В Польщі ввели ще більш суворі карантинні обмеження. Що зміниться

01 Квітня 2020
закупи в польщі під час карантину

Аби зупинити поширення небезпечного коронавіруса серед громадян, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовський оголосили про введення нових, ще більш суворих обмежень на час карантину. Більшість з них набирає чинності сьогодні, 1 квітня. За недотримання вимог законодавства порушникам загрожує штраф на суму від 5 до навіть 30 тисяч злотих.

Так, всі неповнолітні особи відтепер матимуть змогу вийти з дому лише під наглядом дорослого опікуна. Крім цього, у Польщі закриють всі готелі, перукарні та салони краси, парки, пляжі, а на вихідних - магазини із товарами для будівництва та дому. Нові вимоги також стосуватимуться роботодавців, а з 10 по 12 години ранку покупки в продуктових магазинах зможуть робити тільки особи, старші 65 років. Окрім цього, свою силу не втрачають всі інші заборони та обмеження, що були введені раніше. 

карантин в польщі останні новини

⇒ Закриті кордони, скасовані міжнародні літаки та поїзди: як Україна і Польща борються з пандемією коронавіруса

Нові карантинні обмеження у сфері торгівлі (з 1 квітня 2020 року)

З 1 квітня польський уряд вводить ще більш суворі обмеження щодо кількості осіб, які можуть одночасно перебувати в продуктових магазинах та супермаркетах. Відтепер, до будь-якого магазину (як з малою, так і з великою площею), а також до будь-якого приміщення, де надаються ті чи інші послуги, може зайти максимально стільки осіб, скільки в цьому приміщенні є кас, помножених на 3. При цьому, враховується загальна кількість кас, а не тільки ті, які працюють на даний момент. Тобто, якщо в магазині є 5 кас для обслуговування клієнта, у ньому може одночасно перебувати не більше 15-ти покупців. 

Подібні обмеження стосуватимуться і торгівлі на міських ринках. У цьому випадку, максимальна кількість покупців має дорівнювати кількості торгових точок, помноженої на 3. Тобто, якщо на ринку є 20 продавців, то одночасно робити покупки може не більше 60 клієнтів.

Також уряд розпорядився закрити у вихідні дні будівельні супермаркети та гіпермаркети по всій Польщі.

Крім цього, з 2 квітня робити закупи можна буде тільки в одноразових рукавичках. З 10:00 по 12:00 магазини та пункти обслуговування зможуть приймати лише людей, старших за 65 років. В інший час магазини доступні для всіх громадян (включно з пенсіонерами). 

покупки в польщі під час карантину

Нові карантинні обмеження у сфері надання послуг (з 1 квітня 2020 року)

З початку квітня і до кінця карантину вводиться також ліміт на кількість осіб, які одночасно можуть перебувати у поштових відділеннях польських операторів зв’язку (Poczta Polska, InPost тощо). Відтепер, максимальна кількість клієнтів становитиме 2 особи на кожне віконечко. Тобто, якщо відділення обладнане 5 касами, одночасно на його території може перебувати не більше 10 осіб. 

Без жодного винятку будуть закриті всі перукарні та салони краси, а також салони, де надають послуги з нанесення татуажу та пірсингу. Суворо забороняється реалізовувати ці послуги і поза салонами, тобто в домівках клієнтів чи майстрів. 

Окрім цього, новий закон обмежує проведення реабілітаційних процедур та масажів - як в державних, так і в приватних установах і клініках. Виняток становлять ситуації, коли реабілітація абсолютно необхідна у зв’язку зі станом здоров’я пацієнта. 

які послуги доступні в польщі під час карантину

Нові карантинні обмеження для готельно-ресторанного бізнесу (з 2 квітня 2020 року)

Відзавтра вводяться суворі обмеження на функціонування готелів та інших місць, що пропонують короткотермінове проживання. Вони можуть приймати лише осіб, які перебувають на обов’язковому 14-денному карантині, або медичний персонал. Всі інші гості, які зараз перебувають у цих закладах, повинні виїхати до четверга, 2 квітня. Обмеження також не поширюється на тих, хто перебуває на території Польщі в складі делегації або під час виконання своїх службових обов’язків. 

Нові карантинні обмеження на переміщення людей по місту

З початку квітня усі діти та молодь до 18 років не зможуть виходити з дому без супроводу дорослого. Лише присутність одного з батьків, законного опікуна чи іншого дорослого надає їм право перебувати на вулиці. 

До кінця карантину вводиться також заборона на відвідування пляжів і публічних зелених зон, таких як парк, сквер, набережна, бульвар, ботанічний та зоологічний сади тощо. Закриваються всі міські прокати велосипедів. 

правила карантину в польщі

Між пішоходами повинна зберігатись відстань мінімум 2 метри один від одного. Це стосується як незнайомців, так і близьких людей та членів родин. Виняток зробили лише для батьків та дітей до 13 років, а також неповносправних осіб та тих, хто за ними доглядає. 

Залишається актуальною заборона займати в громадському транспорті більше половини місць для сидіння. З 2 квітня вимога також поширюватиметься на приватний транспорт, в якому є більше ніж 9 місць для пасажирів. 

Нові карантинні обмеження для роботодавців у Польщі (з 2 квітня)

Відтепер польські працедавці зобов’язані забезпечити своїх працівників додатковими засобами безпеки - рукавичками та санітайзерами. Окрім цього, робочі місця працівників повинні розташовуватись на відстані не менше 1,5 м один від одного. 

Державні установи Польщі також переходять на віддалену роботу, якщо така можливість передбачається. 

Окрім цього, з 1 квітня всі, хто проживає із особою, яка перебуває на обов’язковому 14-денному карантині, також зобов’язуються самоізолюватись на цей термін, починаючи відсьогодні. 

карантин в польщі нові правила з квітня

Польські урядовці наголосили, що людям не заборонено виходити з дому, однак цим також не варто зловживати. Покидати домівку наполегливо радять лише в справді важливих справах (покупка продуктів харчування, допомога старшим особам, прогулянка із собакою та похід на роботу). При цьому, не слід забувати про те, що між пішоходами повинна дотримуватись дистанція мінімум 2 метри. Міністр охорони здоров’я Польщі також не радить бігати, їздити на велосипеді чи займатись іншою фізичною активністю на вулиці. 

“Будь ласка, дотримуйтесь нового санітарного режиму. Ми не повинні використовувати час для короткої прогулянки на заняття спортом та покращення фігури”, - наголосив Лукаш Шумовський. 

Варто додати, що вчора, 31 березня, президент Польщі Анджей Дуда підписав пакет антикризових законів, які повинні допомогти польському бізнесу пережити негативні економічні наслідки пандемії коронавіруса. Так званий “Антикризовий щит” (Tarcza antykryzysowa) передбачає пільги для роботодавців, фінансову допомогу для бізнесу та “кредитні канікули” для підприємств. Крім цього, пакет містить один дуже важливий для трудових мігрантів з України пункт, а саме продовження терміну законного перебування та працевлаштування в Польщі під час карантину. Таким чином, громадяни України, у яких закінчується термін дії дозвільних документів, не зобов’язані терміново залишати своє робоче місце в Польщі і повертатись на батьківщину. 

Нагадаємо, польський кордон буде закритим ще щонайменше до 13 квітня. Повернутись з Польщі в Україну можна лише власним авто через три дійсні пункти пропуску: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне та Краковець-Корчова. Тим часом, покидати територію України з туристичною метою заборонено з 24 березня і до кінця карантину в Україні.

⇒ Читате також:

Як українцям легалізувати своє перебування в Польщі під час карантину

Польський уряд затвердив “Антикризовий щит”. Як це вплине на заробітчан

InPost запускає послугу доставки до пачкоматів у вихідні

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах