Ціни на нерухомість у великих містах Польщі ростуть повільніше, ніж зарплати. Дослідження

16 Грудня 2021
ціни на нерухомість в польщі 2021-2022

Середня вартість квадратного метра нерухомості в п’яти найбільших містах Польщі впродовж останніх 15-ти років зросла на 12%. Водночас, рівень зарплат в цих місцевостях підвищився на 93%. Про це йдеться у звіті “Зміни на ринку нерухомості в Польщі”, який підготувала консалтингова компанія PwC, пише businessinsider.com.pl.

Згідно з результатами дослідження PwC, середня ціна 1 м2 житла у великих містах Польщі у період з 2007 по 2020 роки зросла на 12% - з 7262 зл до 8119 зл. За цей період середня місячна зарплата в Польщі підвищилась на 93% - з 3354 зл до 6473 зл.

“Зараз ринок нерухомості в Польщі інтенсивно росте. Актуальна ситуація не має видаватись комусь несподіваною, адже від попереднього росту пройшло майже 15 років, а цей ринок характеризується циклічністю”, - стверджує партнер PwC Polska Кінга Бархонь. На думку експертки, зовнішні обставини хоч і відрізняються від тих з попередніх років, базові чинники зростання залишаються схожими.

Як йдеться у звіті PwC, порівняно з сусідніми країнами Європи ціни на житло в Польщі залишаються низькими. За підрахунками аналітиків, середня вартість 1 м2 нерухомості у вибраних столицях у 2020 році становила:

  • 2220 євро у Варшаві;
  • 3800 євро у Берліні;
  • 4900 євро в Празі;
  • 7260 євро у Стокгольмі.

“У цьому контексті варто, однак, звернути увагу і на купівельну спроможність грошей – у 2020 році покупка 1 м2 квартири у Варшаві вимагала 1,41 середньої зарплати; 0,88 у Берліні; 2,7 у Празі та 1,73 зарплати у Стокгольмі”, - читаємо у звіті. 

⇒ Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

купити нерухомість в польщі ціни

Naomi Hébert on Unsplash

У Польщі житло орендує майже 15% мешканців

За даними експертів PwC, тільки 14,4% поляків живе в орендованих помешканнях. Це значно нижчий показник, ніж середній серед усіх країн ЄС. Ймовірно, ситуацію змінить розвиток ринку так званого “інституційного найму”, а також відкриття у Польщі спеціалізованих фондів. Більш безпечна та прозора процедура оренди квартир може заохотити поляків саме до такого стилю життя. 

“Зараз Польща опинилась у дуже специфічній економічній ситуації. Пандемічна криза досі триває, але економічний ріст помітно прискорюється. Незвична ситуація викликала незвичну монетарну політику з дуже низькими процентними ставками, незважаючи на зростання інфляції. Для частини поляків дешевий кредит і перспективи підвищення заробітків - це шанс для покупки власного помешкання. Для інших - це можливість перевести заощадження зі збиткових банківських вкладів у квартири, які продовжують дорожчати”, - стверджує головний економічний радник PwC Polska професор Вітольд Орловський. 

За словами авторів звіту, в майбутньому ми можемо відчути охолодження польського ринку нерухомості через зміни, запроваджені Польським Ладом, і потенційне різке підвищення процентних ставок. У той же час розвиток сектору PRS (Private Rented Sector) може додатково стимулювати поляків орендувати, а не купувати квартири.

Експерти PwC додали, що прагнення Польщі долучитись до багатших країн Європейського Союзу в довгостроковій перспективі спричинить подальше зростання цін на житло.

⇒ Читайте також:

Де у Польщі найдешевша та найдорожча нерухомість

Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

Головне фото:  Étienne Beauregard-Riverin on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах