Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьУ Польщі власний автомобіль вже давно не вважається предметом розкоші - це така ж буденна необхідність, як смартфон чи персональний комп’ютер. Власником чотириколісного без особливих труднощів може стати навіть звичайний студент - достатньо знайти собі хороший підробіток і заощадити на вживане авто з Німеччини чи іншої країни Європи. Це твердження можна легко перевірити, прогулявшись поблизу студентських містечок чи навчальних корпусів польських університетів - автомобільні паркінги буквально тріщать по усіх швах.
Однак, така доступність легкових автомобілів має свої суттєві недоліки - польські міста буквально тонуть у нескінченних заторах, мешканці змушені дихати забрудненим повітрям і засинати під гул моторів, а припаркувати авто у центральній частині Кракова, Вроцлава чи Варшави навіть у будні - завдання не з легких. Не допомагає і підвищення вартості паркування - все більше людей відмовляється від громадського транспорту і надає перевагу комфортній поїздці своїм автомобілем, навіть якщо у пошуках вільного паркувального місця доведеться кілька разів кружляти центром міста.
Аби дізнатись, яке з польських міст є найбільш приязним до водіїв, у яких містах власники автівок часто грішать порушенням правил дорожнього руху, а також для мешканців яких міст затори на дорогах стали звичайною рутиною, у Польщі створили рейтинг доброзичливості міст до водіїв. Детальніше про це - далі у нашій статті.
⇒ Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою
Рейтинг доброзичливості польських міст до водіїв був створений компанією Oponeo.pl у співпраці з авторами мобільної системи Yanosik. До уваги в основному бралась інформація про трафік у польських містах, яку збирала система Yanosik впродовж 2019 року. До переліку увійшло 19 міст Польщі, які поділили на дві основні групи: від 180 тис. до 300 тис. мешканців та понад 300 тисяч мешканців.
Під час проведення дослідження та складання рейтингу автори оцінювали такі аспекти, як паркування, кількість ДТП, вартість палива, швидкість водіння, вартість заміни шин, вартість автоцивілки, еко-водіння та каршеринг у містах. В межах дослідження встановлювали двох переможців - по одному для кожної категорії міст. Їх визначали на основі суми всіх пунктів - чим більше пунктів, тим більш приязним до власників авто вважається місто. Максимальна кількість пунктів, які можна було одержати в кожній категорії, становила 10. Отож, які польські міста за підсумками 2019 року виявились найбільш доброзичливими до водіїв?
У цій групі беззаперечним переможцем стало місто Люблін - із загальною кількістю 46 пунктів воно випередило такі міста, як Гданськ, Щецин та Вроцлав. Найбільше пунктів (9) Люблін отримав за швидкість водіння (що свідчить про те, що у місті немає довжелезних заторів), а також за вартість автоцивілки - схоже, що у місті ціни на автострахування є доволі демократичними. Тим не менш, за безпеку на дорогах місто отримало всього 3 пункти.
У самому кінці рейтингу опинилась польська столиця - всього 30 пунктів загалом. Найбільшу кількість пунктів Варшаві присвоїли за еко-водіння - 9 із максимальних 10-ти. Недалеко від Варшави втік і Краків - всього 32 загальних пункти.
⇒ В Польщі за порушення ПДР, яке зафіксував фоторадар, штрафуватимуть власників авто
Другу групу польських міст, найбільш дружелюбних до водіїв, очолило Глівіце (Сілезьке воєводство). Автори рейтингу присудили місту аж 51 пункт - найбільше за вартість пального, швидкість водіння, вартість автоцивілки та еко-водіння. Наступні місця в рейтингу посіли Кельце, Сосновець, Ченстохова та Катовіце. Посередині переліку опинився прикордонний Жешув та Білосток, а задніх пасуть Гдиня, Торунь та Радом.
Якщо детальніше розглянути окремі аспекти оцінювання, то найбільш безпечними для водіїв у Польщі можна вважати такі міста, як Радом (10 пунктів), Кельце (9 пунктів), Білосток (8 пунктів), а також Вроцлав (9 пунктів), Гданськ і Щецин (8 пунктів) та Лодзь (7 пунктів). Тим часом, Варшаву, Люблін, Катовіце та Жешув можна назвати найбільш небезпечними в плані частоти ДТП на дорогах містами Польщі.
Рейтинг був складений на основі інформації щодо кількості ДТП на польських дорогах, внесеної до мобільного додатка Yanosik у 2019 році.
Ситуацію із заторами на польських дорогах автори рейтингу оцінювали опосередковано, тобто оцінюючи середню швидкість водіння у містах.
Якщо брати до уваги швидкість водіння у центральних частинах великих польських міст, то найшвидше дозволяли собі їздити водії у Гданську та Любліні (31 км/г в середньому), а також у Варшаві (29 км/г). Для порівняння, найгірша ситуація із заторами в центрі склалась у Кракові - там водії рухались із середньою швидкістю 24 км/г.
Якщо ж розглядати ситуацію із заторами на околицях міст, то найвищу швидкість могли дозволити собі водії у Щецині (43 км/г в середньому) та Любліні (42 км/г). У Варшаві, Лодзі, Познані та Гданську зафіксували один і той же результат - 41 км/г. Найповільніше їздили водії у Вроцлаві та Кракові - 36 та 37 км/г відповідно.
В містах, де кількість населення не перевищує 300 тисяч осіб, найшвидше можна їздити дорогами Ченстохови (53 км/г), Глівіц (52 км/г) та Катовіц (46 км/г). Довгі затори надокучають, натомість, водіям у Гдині (40 км/г), Торуні, Кельцях та Жешуві (42 км/г).
⇒ Читайте також:
На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
Польський Сейм ухвалив закон про скасування оплати за проїзд платними ділянками автомагістралей, користування якими регулюють державні органи, а також про заборону вантажівкам виконувати обгін на швидкісних магістралях.
Під час своєї теперішньої каденції польський уряд сподівається підвищити соціальні виплати в межах програми Сім’я 500+ до 800 злотих, а також скасувати оплату за проїзд платними автострадами для водіїв приватних легкових автомобілів.
Де заправити свою автівку так, щоб не переплатити? Це запитання ставить собі чимало водіїв та водійок, які часто подорожують дорогами Польщі. Дані з мобільного застосунку PanParagon показують, що різниця у вартості пального на станціях може досягати навіт
Українці, які через війну були вимушені шукати тимчасового захисту в країнах Євросоюзу, можуть не змінювати свої водійські права на аналогічні посвідчення ЄС. Таке рішення прийняли Євродепутати, після того як отримали відповідну пропозицію від Європейсько
З 4 липня компанія-концесіонер Stalexport піднімає оплату за проїзд автострадою A4 на ділянці від Кракова до Катовіце для всіх категорій транспортних засобів, крім мотоциклів. Про це фірма повідомила на своєму офіційному веб-сайті.
Коментарі