Одноразова виплата після народження дитини у Польщі: хто може отримати у 2023 році

26 Січня 2023
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Якщо ви проживаєте із сім’єю в Польщі та плануєте народження дитини у 2023 році, вам слід знати про соціальні пільги від держави, на які ви маєте право. Тут сім’ї із низьким доходом впродовж року після народження дитини мають право на одноразову грошову допомогу на суму 1000 злотих. Однак потрібно відповідати кільком важливим критеріям, пише видання businessinsider.com.pl.

В Польщі існує одразу кілька програм грошової допомоги сім’ям із дітьми. Найвідоміша з них - це програма Родина 500+, яка діє в країні вже понад 6 років. Також нещодавно польський уряд запровадив програму Сімейний капітал опіки, яка має заохочувати польські родини народжувати більше однієї дитини. Крім цього, перед початком нового навчального року батьки школярів можуть отримати від держави до 300 злотих для покупки шкільного приладдя. Також держава виділяє гроші на оплату садочків або нянь для діток зовсім малого віку.

Та сьогодні мова йтиме про одноразову соціальну допомогу сім’ям із низьким доходом, у яких нещодавно народилась дитина. Цю допомогу у Польщі також називають "becikowe". 

Becikowe, або одноразова грошова допомога у зв'язку з народженням дитини, надається сім'ям за умови відповідності певному критерію доходу. Так, виплату на суму 1 тисяча злотих на кожне народжене немовля (у випадку близнюків батьки отримують 2 тисячі злотих) надають один раз, якщо щомісячний дохід сім’ї на кожну особу не перевищує суму 1922 зл. 

Варто пам’ятати, що одноразова допомога виплачується за умови, якщо жінка перебувала під медичним наглядом не пізніше 10-го тижня вагітності та до пологів. Це підтверджується відповідною медичною довідкою або довідкою від акушерки.

соціальні виплати для дитини у польщі

mamotoja.pl

Як подати заявку на отримання одноразової допомоги becikowe в Польщі у 2023 році

Заяву на отримання одноразової допомоги becikowe необхідно подати протягом 12 місяців з дня народження дитини до управління гміни або міста відповідно до місця проживання. Онлайн заявку можна подати через портал Emp@tia

У заявці слід вказати персональні дані самого заявника чи заявниці, а також дитини. Знадобиться, зокрема, й ідентифікаційний номер PESEL. Також слід вказати номер рахунку, на який має бути перерахована пільга, та додати документи, необхідні для встановлення права на допомогу, в тому числі довідку від лікаря або акушерки.

Якщо заявником є громадянин/нка іншої держави, також необхідно додати документ, який підтверджує право на перебування та працевлаштування на території Республіки Польща, наприклад, карта побиту.

Слід розуміти, що одноразова допомога на дитину у Польщі не виплачується, якщо член сім’ї отримує відповідну допомогу при народженні дитини за кордоном. Це переважно стосується людей, які живуть за межами Польщі.

Чи може громадянин/нка України отримати в Польщі допомогу після народження дитини

Іноземці можуть отримати допомогу при народженні дитини на тих же умовах, що й поляки, але для цього вони повинні відповідати кільком критеріям:

  • бути батьком або матір’ю новонародженої дитини;
  • бути законним опікуном дитини;
  • бути фактичним опікуном дитини;
  • легально проживати у Польщі.

Дохід у таких сім’ях також не може перевищувати максимальний поріг у 1922 зл/нетто на кожного члена. Крім цього, такі іноземці повинні мешкати в Польщі на законних підставах (наприклад, на підставі карти побиту, карти тимчасового побиту з правом на працевлаштування, або на підставі тимчасового захисту від збройного конфлікту в України). 

Заявки на отримання допомоги слід також подавати до управління гміни або міста, де проживає іноземець. Максимальний термін подачі: 12 місяців з дня народження дитини. Кожна гміна самостійно визначає, яка одиниця несе відповідальність за виплату допомоги. Найчастіше це будуть Центри соціального захисту населення (Ośrodki Pomocy Społecznej).

Якщо управління відмовить у виплаті допомоги, ви можете оскаржити це рішення в апеляційній комісії органів місцевого самоврядування. Для цього у вас є 14 днів з моменту отримання рішення. Подача апеляції є безкоштовною.

Апеляцію можна подати до установи, яка видала відмову:

  • особисто;
  • поштою - бажано рекомендованим листом (варто зберегти підтвердження надсилання).

Детальну інформацію про одноразову виплату becikowe можна отримати:

⇒ Читайте також:

Польські сім’ї заохочуватимуть до народження дітей еластичністю роботи та доступом до дитсадків

У Польщі може забракнути навіть 77 тисяч нових квартир у перспективі двох років

Середня зарплата в Польщі зросла до 7000 злотих, але інфляція “поглинає” підвищення

Головне фото:  iStock

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах