Як Львівщина планує боротися з рекламою роботи за кордоном

12 Вересня 2018
Як Львівщина планує боротися з рекламою роботи за кордоном

Заробітчанство стає дедалі популярнішим і на це є декілька причин:

  • по-перше, можливість заробити за кордоном значно більше грошей, аніж працюючи на аналогічній (а іноді й кращій посаді) в Україні;
  • по-друге, це можливість побачити світ, відкрити для себе нові горизонти та набратися досвіду;
  • по-третє, українців приваблює вищий рівень життя в європейських країнах та можливість в переспективі залишитися там жити назавжди і забрати до себе усю сім’ю.

Найчастіше люди виїжджають на роботу в Польщу: ця країна приваблює наших співвітчизників відносно кращою, ніж в Україні, зарплатнею, близькістю до України і великою кількістю вакансій для охочих тут влаштуватись працювати. До прикладу, лише минулого року Польща видала українцям понад 1,16 млн віз. Так, згідно з даними Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики у Польщі у сусідній країні працює понад мільйон наших співвітчизників і це число постійно росте.

Для країни така тенденція, звісно ж, є маловтішною. Відтік кращих, молодих і висококваліфікованих кадрів за кордон навряд чи свідчитиме про благополуччя на Батьківщині. Тим не менше, чиновники не полишають надії якось приборкати явище масової трудової еміграції.

робота в польщі

Боротьба з трудовою еміграцією на Львівщині

На днях, під час апаратної наради у Львівській облдержадміністрації чиновники області обговорили болюче питання щодо трудової еміграції населення. 

Зокрема, під час наради було оголошено результати перевірок агентств з працевлаштування за кордоном. Голова облдержадміністрації констатував:

"Вже протягом певного періоду часу робимо заходи щодо нелегального працевлаштування за кордоном. Виявилося, що у нас з тих 90 компаній, що займаються набором людей для роботи за кордоном, з них близько 80 не мають підстав займатись таким видом діяльності".

Голова поцікавився в центру зайнятості, чи вживають вони якихось заходів щодо зменшення трудової еміграції, на що директор Львівського центру зайнятості Василь Барилюк прозвітував:

"Що стосується нашої інформаційної роботи, то ми аналізуємо, робимо публікації на нашій Facebook-сторінці та офіційному сайті.

За 8 місяців у нас у центрі проводили семінари (в тому числі - прим. ред.) і на тему неофіційного працевлаштування за кордоном. Ми попереджаємо їх про небезпеки. Орієнтовно за два останніх місяці центр зайнятості 14 разів на телебаченні повідомляв по телебаченню як можна почати бізнес в Україні, вести його успішно… 

Ми також фіксуємо факти розміщення реклами працевлаштування за кордоном, таких що розміщені з порушеннями. Фіксуємо і передаємо на розгляд комісії при облдержадміністрації. Наші працівники зривають таку рекламу".

робота за кордоном

В свою чергу, керівниця Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області Іванна Іваночко повідомила, що цього року при врученні біометричних паспортів працівники ДМС вручають людям ще й інформаційні матеріали, які попереджають людей про небезпеки нелегальної роботи за кордоном.

Голова ЛОДА, Олег Синютка зазначив, що в області ніхто не проводить із населенням жодних роз’яснювальних робіт:

"Ніхто не розмовляє і ніхто не розказує про всі страхи, що є. Напишіть про ризики реальні: людей, які приїздять туди, просто б’ють і лишають ні з чим. Навіть коли влаштовуються на звичайну роботу, (у них - прим. ред.)  забирають паспорти! Є купа реальних випадків! 

Просто людині слід дати це в руки і спонукати подумати про те, що тут сьогодні можеш заробити 12-14 тисяч, а там ти отримаєш 17 тисяч. Порахуй, скільки ти витратиш на проживання, на харчування, що в тебе залишиться?!

Людині, яка отримує паспорт слід розказати правду! Чому ми це не робимо? Не розумію"

На завершення, голова облдержадміністрації також доручив в. о. директорки департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Ользі Березюк поспілкуватись з керівниками та головними редакторами інформаційних агенцій щодо доцільності розміщення реклами працевлаштування за кордоном.

"Це остання справа – спонукати людей до еміграції!" – наголосив Олег Синютка.

Трудова еміграція до Польщі: статистика

Сьогодні за оцінками Міністерства сім'ї, праці та соціальної політики у Польщі у сусідній країні працює понад мільйон наших співвітчизників, а за неофіційними даними ця цифра сягає навіть двох мільйонів.

В той же час, опитування в Польщі показали, що лише 11% українців, що працюють у Польщі, хочуть залишитися тут жити назавжди. Загалом же, троє з чотирьох українців, які працюють в Польщі, планують все таки повертатися додому - в Україну.  

Однією з основних причин трудової еміграції українці називають порівняно вищу заробітну плату за кордоном та неможливість знайти достойну роботу в Україні.

робота в польщі

Небезпеки нелегальної роботи в Польщі

Важливо пам’ятати, що працюючи нелегально ви не лише порушуєте закон, а й ризикуєте своїм життям та здоров’ям, адже позбавляєте себе соціального захисту та безкоштовного медичного обслуговування.

Нелегальне виконання робіт (як і взагалі нелегальне перебування в Польщі) може загрожувати серйозними наслідками, зокрема грошовим штрафом та депортацією з Польщі. Депортована особа вноситься до списку небажаних осіб для Польщі та інших країн Шенгенської зони, що в подальшому стане причиною для відмови в’їзду даної особи у ці країни.

Окрім того, грошовий штраф загрожує і роботодавцю, який наймає нелегальних працівників-іноземців. Відповідно до нового закону, з 1 січня 2018 року розмір мінімального штрафу за нелегальне прийняття на роботу працівника-іноземця для роботодавця встановлюється  у розмірі 3000 злотих.

Тому, плануючи працювати в Польщі слід бути максимально обережними. Не слід нікому віддавати свій паспорт та документ, що підтверджує вашу особу. (детальніше читайте у розділі Права іноземця під час працевлаштування у Польщі)

Окрім того, ви можете перевірити свого роботодавця. Зробити це можна зв’язавшись безпосередньо з ним по телефону, перевірити його фірму в інтернеті або в базі REGON і KRS.

Якщо роботою вас забезпечує польське агентство з тимчасового працевлаштування, ви можете перевірити його на наявність відповідного сертифікату на веб-сторінці STOR.

робота в польщі

Читайте також:

8 найпоширеніших міфів про роботу в Польщі

Робота в Польщі в цифрах. Інфографіка

Нова міграційна політика Польщі та спрощення процедури працевлаштування: чого очікувати українцям?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах