднує між собою пункт пропуску Краковець-Корчова та місто Мостиська, а також про дороги в межах смт Нижанковичі, що вестимуть до майбутнього пункту перетину кордону з Польщею “Нижанковичі-Мальховіце”. До слова, нещодавно оприлюднили деталі проекту будівництва цього автомобільного КПП.

Під час публічного звітування Олег Береза також поділився планами Служби автодоріг Львівщини на наступний рік. Як відомо, у 2021 році має розпочатись ремонт прикордонної дороги, що веде від КПП Смільниця-Кросценко до Старого Самбора. За планом, ремонту підлягатиме 18 км прикордонної дороги. Вартість робіт оцінюють у 2 млн євро.

ремонт прикордонних доріг до польщіpolukr.net

Та чи не найбільш амбітна мета Служби на 2021 рік - це будівництво п’яти нових прикордонних переходів у Львівській області, а також доріг, що будуть до них вести. За словами чиновника, ці плани вже внесені у проект «Відкриті кордони», що розрахований на 2021-2022 роки. 

Нові пункти пропуску на кордоні з Польщею у 2021-22 рр. 

Як наголосив Олег Береза, Львівська область має стратегічне значення для транскордонної співпраці України та Польщі. Тому будівництво сучасної дорожньої інфраструктури - це лише питання часу. 

«Львівщина має стратегічне значення, а з 2012 року не відкривалося нових переходів. Ми будуємо дорожню інфраструктуру, яка дозволить розширити межі транскордонної співпраці. Плануємо будівництво п’яти додаткових прикордонних митних переходів і доріг до них. Це на півночі області і там, де зараз проводять активні роботи у рамках Карпатського кільця», – розповів керівник Служби автодоріг Львівщини Олег Береза, передає tvoemisto.tv.

Більш конкретної інформації про майбутні КПП чиновник не надав. Однак, Береза наголосив, що для будівництва прикордонних доріг Львівщина загалом отримала від польського уряду 50 мільйонів євро в кредит:

«Маємо кредит на понад 50 мільйонів євро, кошти зарезервовані. Виконали цього року робіт на понад 4 мільйони євро, це роботи на ділянці Яворів-Грушів. Надіюсь що за наступний рік ми реалізуємо роботи по цьому кредитуванню».

ремонт дороги на грушівloda.gov.ua

Варто нагадати, що на території Львівської області також планували ремонт дороги Грушів – Немирів (9 км), Червоноград – Рава-Руська (53,14 км) та Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий (46,4 км). 

Додамо, наприкінці 2019 року Держмитниця оприлюднила масштабний план щодо реконструкції чинних пунктів перетину кордону з Польщею, зокрема і популярного серед автомобілістів КПП Краковець-Корчова. До цього КПП також планували відремонтувати автодорогу М10 Львів – Краковець

У тому ж 2019 році чиновники говорили про будівництво на Львівщині повноцінного пункту пропуску «Лопушанка-Міхновець». Окрім цього, у прикордонній зоні Україна-Польща планували облаштувати ще три КПП: «Боберка-Смольник» (Львівська область), «Адамчуки-Збереже» (Волинська область), «Лубня-Волосате» (Закарпатська область).

Ще один амбітний проект українського уряду -  євроколія зі Львова до польського кордону. Поки що про реалізацію всіх цих задумів ніхто публічно не звітував.

⇒ Читайте також:

Чи потрібна самоізоляція після повернення з Польщі станом на грудень 2020 року?

На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року

Електронна черга в Краковці: на якому етапі перебуває проект?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах