Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

03 Серпня 2021
нерухомість в польщі актуальні ціни 2021

За останні кілька років для поляків та іноземців, які проживають в країні, купівля власних “чотирьох стін” стала серйозним фінансовим викликом. Ціни на нерухомість в Польщі ростуть значно швидшим темпом, ніж зарплати. Через інфляцію інвестори все частіше вирішують вкладати капітал у безпечні активи, зокрема і в нерухомість. Це, своєю чергою, стимулює цінове коливання не на користь покупців. 

Пандемія коронавірусу стала ще однією причиною значного зростання цін на первинному ринку нерухомості. Станом на 2021 рік, за 1 м2 власного помешкання у Кракові, Варшаві чи Гданську доведеться заплатити в середньому понад 10 тисяч злотих. Такі дані нещодавно оприлюднив сервіс RynekPierwotny.pl, передає businessinsider.com.pl. Детальніше про актуальні ціни на нерухомість в Польщі - далі у нашому матеріалі.

Власне житло в Польщі стає все менш доступним для звичайних громадян

Ціни на нерухомість в Польщі свідчать про те, що власне житло стає все менш доступним для звичайних поляків. Експерти сервісу RynekPierwotny.pl наголошують, що вартість квартир росте значно швидше, ніж зарплати. Особливо помітною є диспропорція у великих містах Польщі. 

Разом з тим, масштаби цього явища поки що не викликають в експертів серйозного занепокоєння. Наприклад, у 2019 році за одну середню зарплату нетто можна було придбати 0,51 м2 нової квартири у Варшаві, а у 2020 - вже 0,49 м2.

купівля власної квартири в польщі на первинному ринку

Тим не менш, ціни стабільно ростуть, а разом з ними - інтерес до іпотечних кредитів. Одразу після вибуху пандемії коронавірусу ЗМІ публікували думки експертів про те, що попит на власне житло в Польщі може значно зменшитись. Та в реальності і забудовникам, і покупцям довелось зіштовхнутись із абсолютно протилежним явищем. 

“Неочікувано тимчасова стагнація дуже швидко, вже за 2-3 місяці, переродилась у справжній бум нерухомості. Незвичайна ситуація, в якій ми опинилися, збільшила інтерес до інвестування фінансів у ринок нерухомості. Окрім квартир, які завжди були популярними серед інвесторів, стали швидко зникати й пропозиції купівлі ділянки для будівництва та рекреації. Також зріс попит на придбання власного будинку”, -  стверджує експерт бюро нерухомості Metrohouse Марчін Янчук. 

ціна за метр квадратний квартири в польських містахrynekpierwotny.pl

У Польщі зафіксували найбільший ріст цін на нерухомість серед всіх країн ЄС

За останні п’ять кварталів вартість житла в Польщі зросла в середньому на 11%. Це найвищий показник серед 27-ми країн Євросоюзу. Так, актуальні дані Євростату показали, що за ростом цін на квартири у період з 2005 по 2020 рр. Польща випереджає такі країни, як Люксембург та Швеція. 

Фахівці сервісу Expander порахували, що за ці 15 років вартість нерухомості в Польщі зросла більш ніж вдвічі - на 142%. Це найбільше зростання серед 24 країн ЄС, які брали участь у дослідження (немає даних зі Словаччини, Румунії та Угорщини). 

Таким чином, квартира, яку в 2005 році можна було придбати в Польщі за 200 тисяч злотих, минулоріч коштувала понад 483 тисячі злотих. 

“Ми випередили навіть Люксембург (141%), Швецію (135%), Естонію (125%), а також Чехію (121%). Цікаво, що за ті 15 років знизились ціни в Греції (-19%) та Італії (-3%)”, - йдеться в звіті сервісу Expander.

ціни на квартири в польщі і європі

На думку аналітиків порталу, попри зростання вартості, зараз квартири в Польщі є більш доступними, ніж 15 років тому.

“Зниження відсоткових ставок за кредитами призвело до того, що хоч ціна середньостатистичного помешкання зросла аж на 142%, то щомісячна виплата по кредиту на 30 років зросла тільки на 63%. Доходи нетто, натомість, підвищились на 143% для пари з дітьми і на 110% для пари без дітей”, - стверджують фахівці  Expander.

Сервіс пропонує розглянути актуальну ситуацію на ринку нерухомості на живому прикладі:

“Якщо пара без дітей 15 років тому заробляла 3000 зл/місяць, то зараз її дохід становить 6300 зл. Якщо раніше щомісячна виплата по кредиту становила 900 зл, то зараз вона оцінюється у 1468 зл. Таким чином, тоді виплата поглинала 30% доходу, а зараз - 23%. Після щомісячної  сплати кредиту на інші витрати залишалось 2100 зл, а зараз - 4832 зл. Незважаючи на найбільше зростання цін на житло в ЄС, доступність нерухомості за останні 15 років у Польщі підвищилась як для пар з дітьми, так і без них”.

⇒ Читайте також:

Бум нерухомості в Польщі. Актуальні ціни і тенденції в 2020 році

Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

Українці - найчастіші покупці нерухомості в Польщі серед іноземців

Головне фото: develia.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах