На в’їзд до ЄС доведеться реєструватись та платити з 2021 року

10 Січня 2020
зміна правил в'їзду на територію єс для українців

У 2017 році Україна підписала угоду про безвізовий режим з Європейським Союзом. Відтоді громадяни нашої країни отримали змогу подорожувати до Шенгенської зони без необхідності отримання будь-якої візи. Досі діяло лише дві обов’язкових умови - особа, яка в’їжджала до ЄС без візи, повинна була мати зі собою дійсний біометричний паспорт, а її подорож Європою не могла тривати довше, ніж 90 днів. 

Та з наступного року правила перетину кордону України з країнами Євросоюзу дещо зміняться. Для того, щоб в'їхати в зону Шенген, доведеться пройти додаткову платну онлайн-перевірку через систему ETIAS (European Travel Information and Authorisation System).

Нові правила перетину кордону з Євросоюзом для українців

На початку 2020 року стало відомо, що після довгих обговорень і роботи над відповідним законопроектом, Європарламент таки погодив новий документ, що передбачає посилення системи контролю на європейських кордонах.

Згідно з новим законом, що набуде чинності у 2021 році, Євросоюз запускає систему авторизації для в’їзду в зону Шенген. Система ETIAS діятиме за схожим принципом, за яким зараз діють онлайн-сервіси ESTA в США та ЕТА в Канаді. Авторизація буде платною та обов’язковою лише для громадян тих країн, які мають безвізовий режим з ЄС, в тому числі й для українців. Без попередньої онлайн-реєстрації в'їзд на територію ЄС через будь-яку країну буде неможливий.

нові правила перетину кордону з шенгеном в 2021 році

Як працюватиме онлайн-реєстрація для перетину кордону з ЄС

Після того, як зміни ввійдуть в життя, кожен мандрівник буде зобов’язаний заповнити онлайн-анкету через веб-сервіс ETIAS щонайбільше за 96 годин, тобто за чотири доби до запланованого часу перетину кордону. Саме стільки система перевірятиме ваші дані, якщо їх відправлять на глибоку обробку. 

Європарламентарі наголосили, що 95% заявників отримуватимуть позитивну відповідь автоматично, протягом декількох хвилин після її подачі. Це стосується, зокрема, тих, у кого ніколи не було судимості і хто ніколи не порушував будь-яких правил у ЄС (наприклад, вчасно не оплатив штраф за неправильне паркування чи порушення ПДР), а також тих, хто не перебував у конкретних зонах ведення військових конфліктів. 

А от підозрілі заявки можуть розглядати значно довше. Так, міграційні служби можуть вимагати у заявника відповідні документи, або ж пройти невелике інтерв'ю в консульстві чи в режимі онлайн. Та це стосується лише невеликого відсотка анкет і лише за вагомих причин, запевняють автори законопроекту. 

Таким чином, додаткова онлайн-реєстрація не буде великою перешкодою навіть для тих, хто вирушить у подорож Європою спонтанно. До того ж, не буде необхідності реєструватись кожного разу перед в’їздом до Шенгену - дозвіл, виданий системою ETIAS, буде дійсний впродовж трьох років. Разом з тим, за проходження авторизації доведеться заплатити 7 євро. Для осіб, молодших ніж 18 років та старших, ніж 70 років, реєстрація буде безкоштовною. 

⇒ Види польських віз

Які дані потрібно буде вказати під час реєстрації на перетин кордону

Під час онлайн-реєстрації потрібно буде вказати особисті дані (ім'я, дату і місце народження, стать і національність), інформацію про документи для подорожей (термін дійсності, країну видачі), домашню адресу й контактну інформацію, а також вказати, в яку з європейських країн ви в’їжджатимете в першу чергу.  

Окрім цього, в анкеті будуть запитання про стан вашого здоров’я та попередні рази, коли ви відвідували Шенгенську зону. Разом з тим, заявників омине обов’язок надання довідок з місця роботи, виписок із банків, підтверджень мети поїздки та інших додаткових документів, які часом доводилось готувати для отримання візи

Також відомо, що авторизаційну анкету не обов’язково повинна заповнювати людина, яка збирається закордон - за неї це можуть зробити батьки, опікуни, рідні чи навіть друзі, які також вирушають у подорож. 

онлайн-реєстрація на перетин кордону з єс etias

Що робити у разі відмови в реєстрації на перетин кордону з ЄС

Якщо система ETIAS відмовить в авторизації, вам обов’язково повідомлять причину. Якщо ви просто допустили помилку під час заповнення анкети, її можна буде виправити і подати заявку ще раз. 

Проблеми виникнуть у випадку, якщо раніше ви перевищували термін перебування в зоні Шенген і були депортовані чи якщо порушували закони ЄС. Навіть якщо правопорушення було скоєно, наприклад, в Італії, а зараз ви подорожуєте до Польщі, вам все одно можуть відмовити у в’їзді до Євросоюзу. 

⇒ Польська робоча віза - 8 найпоширеніших запитань

У разі негативної відповіді у вас завжди буде можливість подати на апеляцію. Ймовірно, вас змусять погасити заборгованості щодо штрафів і тоді знову відправлять на авторизацію. Зважте, що ця процедура триватиме довше, ніж 96 годин. 

Та навіть вдале проходження авторизації не гарантує, що ви потрапите у зону Шенген. Відмовити у в’їзді можуть, зокрема, працівники прикордонної служби тієї країни, куди ви прибудете найперше, чи інші представники органів влади під час перевірки документів. Європейські експерти навпаки впевнені, що авторизація через систему ETIAS зменшить кількість відмов на кордоні з зоною Шенген

⇒ Читайте також:

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення

Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка

Митні переходи

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах