Робота в Польщі

14 Липня 2016

Коли мова йде про заробітки за кордоном, то, однозначно, однією з найпопулярніших країн, в які вирушають українці в пошуку роботи, є Польща. Пояснюється це дуже просто: із місць, де можна заробити чи підробити українцю, куди, до того ж, не потрібно довго і далеко (а,отже, з великими затратами, їхати), тобто з країн, з якими межує Україна, тут платять найбільше, а роботи вистачає усім охочим: оголошеннями про роботу в Польщі просто рясніють інтернет і сторінки газет.

Робота в Польщі для українців

Пропозиція працевлаштування в Польщі справді досить широка, робочих рук, особливо для виконання сезонних робіт, бракує, адже самі поляки все частіше вирушають в інші країни Євросоюзу (в основному це Данія, Австрія, Німеччина), де, виконуючи ту саму роботу, можуть заробити більше, ніж на батьківщині. Про це говорить порівняння рівня середніх зарплат в Польщі та Європі. Тому поляки запрошують до себе іноземців, з яких більшість – українці. Особливо поширена робота в Польщі серед жителів Західної України, проте люди з інших її регіонів так само цікавляться перспективою працевлаштування там і досить активно шукають роботу в Польщі. Робота в Польщі для українців зазвичай офіційна та роботодавець сплачує за вас податки і страхує ваше життя, а також забезпечує житлом, довозить вас до місця безпосередньої праці і, в деяких випадках,оплачує харчування. 

Сезонна робота в Польщі

Сезонна робота в Польщі – це, в основному, сільськогосподарські роботи: збір врожаю (сезонні фрукти та овочі) та його обробка. З весни по осінь такий вид роботи дає українцям можливість покращити свій матеріальний стан та підзаробити. Для виконання сезонної роботи в Польщі, досвіду чи спеціальних професійних навиків не вимагається, не обов’язково також досконало володіти мовою. Головне тут – вік (найчастіше хочуть бачити працівників від 18 до 55 років) і хороша фізична форма, адже сезонна робота в Польщі оплачується, найчастіше, за кількість зібраного урожаю (на кілограми), або за кількість відпрацьованих годин. Тут діє принцип “Чим більше працюєш – тим більше заробляєш”, а отже, щоб привезти додому певну суму коштів, компенсувавши витрати на візу, дорогу та їжу, потрібно справді працювати багато. Переважно на таку роботу зголошуються працівники з сільської місцевості. Набір на сезонну роботу в Польщі починається навесні на висадку урожаю та догляд за ним, та закінчується восени збором, сортуванням та обробкою.

Заробити, працюючи на сезонній роботі в Польщі, можна в кілька разів більше, ніж в Україні, тим більше, що з 2017 року іноземців і поляків планують зрівняти у розмірі отримуваної платні. В середньому за місяць виконання сезонної роботи в Польщі, працюючи по 8 годин в день, можна заробити 10000 гривень. Українці працюють довше (інколи і по 15 годин), тому заробляють більше, проте робота не з легких, тому не варто, женучись за заробітком, виснажуватись, слід пильно стежити за станом свого здоров’я. Роботу в Польщі пропонують не тільки різноробочим, а й вузько кваліфікованим спеціалістам, зокрема зі сфер економіки, освіти, медицини, архітектури та дизайну, IT, інженерії та ін. Зарплати їм обіцяють значно вищі, аніж на батьківщині, крім того пропонують перспективи кар’єрного росту та гідні умови праці. Проте на таких посадах вже не обійтись без вищої освіти, досвіду роботи та хорошого рівня володіння польською (а також бажано ще якоюсь іноземною, найчастіше англійською) мовою. Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року зміняться правила працевлаштування для іноземців в Польщі

Робота в Польщі для чоловіків

Чоловіки в Польщі найчастіше виконують роботу, що потребує або витривалості та фізичних зусиль, або досконалої обізнаності у певних сферах. Працівникам з першої категорії, зазвичай, платять менше, але не вимагають знання мови чи досвіду роботи. Загалом, роботу в Польщі для чоловіків знайти не важко, до вашого вибору безліч варіантів: тут потрібні як різноробочі на будівництво, промислове виробництво чи пилорами, працівники на склади,  так і електрики, автомеханіки, водії, токарі, столярі, зварювальники, муляри, штукатури та ін. Зарплата залежить від багатьох чинників, та в основному від регіону, де ви влаштувались, фірми, на яку працюєте та вашого рівня професійності (чим він вищий, тим на більшу зарплату можете сподіватись).
Детальніше про орієнтовні зарплати в Польщі на 2016 рік ви можете прочитати тут

Робота в Польщі для жінок

Українські жінки їдуть до Польщі переважно на сезонні роботи: збирати полуницю, яблука, черешню, малину, ожину, спаржу, огірки, помідори, цибулю та інший польський урожай. Пакувальниці та сортувальниці – теж часті посади, на які запрошують українок. Робота в Польщі для жінок включає в себе також і інші, не тільки сезонні, вакансії: охоче працевлаштовують швачок, офіціанток, прибиральниць, перукарок, продавців. Досить легко роботу в Польщі для жінок можуть знайти також кухарі, пекарі та кондитери. Виконуючи одну ту ж роботу, оплата праці жінок та чоловіків в Польщі не відрізняється (наприклад, працюючи на складі, як чоловіки, так і жінки заробляють 8-10 злотих за годину).  

Робота в Польщі для сімейних пар

На виконання сезонних (і не тільки) робіт в Польщу дуже часто запрошують сімейні пари – такий тип заробітку – досить хороший варіант, адже не доводиться надовго покидати близьку людину, та й заробити вдається більше. 

Молоді пари сприймають це і як можливість подорожувати, а також можливість залишитись в Польщі: після виготовлення робочої візи, будучи на місці в Польщі, багато українців подає документи на карту тимчасового побиту, що вже дає змогу легально і безперервно залишатися не на 3 місяці (як віза), а на три роки (хоча першу карту вам, скоріш за все, видадуть терміном на рік). Детальніше про карту побиту, а також інші документи, що дають право на перебування в Польщі, читайте в нашій статті

Робота в Польщі для студентів

Українські студенти, які навчаються в Польщі, теж цікавляться підробітком в цій країні, і поки досвіду і достатніх професійних вмінь для роботи за спеціальністю ще немає, охоче підпрацьовують офіціантами, продавцями, займаються написанням статей, наукових робіт чи перекладами. Роботу студенти шукають з гнучким графіком, зазвичай після занять в ВНЗ, або працюють лише у вихідні дні. Поєднання навчання та роботи дає змогу українським студентам в Польщі відчувати себе незалежними, самостійно заробляючи гроші на подорожі та інші цікаві розваги, а інколи оплачуючи своє проживання чи навіть частково навчання. 

Робота в Польщі без посередників

На роботі в Польщі добре заробляти можуть не тільки ті, хто безпосередньо готовий працювати, а й ті, хто цю роботу їм шукає і пропонує: так звані посередники. Такі люди за певну платню надають безліч послуг, пов’язаних з виїздом на роботу до Польщі: від індивідуального підбору вакансії в цікавій вам локації до заповнення анкети на візу та сприяння в оформленні необхідних документів. Містами, які найчастіше пропонують як місце праці для українців, є Варшава, Катовіце, Познань, Вроцлав, Лодзь, Люблін, Гданськ, Краків. 
Так, як ціллю українців є власний заробіток, то платити гроші ще до того, як їх заробиш, нікому не хочеться, тому все частіше люди намагаються знайти роботу в Польщі без посередників. До того ж, інколи посередники виявляються шахраями, підсунувши вам зовсім не ту роботу, на яку ви розраховували, звівши вас із недобросовісним роботодавцем, а то й взагалі зникнувши із вашими грішми, так і не виконавши обіцяного.

робота в польщі

Як можна перевірити польську фірму-роботодавця

Перевірити фірму, на якій ви плануєте працювати, можна за посиланням  stat.gov.pl чи kraz.praca.gov.pl, для цього необхідно знати спеціальний номер, присвоєний фірмі чи юридичній особі як платнику податків – NIP – Numer identyfikacji podatkowej.
Найкраще їхати на роботу до Польщі за рекомендаціями родичів чи знайомих (на перевірені місця, де ті вже працювали), або ж спілкуватися із роботодавцем напряму, уточнивши всі нюанси вашої праці і перебування в Польщі. Щоб бути в безпеці і уникнути неприємних ситуацій, варто бути обережними, підписуючи угоду чи будь-які інші документи: до моменту підписання їх необхідно уважно прочитати, а також не слід залишати комусь оригінали паспорта чи ідентифікаційного коду. 

Робоча віза в Польщу

Документом, з яким ви зможете виїхати на роботу до Польщі, а також  перебувати і працювати там легально, є польська робоча віза. Такий тип візи відкривають на основі запрошення від роботодавця з Польщі, який, таким чином, засвідчує своє зацікавлення у вашій кандидатурі і готовність забезпечити вас місцем праці. Проте з 1 січня 2017 року зміниться процедура отримання запрошень на роботу до Польщі. Запрошення на роботу видаватиме вже не сам роботодавець, а повітовий староста після звернення польського роботодавця (ціна звернення - 30 злотих) про бажання працевлаштувати іноземця (українця). Саме тому в останні місяці 2016 року спостерігається ажіотаж на робочі запрошення в Польщу. В разі виявлення підроблених документів, ви можете мати неприємності, а про роботу в Польщі доведеться забути. Максимальний термін перебування в Польщі з робочою візою – 90 днів на півроку.

Якщо ви зі своїм роботодавцем плануєте співпрацювати довше, тоді вам слід виготовляти карту тимчасового побиту у зв’язку з роботою в Польщі. Детальніше про робочу візу в Польщу і шляхи її оформлення читайте у нашій статті Що потрібно для оформлення робочої візи і Види польських віз.

Робота в Польщі по біометричному паспорту

Із введенням безвізового режиму між Україною та Євросоюзом, українці отримати свободу у подорожах Європою, а також можливість працювати без робочої візи, щоправда, поки тільки в Польщі та ще в одній країні. Якщо ви їдете на роботу до Польщі, то щоб підтвердити мету поїздки і вдало перетнути кордон, вам  потрібно показати прикордоннику запрошення від польського роботодавця. Також ви можете їхати до Польщі і в інших справах, а вже будучи на території цієї країни знайти роботу і пройти процедуру офіційного оформлення. Детальніше про роботу в Польщі по біометричному паспорту читайте ТУТ

Тим, хто планує їхати на роботу до Польщі, бажаємо цікавих вакансій, адекватних роботодавців, комфортних умов проживання і праці, а також гідної оплати вашої роботи, хорошого прибутку і  позитивних емоцій.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах