Польський кордон буде закритий ще щонайменше 20 днів

25 Березня 2020
ситуація на кордоні з польщею зараз

Польський уряд видав розпорядження про продовження тимчасового закриття зовнішніх та внутрішніх з країнами Євросоюзу кордонів ще на 20 днів - відсьогодні, 25 березня, і до 13 квітня. Таке рішення Рада міністрів Польщі прийняла у зв’язку зі швидким темпом поширення в країні та світі небезпечного коронавірусу. 

“Обсяг контролю, включаючи можливість його обмеження відповідно до принципів, викладених у Кодексі про шенгенські кордони, буде адаптований до ступеня загрози громадському порядку чи національній безпеці у зв’язку з появою серйозної загрози для здоров’я населення, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що призводить до захворювання COVID-19”, - йдеться у розпорядженні польського уряду.

Окрім того, міністри вирішили продовжити обмеження регулярного пасажирського авіасполучення, як з іншими країнами, так і між містами Польщі. Розпорядження увійде в життя 29 березня і буде чинним щонайменше до 11 квітня 2020 року. До цього часу, польські аеропорти прийматимуть лише чартерні рейси, а також рейси в межах акції #політдодому (#LOTdoDomu).

авіарейси до польщі

Як відомо, Польща прийняла рішення про закриття всіх своїх кордонів для іноземців терміном на 10 днів ще у неділю, 15 березня. Тим не менш, всі громадяни Польщі, які перебували закордоном, а також деякі групи іноземців (зокрема, власники Карти поляка або Карти побиту), можуть повернутись на територію Польщі. Після прибуття кожен зобов’язаний пройти 14-денний карантин

На польсько-українському кордоні досі працює три пункти пропуску: 

  • Ягодин-Дорогуськ
  • Рава-Руська-Гребенне
  • Краковець-Корчова

Перетнути кордон можна лише автомобілем - між багатьма країнами Європи, в тому числі між Польщею та Україною, скасовано регулярне авіа-, залізничне та автобусне сполучення. Закриті також пішохідні пункти перетину кордону.

як перетнути кордон з польщею під час карантину

Нагадаємо, з 24 березня громадянам України заборонено виїжджати за межі країни з туристичною метою, а свою діяльність припиняють всі аеропорти, окрім київського “Борисполя”.

Польща ввела нові суворі карантинні обмеження

Кількість осіб, у яких виявили коронавірус в Польщі, продовжує зростати - станом на 25 березня, офіційно підтверджено 927 випадків зараження. У зв’язку зі стрімким поширенням епідемії серед населення, уряд Польщі вирішив ввести ще більш суворі обмеження, зокрема заборонити зібрання людей та обмежити громадянам вільне пересування під час карантину.

Так, відсьогодні і до 11 квітня всім людям наполегливо рекомендують виходити з дому лише за нагальної потреби - до магазину, аптеки чи місця роботи, а також на прогулянку з собакою. Крім цього, громадян просять не створювати натовп у громадському транспорті і не заходити до трамвая чи автобуса, якщо хоча б половина місць для сидіння вже зайняті.

Також до 11 квітня заборонено збиратись у групи більше двох людей - будь-які зустрічі чи святкування суворо обмежені. Виняток зробили лише для зібрання всіх членів однієї родини, адже насуваються Великодні свята. За порушення цієї норми доведеться заплатити штраф розміром навіть до 5 тисяч злотих. 

карантин в польщі останні новини

Такі обмеження викликали у громадян чимало запитань, на які під час прес-конференції відповіли прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та Міністр охорони здоров’я Лукаш Шумовський.

Останній, зокрема, наголосив, що індивідуальні прогулянки не є однозначно забороненими, однак це не означає, що люди можуть збиратись у групи і йти в публічні місця.

“Ми просимо вас не виходити з дому без необхідності”, - звернувся до громадян Лукаш Шумовський.

Міністр охорони здоров’я Польщі також зазначив, що заборона пересування для більш ніж двох осіб не стосуватиметься членів однієї сім’ї, а поліція регулярно перевірятиме чи пов'язаний ваш вихід з дому з відвідуванням магазину чи, наприклад, із зустріччю на ігровому майданчику. Заборона також не поширюється на ситуації, коли особа відвідує літню людину, щоб доставити покупки чи допомогти в інший спосіб.

⇒ Читайте також:

Польські аграрії побоюються краху промисловості через нестачу працівників з України

Польські прикордонники не накладатимуть на українців санкції через протермінування візи

Як українцям легалізувати своє перебування в Польщі під час карантину

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах