Відтепер розмитнити авто на єврономерах можна онлайн

31 Січня 2020
як розмитнити авто на єврономерах онлайн

В листопаді 2018 року Верховна Рада України прийняла ряд законів про обов’язкове розмитнення автомобілів на іноземних номерах в Україні. Так, закон №8487 передбачає нову формулу для розрахунку акцизу на розмитнення автомобілів, який фактично зменшився. Інший документ, під номером 8488, вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України та передбачає впровадження нових штрафів для власників “євроблях” за порушення термінів транзиту та тимчасового ввезення авто в Україну.

Попри те, що зміни до законодавства викликали хвилю обурення серед багатьох власників імпортних вживаних авто, закони таки набули чинності і змусили українців масово розмитнювати свої транспортні засоби. 

розмитнення машин на іноземних номерах

Досі процедура розмитнення авто на єврономерах була доволі складною та заплутаною - порядок заповнення митної декларації потребував спеціальних знань та певного програмного забезпечення. У зв’язку з цим, безліч людей користувались платними послугами митних брокерів, адже неправильне заповнення документів могло призвести до низки неприємностей, найменша з яких - це відмова у розмитненні авто. Та нещодавно в Державній митній службі оголосили про запровадження електронного сервісу, за допомогою якого можна самостійно і в режимі онлайн заповнити та подати митну декларацію, а також відслідковувати її поточний статус. Детальніше про нововведення читайте далі у нашій публікації.

⇒ Як розмитнити авто на єврономерах?

Розмитнення авто на єврономерах онлайн

В Україні запустили онлайн-сервіс для заповнення та подання митних декларацій на автомобілі з європейською реєстрацією. Нововведення дозволить власникам транспортних засобів з-за кордону самостійно їх декларувати, заощадити на митних брокерах та зробить процес більш відкритим, впевнені в Державній митній службі України. 

Заповнити онлайн-декларацію для розмитнення свого авто відтепер можна у розділі "Ввезення легкового автомобіля" на державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". Щоб скористатися онлайн-сервісом, потрібно зареєструватись і зайти в особистий кабінет.

декларація на розмитнення авто як заповнити

За допомогою веб-порталу можна створити попередню або основну електронну декларацію на свій автомобіль, після чого з'явиться можливість відслідковувати її поточний статус. Також сервіс дозволяє приймати повідомлення під час оформлення документа і отримати готову митну декларацію або картку відмови в цифровому вигляді. 

При реєстрації доведеться одразу внести заставу за розмитнення. Громадян також попереджають, що працівники митниці обробляють декларації по черзі. То ж якщо ваш документ не встигнуть обробити протягом поточної доби, а курс валют зміниться, то декларацію можуть відхилити. У випадку, якщо вона не з'явиться до кінця доби в розділі "Мої декларації", документ доведеться повторно надіслати наступного дня.

На оновленому веб-сайті також можна знайти всю необхідну інформацію про терміни декларування авто, а також про порядок заповнення митних декларацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України.

⇒ В Україні запрацював електронний кабінет автовласника

як заповнити декларацію на розмитнення авто онлайн

Додамо, у листопаді 2019 року Державна митна служба України запустила калькулятор, що розраховує вартість розмитнення машин на єврономерах. Поки що сервіс перебуває на стадії тестування. Калькулятор підтягує дані щодо мінімальної, середньої та максимальної вартості вказаного авто за 2018-2019 роки на основі реальної інформації мільйона автівок більш ніж 2300 моделей. Це, свого роду, робоча база тих авто, що вже були оформлені на митниці раніше. 

Нагадаємо, у перші місяці після запровадження законів, що зобов’язували українських громадян розмитнювати авто на іноземній реєстрації, процедуру можна було провести зі знижкою 50%. З лютого по травень 2019 року тривав перехідний період, під час якого водії ще могли розмитнити авто без штрафних санкцій, але за повною вартістю. З 24 травня уряд планував запровадити штрафи за протермінування, але через протести “євробляхарів” штрафування відтермінували на три місяці. 

Формально, покарання за нерозмитнені євробляхи мали набути чинності ще 21 серпня 2019 року, однак фактично водіїв авто на іноземних номерах досі не штрафують за порушення порядку ввезення транспорту в Україну. Так звана "недоторканність" триватиме до ухвалення Верховною Радою законів, які влаштують українських водіїв, вважають експерти.

⇒ Читайте також:

До п'яти років ув'язнення за скидання пробігу авто: Рада Міністрів Польщі ухвалила нове положення

Придбане авто можна буде зареєструвати в Польщі через інтернет

В 2020 році зростуть штрафи за відсутність автоцивілки в Польщі

Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах