Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьСьогодні ввечері, 16 квітня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький оголосив, що з 20 квітня розпочинається перший етап поступового скасування певних карантинних обмежень в країні. Всього польський уряд планує провести чотири таких етапи “розмороження економіки”, які залежатимуть від епідеміологічної ситуації.
Так, вже з 20 квітня відкритими для доступу громадян стануть ліси і парки. Водночас, Моравецький наголосив, що це не скасовує заборони на пікніки чи інші інтеракції в “зелених” місцевостях. Тобто, люди зможуть лише прогулюватись парками та лісами в захисних масках і за дотримання відповідної дистанції. Тим не менш, поки що закритими залишаються ігрові та спортивні майданчики.
Детальніше про нововведення, які набудуть чинності в Польщі вже з найближчого понеділка, читайте далі у нашій публікації.
⇒ Коронавірус в Польщі та Європі: наближається переломний момент?
Окрім того, що з понеділка полякам дозволять перебувати на території парків та лісів, з 20 квітня уряд також планує послабити деякі обмеження, що стосувались торгівлі. Так, в магазинах площею до 100 м.кв. дозволять одночасно перебувати чотирьом клієнтам на одну касу, а в супермаркетах з площею понад 100 м.кв. допускається один покупець на кожні 15 м.кв. Крім того, у працівників мають регулярно перевіряти температуру тіла.
Правило однієї особи на 15 м.кв. також поширюватиметься на релігійні обряди в церквах, зокрема і на похорони. Тим часом, обмеження на проведення весіль чи інших бенкетів поки що не скасовуються. Як припустив міністр охорони здоров’я Польщі Лукаш Шумовський, ситуація може змінитись на наступних етапах послаблення карантинних обмежень. Очільник МОЗ також пояснив, що як тільки епідеміологічна ситуація покращиться, розшириться можливість відвідування торгових центрів. Втім, буде обмежено кількість можливих відвідувачів на раз, і їх зобов’яжуть дотримуватись усіх санітарних вимог, зокрема носити маску, зберігати дистанцію, дезінфікувати руки тощо.
Також перший етап послаблення карантину передбачає, що виходити з дому без повнолітнього опікуна відтепер зможуть всі особи, старші за 13 років. Поки що це обмеження поширюється на всіх неповнолітніх людей, тобто до 18 року життя.
Нагадаємо, зміни, оголошені сьогодні прем’єр-міністром Польщі та міністром охорони здоров’я, набудуть чинності з понеділка, 20 квітня. Чергові нововведення польський уряд обіцяє представити наступного тижня - вони стосуватимуться другого етапу “розмороження економіки”.
Наразі відомо, що наступними діями уряду буде послаблення обмежень для підприємців зі сфери послуг та торгівлі. Ймовірно, під час другого етапу будівельним супермаркетам дозволять працювати на вихідних, а також відкриють готелі та деякі культурні інституції, зокрема бібліотеки та музеї. Пізніше відновити роботу зможуть салони краси і перукарні. В останню чергу дозволять відкритися спортивним залам та кінотеатрам.
Про відкриття зовнішніх кордонів Польщі найближчим часом не йдеться.
“Наш план не має конкретних дат, ми свідомо їх не подали, тому що вони залежать від поширення коронавірусу в країні. Ці перерви між окремими етапами можуть тривати тиждень, а можуть і три тижні. Мусимо кожного разу спостерігати, як зміни впливають на поширення епідемії”, - наголосив міністр Шумовський.
“Ми не повернемося до часів, які панували перед епідемією коронавіруса, доки у нас не буде вакцини. До нормального життя повернемось тоді, коли зникне епідемія”, - додав очільник польського МОЗ.
А прем’єр-міністр Матеуш Моравецький додав, що в новій економічній реальності мають зберігатись три основні засади: “ізоляція, ідентифікація та інформатизація”.
“Ізоляція - мусимо зберегти відповідну дистанцію, одягати маски. Ідентифікація - будемо щоразу краще досліджувати, хто з ким мав контакт. Інформатизація - слід якомога більше працювати віддалено, щоб уникати безпосереднього контакту з іншими людьми”, - підсумував прем’єр.
Додамо, з 16 квітня у Польщі всі, хто перебуває у громадських місцях, зобов’язані одягнути захисну маску. Обмеження поширюється, зокрема, на вулиці, дороги та площі, релігійні заклади, суди, місцеві адміністрації, заклади культури, дитсадки, школи і вузи, медичні установи, ресторани, магазини, спортивні об'єкти, торгові центри, відкриті ринки, під’їзди тощо. Також захист на обличчі потрібно носити у громадському транспорті та в автомобільних транспортних засобах, у яких перебувають особи, що не працюють і не живуть разом, а також під час їзди на велосипеді, мотоциклі, скутері, самокаті.
Нагадаємо, Польща оголосила про перші карантинні обмеження через спалах коронавірусу ще 13 березня - тоді закрили всі зовнішні кордони країни, призупинили міжнародні авіарейси, обмежили діяльність торгових центрів, ресторанів, барів та кав’ярень, а також басейнів та спортзалів.
Загострення цих обмежень ввели 24 березня - полякам заборонили виходити з дому, окрім як з метою дістатись до робочого місця, вигуляти домашнього улюбленця або зробити покупки в супермаркеті чи аптеці, а також ввели суттєві обмеження на кількість осіб, які одночасно могли перебувати у громадському транспорті.
Чергові обмеження було введено в Польщі зовсім нещодавно - 31 березня. З цього дня в усіх магазинах та супермаркетах одночасно може перебувати втричі більше покупців, ніж в ньому є всіх кас. Покупки можна здійснювати лише в одноразових рукавичках. Крім того, в усіх торгових точках ввели так звані “години літніх людей”, щоправда потім їх скасували для аптек та гуртівень.
А минулого тижня уряд вирішив продовжити ряд обмежень до 19 квітня, а також залишити закритими польські кордони до 3 травня.
⇒ Читайте також:
Покупки в Biedronka з доставкою додому. Мережа почала співпрацю з Glovo
Польська економіка вже відчуває нестачу заробітчан. А які плани в українців?
В Польщі розробили мобільний додаток для стеження за порушниками карантину
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що прирівнює електронні документи з урядового мобільного застосунку mObywatel до традиційних. Закон, серед іншого, більш точно визначає умови використання застосунку mObywatel, який фактично стає мобільним доку
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
7 червня журналісти видання Deutsche Welle вирушили на закупи в супермаркети мережі Lidl у Варшаві та німецькому місті Бонн, щоб порівняти ціни на однакові продукти.
Коментарі