Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьМіністр охорони здоров’я Польщі Лукаш Шумовський в розмові з журналістами польської радіостанції RMF FM повідомив, що уряд Польщі буде поступово “розморожувати” економіку країни після введених суворих карантинних обмежень. Процес цей має розпочатись з 19 квітня. Він також оцінив, що ізоляція людей в умовах пандемії коронавіруса була більш ніж виправданою і “якби не вона, ми мали б сьогодні кількадесят тисяч хворих на Covid-19 в Польщі”. Разом з тим, деталей урядового плану очільник польського МОЗ розповідати не захотів.
“Будемо поволі з 19 квітня розморожувати економіку. Думаю, це хороша новина, адже ця ізоляція дорого нам всім обходиться”, - сказав міністр Шумовський під час ефіру на RMF FM.
Прес-секретар Ради Міністрів Польщі Пйотр Мюллер натякнув, що в першу чергу уряд послабить обмеження щодо кількості осіб, які можуть одночасно перебувати в магазині чи супермаркеті, а також щодо відвідування лісів, парків та інших громадських просторів.
“Рішення про послаблення обмежень для польської економіки будуть прийняті в середу і четвер, спочатку потрібно проаналізувати статистику захворюваності під час та після Великодніх свят”, - пояснив Пйотр Мюллер.
Про намір уряду розпочати поступовий вихід з карантину минулого четверга також побіжно розповів прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, коли звітував про результати чергового засідання Урядової групи з управління кризовою ситуацією. Тоді глава уряду сказав, що міністри працюють над планом повернення після Великодніх свят до “нової економічної реальності”. Він також запевнив, що цей план буде “дуже логічний, упорядкований, та обговорений з експертами з питань охорони здоров’я, економіки та суспільного життя”.
Ще раніше речник польського МОЗ Войцех Андрусевич заявляв, що з середини квітня країна планує дозволити працювати більшій частині підприємств, ніж зараз. Саме з цим, за його словами, пов’язане запровадження з 16 квітня обов’язкового носіння захисних масок у публічних місцях.
Під час інтерв’ю для RMF FM Лукаш Шумовський також припустив, що боротьба з епідемією в Польщі триватиме близько року. Він також додав, що немає жодних підтверджених наукових фактів про те, що епідемія може згаснути влітку у зв’язку з підвищенням температури повітря. “Про такі відпустки, як були досі, можемо забути”, - ствердив очільник польського МОЗ і додав:
“В інших країнах світу, де маємо значно вищі температури і багато сонця, вірус так само є. У зв’язку з цим, у мене не виникає підозр, що раптом в червні, липні епідемія сама зникне. Будемо боротися з нею рік”, - сказав міністр.
Шумовський також припустив, що закритими залишаться літні дитячі табори:
“Хіба що будемо проводити імунізацію певних груп, до чого також готуємось, щоб перевірити, хто має імунітет, а хто не має, хто вже мав контакт з вірусом, а хто не мав. Але це вже наступний етап наших дій”.
Наостанок, очільник МОЗ Польщі повідомив, що уряд розглядає різні сценарії поступового відкриття шкіл.
Згідно з попереднім сценарієм, яким поділився Лукаш Шумовський, обмеження в Польщі будуть поступово зняті, кількість захворювань на Covid-19 зросте до рівня близько 600 випадків на добу і на цьому рівні країна продовжуватиме функціонувати до появи вакцини.
⇒ Польський уряд затвердив “Антикризовий щит”. Як це вплине на заробітчан
63% поляків відчувають, що їхнє щоденне життя значно змінилося під впливом пандемії коронавіруса та пов’язаного з нею карантину. Ще 41% мешканців Польщі вважають, що впродовж шести місяців їхня життєва ситуація значно погіршиться. Такі дані наводять автори дослідження з агентства Dentsu Data Services.
Дві третіх польських споживачів мають відчуття, що теперішня епідемія має історичних характер і призведе до революційних змін. Домінуючими емоціями серед опитаних поляків в останні кілька днів є втрата відчуття безпеки, стрес та неспокій. При цьому, почуття небезпеки більшою мірою виникає у жінок (65% опитаних), ніж у чоловіків (52%). Його також сильніше відчувають особи у віці понад 40 років (62%).
Серед щоденних викликів, які перед поляками поставив карантин, опитані вказали брак можливості пересуватись по місту; стрес, пов’язаний із незрозумілим становищем на роботі, а також необхідність зміни своїх звичок. Для кожної третьої особи викликом також є щоденні закупи в супермаркеті. Люди бояться, що можуть підхопити вірус в магазині і загалом уникають місць, де є велике скупчення людей. А від закупів в інтернеті багато хто відмовляється через те, що на доставку продуктів доводиться довго чекати.
Нагадаємо, Польща оголосила про перші карантинні обмеження через спалах коронавірусу ще 13 березня - тоді закрили всі зовнішні кордони країни, призупинили міжнародні авіарейси, обмежили діяльність торгових центрів, ресторанів, барів та кав’ярень, а також басейнів та спортзалів.
Загострення цих обмежень ввели 24 березня - полякам заборонили виходити з дому, окрім як з метою дістатись до робочого місця, вигуляти домашнього улюбленця або зробити покупки в супермаркеті чи аптеці, а також ввели суттєві обмеження на кількість осіб, які одночасно могли перебувати у громадському транспорті.
Чергові обмеження було введено в Польщі зовсім нещодавно - 31 березня. З цього дня в усіх магазинах та супермаркетах одночасно може перебувати втричі більше покупців, ніж в ньому є всіх кас. Покупки можна здійснювати лише в одноразових рукавичках. Крім того, в усіх торгових точках ввели так звані “години літніх людей”, щоправда потім їх скасували для аптек та гуртівень.
А минулого тижня уряд вирішив продовжити ряд обмежень до 19 квітня, а також залишити закритими польські кордони до 3 травня.
⇒ Читайте також:
Польська економіка вже відчуває нестачу заробітчан. А які плани в українців?
Коронавірус в Польщі та Європі: наближається переломний момент?
В Польщі розробили мобільний додаток для стеження за порушниками карантину
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що прирівнює електронні документи з урядового мобільного застосунку mObywatel до традиційних. Закон, серед іншого, більш точно визначає умови використання застосунку mObywatel, який фактично стає мобільним доку
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
7 червня журналісти видання Deutsche Welle вирушили на закупи в супермаркети мережі Lidl у Варшаві та німецькому місті Бонн, щоб порівняти ціни на однакові продукти.
Коментарі