Польща готується до поступового виходу з карантину після 19 квітня

14 Квітня 2020
коронавірус в польщі останні новини

Міністр охорони здоров’я Польщі Лукаш Шумовський в розмові з журналістами польської радіостанції RMF FM повідомив, що уряд Польщі буде поступово “розморожувати” економіку країни після введених суворих карантинних обмежень. Процес цей має розпочатись з 19 квітня. Він також оцінив, що ізоляція людей в умовах пандемії коронавіруса була більш ніж виправданою і “якби не вона, ми мали б сьогодні кількадесят тисяч хворих на Covid-19 в Польщі”. Разом з тим, деталей урядового плану очільник польського МОЗ розповідати не захотів. 

“Будемо поволі з 19 квітня розморожувати економіку. Думаю, це хороша новина, адже ця ізоляція дорого нам всім обходиться”, - сказав міністр Шумовський під час ефіру на RMF FM.

коли в польщі може закінчитись карантин

Які карантинні обмеження можуть зняти в Польщі у першу чергу

Прес-секретар Ради Міністрів Польщі Пйотр Мюллер натякнув, що в першу чергу уряд послабить обмеження щодо кількості осіб, які можуть одночасно перебувати в магазині чи супермаркеті, а також щодо відвідування лісів, парків та інших громадських просторів. 

“Рішення про послаблення обмежень для польської економіки будуть прийняті в середу і четвер, спочатку потрібно проаналізувати статистику захворюваності під час та після Великодніх свят”, - пояснив Пйотр Мюллер. 

Про намір уряду розпочати поступовий вихід з карантину минулого четверга також побіжно розповів прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, коли звітував про результати чергового засідання Урядової групи з управління кризовою ситуацією. Тоді глава уряду сказав, що міністри працюють над планом повернення після Великодніх свят до “нової економічної реальності”. Він також запевнив, що цей план буде “дуже логічний, упорядкований, та обговорений з експертами з питань охорони здоров’я, економіки та суспільного життя”. 

черги до польських супермаркетів

Ще раніше речник польського МОЗ Войцех Андрусевич заявляв, що з середини квітня країна планує дозволити працювати більшій частині підприємств, ніж зараз. Саме з цим, за його словами, пов’язане запровадження з 16 квітня обов’язкового носіння захисних масок у публічних місцях.

Міністр охорони здоров’я Польщі: “Боротьба з епідемією триватиме рік”

Під час інтерв’ю для RMF FM Лукаш Шумовський також припустив, що боротьба з епідемією в Польщі триватиме близько року. Він також додав, що немає жодних підтверджених наукових фактів про те, що епідемія може згаснути влітку у зв’язку з підвищенням температури повітря. “Про такі відпустки, як були досі, можемо забути”, - ствердив очільник польського МОЗ і додав:

“В інших країнах світу, де маємо значно вищі температури і багато сонця, вірус так само є. У зв’язку з цим, у мене не виникає підозр, що раптом в червні, липні епідемія сама зникне. Будемо боротися з нею рік”, - сказав міністр. 

правила карантину в польщі

Шумовський також припустив, що закритими залишаться літні дитячі табори:

“Хіба що будемо проводити імунізацію певних груп, до чого також готуємось, щоб перевірити, хто має імунітет, а хто не має, хто вже мав контакт з вірусом, а хто не мав. Але це вже наступний етап наших дій”. 

Наостанок, очільник МОЗ Польщі повідомив, що уряд розглядає різні сценарії поступового відкриття шкіл.

Згідно з попереднім сценарієм, яким поділився Лукаш Шумовський, обмеження в Польщі будуть поступово зняті, кількість захворювань на Covid-19 зросте до рівня близько 600 випадків на добу і на цьому рівні країна продовжуватиме функціонувати до появи вакцини.

⇒ Польський уряд затвердив “Антикризовий щит”. Як це вплине на заробітчан

Карантин в Польщі: які настрої панують в суспільстві

63% поляків відчувають, що їхнє щоденне життя значно змінилося під впливом пандемії коронавіруса та пов’язаного з нею карантину. Ще 41% мешканців Польщі вважають, що впродовж шести місяців їхня життєва ситуація значно погіршиться. Такі дані наводять автори дослідження з агентства Dentsu Data Services. 

Дві третіх польських споживачів мають відчуття, що теперішня епідемія має історичних характер і призведе до революційних змін. Домінуючими емоціями серед опитаних поляків в останні кілька днів є втрата відчуття безпеки, стрес та неспокій. При цьому, почуття небезпеки більшою мірою виникає у жінок (65% опитаних), ніж у чоловіків (52%). Його також сильніше відчувають особи у віці понад 40 років (62%). 

закупи в польських супермаркетах 2020 р

Серед щоденних викликів, які перед поляками поставив карантин, опитані вказали брак можливості пересуватись по місту; стрес, пов’язаний із незрозумілим становищем на роботі, а також необхідність зміни своїх звичок. Для кожної третьої особи викликом також є щоденні закупи в супермаркеті. Люди бояться, що можуть підхопити вірус в магазині і загалом уникають місць, де є велике скупчення людей. А від закупів в інтернеті багато хто відмовляється через те, що на доставку продуктів доводиться довго чекати. 

Нагадаємо, Польща оголосила про перші карантинні обмеження через спалах коронавірусу ще 13 березня - тоді закрили всі зовнішні кордони країни, призупинили міжнародні авіарейси, обмежили діяльність торгових центрів, ресторанів, барів та кав’ярень, а також басейнів та спортзалів. 

Загострення цих обмежень ввели 24 березня - полякам заборонили виходити з дому, окрім як з метою дістатись до робочого місця, вигуляти домашнього улюбленця або зробити покупки в супермаркеті чи аптеці, а також ввели суттєві обмеження на кількість осіб, які одночасно могли перебувати у громадському транспорті. 

Чергові обмеження було введено в Польщі зовсім нещодавно - 31 березня. З цього дня в усіх магазинах та супермаркетах одночасно може перебувати втричі більше покупців, ніж в ньому є всіх кас. Покупки можна здійснювати лише в одноразових рукавичках. Крім того, в усіх торгових точках ввели так звані “години літніх людей”, щоправда потім їх скасували для аптек та гуртівень.

А минулого тижня уряд вирішив продовжити ряд обмежень до 19 квітня, а також залишити закритими польські кордони до 3 травня

⇒ Читайте також:

Польська економіка вже відчуває нестачу заробітчан. А які плани в українців?

Коронавірус в Польщі та Європі: наближається переломний момент?

В Польщі розробили мобільний додаток для стеження за порушниками карантину

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах