Скільки коштувала нерухомість на первинному та вторинному ринках наприкінці 2021 року в Польщі

10 Січня 2022
ціни на нерухомість в польщі в 2021 році

У третьому кварталі 2021 року ціни на нерухомість у Польщі зросли на 8,9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зростання цін було дещо вищим на первинному ринку нерухомості - 9,4%, а на вторинному становило 8,7%. Про це повідомило Головне статистичне управління Польщі, передає видання businessinsider.com.pl

Якщо порівнювати вартість нерухомості в Польщі у другому та третьому кварталах 2021 року, то у період з липня по вересень квартири подорожчали в середньому на 2,6%. Зокрема, на первинному ринку подорожчання сягнуло показника 2,8%, а на вторинному - 2,5%. 

квартири на первинному та вторинному ринках польщіbusinessinsider.com.pl

Таким чином, актуальні дані показують, що в третьому кварталі 2021 року ціни на житло (як в масштабах року, так і з кварталу в квартал) на первинному ринку зростали дещо швидше. Однак, якщо озирнутися на кілька років назад, то з’ясується, що на вторинному ринку житло дорожчало теж доволі стрімко.

У третьому кварталі 2021 року вартість квартир була на 49,3% вищою, ніж середня ціна за 2015 рік. Як показує графік, на первинному ринку подорожчання сягнуло показника 37,2% в межах шести років, а на вторинному - аж 59,9%. 

Найбільше зростання цін на житло в третьому кварталі 2021 року у порівнянні з аналогічним кварталом 2020-го зафіксовано у Сілезькому (на 13%), Свентокшиському (на 11,7%) і Лодзинському (на 11,2%) воєводствах. Натомість, найменше - всього на 4,1% - змінились ціни в Опольському воєводстві.

⇒ Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

купити квартиру в польщі

Roam In Color on Unsplash

Економісти PKO BP прогнозують, що впродовж 2022 року квартири подорожчають у середньому на 4%. Найбільше зростання цін слід чекати на початку року. Проте, з кварталу до кварталу попит, ймовірно, буде зменшуватись, а відсоток нереалізованого готового житла зростатиме. 

Найважливішими причинами охолодження ринку нерухомості в Польщі фахівці вважають підвищення процентних ставок та зниження доступності житла після різкого зростання цін в останні роки. Нагадаємо, Рада з монетарної політики Польщі підвищила процентні ставки на 0,5% до 2,25%. Це вплине, зокрема, на розмір іпотечних кредитів у Польщі. 

⇒ Читайте також:

Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

Де у Польщі найдешевша та найдорожча нерухомість

Ціни на нерухомість у великих містах Польщі ростуть повільніше, ніж зарплати. Дослідження

Головне фото:  Brandon Griggs on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах