Лише 11% українців, які працюють в Польщі, хочуть залишитись тут жити назавжди

26 Березня 2018
українці в Польщі

Кількість українців, які виїжджають до Польщі на роботу, з кожним роком збільшується. Лише протягом минулого року Польща видала українцям понад 1,16 млн віз. Ця країна приваблює наших співвітчизників відносно кращою, ніж в Україні, зарплатнею, близькістю до України і великою кількістю вакансій для охочих тут влаштуватись працювати. До слова, протягом трьох місяців у 2017 році українці переказали додому з Польщі понад 3 мільярди злотих. Тим не менше, незважаючи на кращі зарплати та невисокі ціни на більшість товарів, серед українців знайдеться мало тих, які воліють залишитися тут назавжди.

Як показує статистика, протягом останніх п'яти років більше половини українців, що працюють у Польщі, повторно приїжджають сюди на роботу по декілька разів, однак кожного разу залишаються тут не довше, аніж на півроку. Більшість українців, що вже працювали в Польщі, планують знову поїхати туди на заробітки, однак мало хто розглядає цю країну як місце для імміграції. Лише 11% українців, що працюють у Польщі, хочуть залишитися тут жити.

Такі висновки містяться в "Імміграційному барометрі" - виданні, підготовленому Personnel Service, компанією, яка займається набором працівників з України. З доповіді компанії видно, що трудова міграція українців, хоч і є повторюваним явищем, однак недовговічним. Всього лиш 11% українців серед тих, що працюють у Польщі, планують залишитися тут жити і в перспективі - стати громадянином цієї країни.

українці в Польщі

Чому українці не хочуть залишатися жити в Польщі?

Як видно із доповіді Personnel Service, 72% українців, що працюють в Польщі, не хочуть залишатися жити тут на постійній основі. Серед причин, якими вмотивоване бажання наших співвітчизників повертатися додому і не залишатися в Польщі, серед іншого, найчастіше називають:

  • віддалення від сім’ї (38,8 %); ​​
  • ненормований робочий день (31,8 %);
  • важка робота (27,5%)

До приїзду на заробітки саме в Польщу українців заохочує, в першу чергу, близькість цієї країни до України - так відповіли більше половини всіх опитуваних. Те, що Польща знаходиться одразу по сусідству з Україною і зумовлює таку її популярність серед українських заробітчан. Можливість при потребі швидко і без великих затрат на дорогу повернутися додому та частіше відвідувати своїх рідних неабияк приваблює тих, хто вирішує працювати за кордоном.

Ще 44% опитуваних вказали, що до Польщі на заробітки їх спонукає їхати вища, ніж в Україні, заробітна плата. 34% також зазначили, що обирають для трудової імміграцію Польщу через низький мовний бар’єр - польська мова є зрозумілою для українців і навіть схожою до нашої радної мови.

15% опитуваних на запитання чи думають вони про те, щоб залишитися в Польщі на постійній основі, відповіли, що наразі ще не визначилися. Загалом же, троє з чотирьох українців, які працюють в Польщі, планують все таки повертатися додому - в Україну.  

українці в Польщі

Джерело: tvn24bis.pl

Скільки грошей українці, які працюють в Польщі, витрачають тут на прожиття?

Важливу роль при виборі країни, куди можна поїхати на заробітки, відіграє те, скільки там потрібно буде витрачати коштів на проживання. У цьому плані Польща є досить вигідною для українців. Досить часто роботодавці забезпечують іноземних працівників безкоштовним транспортом і додатковими коштами на житло та їжу.

Більше половини українців (58%), котрі приїжджали до Польщі на роботу, вже були забезпечені житлом - у більшості випадків про це заздалегідь дбав роботодавець. Ще 34% отримують тут безкоштовні їжу та транспорт для доїзду до місця праці.

українці в Польщі

Джерело: tvn24bis.pl

Завдяки цьому українці можуть істотно зменшити свої витрати на проживання в Польщі під час заробітків. 45% опитаних працівників з України заявили, що на місяць вони витрачають від 200 до 500 злотих на власні потреби. 16% респондентів підрахували, що їхні витрати складають максимум 1 тис. злотих на місяць, а кожен п'ятий українець заявляє, що може перебувати в Польщі, витрачаючи лише 200 злотих на місяць.

Цікаво, що більшість українців, які працюють в Польщі, не відправляють гроші додому. Таких осіб серед респондентів знайшлось майже 61%. Швидше за все, українці просто збирають усі зароблені гроші і привозять їх додому тоді ж, коли повертаються самі, а не переказують додому певну суму коштів щомісяця, щоб не платити за послугу грошових переказів.

У кожній десятій компанії в Польщі працюють українці

Опитування Personnel Service також показало, що українці працюють в кожній десятій польській компанії і чим більшою є сама компанія, тим більша частка у ній працівників з України. Загалом у великих компаніях частка українців складає приблизно 39%, у середніх - 21%, а в малих - до 6%. Як свідчать дані, більшість українців в Польщі працюють у сфері виробництва та послуг.

Нагадуємо, що з 1 січня 2018 року в Польщі діють нові правила працевлаштування для іноземців. Окрім того, цього річ плануються також прийняття певних змін у Трудовому кодексі Польщі. Тож якщо ви плануєте їхати на заробітки до цієї країни, рекомендуємо вам ознайомитися з усіма цими нюансами. Зверніть також увагу на те, що кожен працівник в Польщі (в тому числі і іноземці) повинен сплачувати тут щорічний податок. Детальніше про нього читайте у статті: Все про податок PIT в Польщі: різновиди, спосіб розрахунку та заповнення декларації, види пільг

Читайте також:

Мінімальна заробітна плата в Польщі у 2018 році

Середня заробітна плата в Польщі у 2018

В Польщі відкрили інфолінію для працівників з України

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах