Перші карти поляка втратять свою чинність у квітні 2018 року

21 Вересня 2017
Карта поляка

Міністерство закордонних справ Польщі повідомляє, що у квітні 2018 року можливе нагромадження заяв про надання Карти поляка, оскільки тоді втратять свою дійсність перші Карти, видані у 2008 році строком на 10 років, – пише видання Волинські новини.

У 2008 році в Польщі ввели в дію документ під назвою Карта Поляка, який видається особам, що документально та згідно чинних вимог довели своє польське походження та співвідносять себе з польською національністю. Карта Поляка надає своєму власнику багато переваг і прав, доступних громадянам Польщі (безкоштовна освіта, право на працевлаштування  т. д.) і видається строком на 10 років.

Як зауважила заступниця директора департаменту співпраці з Полонією та поляками за кордоном у МЗС Маґдалена Пщулковська: «У квітні наступного року може відбутися нагромадження, адже будуть не тільки нові заяви про видання Карти поляка, але дійсність свою втратять перші карти, видані відразу після вступу у силу закону». Вона нагадала, що Карту поляка видають терміном на 10 років, а перші документи були надані у травні 2008 року.

Маґдалена Пщулковська поінформувала, що до 15 серпня 2017 року було розглянуто 18 тис. 647 заяв про надання Карти поляка. Своєю чергою торік це число становило 27 тис. Чиновниця зауважила, що невідомо, скільки таких заяв може бути розглянуто протягом усього 2018 року.

Віце-міністр внутрішніх справ і адміністрації Себастіан Хвалек зазначив: «Дані свідчать про те, що від січня до 1 вересня 2017 року подано приблизно 7 тис. заяв про надання дозволу на постійне перебування на підставі Карти поляка та майже 5 тис. клопотань про грошові виплати для цих осіб». Віце-міністр повідомив, що найбільшу кількість заяв на отримання таких виплат подано у Мазовєцькому (31%), Люблинському (12,6%), Малопольському (10,5%) та Нижньосілезькому воєводствах.

Як сказав Хвалек, найбільше заяв подали громадяни України та Білорусі. «Більшість клопотань про соціальні виплати розглядаються позитивно», - наголосив він і додав, що негативні рішення є наслідком, здебільшого, «недотримання заявником формальних вимог».

Нагадаємо, що у 2016 році Сейм Польщі прийняв у другому читані зміни до закону про Карту Поляка. Новий Закон «Про Карту поляка» президент Польщі Анджей Дуда підписав у грудні 2016 року. Документ передбачає, що рішення про грошові виплати для її власників, котрі клопочуться про надання їм дозволу на постійне перебування у Польщі, видають не старости, а воєводи. Згідно з законопроектом від 2016 року, власникам «карти поляка», крім значної фіндопомоги, максимально спростять отримання громадянства.

Слідкувати за перебігом процесу прийняття нововведень до Закону про Карту Поляка ви можете на офіційній сторінці Сейму Польщі.

Радимо також переглянути актуальні статті з усією необхідною інформацією стосовно Карти Поляка:

Необхідні документи на Карту поляка

Карта поляка. Частина 1. Анкета на карту поляка

Карта поляка. Частина 2. Співбесіда на карту поляка, всі питання та відповіді

Карта Поляка. Куди звертатись по грошову допомогу в Польщі

Безкоштовна віза в Європу для родичів власника Карти Поляка

Карта поляка. Польське походження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах