Через КПП Шегині-Медика дозволили пропускати автомобілі

16 Червня 2020
черги на кордоні на пішому переході в шегинях

16 травня після двомісячної перерви, пов’язаної із карантином, на українсько-польському кордоні відновив свою роботу піший пункт пропуску Шегині-Медика. Досі через цей КПП могли перейти лише пішоходи - в основному це були люди, які прямували на сезонну роботу до Польщі, а також ті, хто повертався із заробітків на територію України. Однак через те, що зараз польські прикордонні службовці дуже ретельно перевіряють документи кожного, хто має намір потрапити на територію Польщі, впродовж останніх кількох тижнів тут почали утворюватись довжелезні черги. 

Аби якось вирішити ситуацію із чергами на кордоні, польська сторона вирішила пропускати через цей КПП також і автомобілі. Відтак перетинати кордон Україна-Польща своїм авто відтепер можна через ще один пункт пропуску - Шегині-Медика. Він офіційно запрацював сьогодні, 16 червня, опівночі. Про відповідне рішення Польська прикордонна варта повідомила напередодні українських колег. 

“Цієї ж ночі Держприкордонслужба України забезпечила можливість пропуску легкового та вантажного транспорту у пункті пропуску Шегині, навпроти польського - Медика, - проінформували у ДПСУ.

перетин кордону через піший кпп шегині-медика

Нагадаємо, наприкінці травня український уряд видав розпорядження про відновлення роботи 66 КПП на кордоні України із державами-членами Євросоюзу, а також із Молдавською Республікою. Фактично, всі пункти пропуску на кордоні з Польщею привели у готовність до відкриття, однак офіційно вони так і не запрацювали, оскільки польська сторона не дала своєї відповіді. 

“Уряд України прийняв рішення щодо відновлення пропуску в Шегинях ще 20 травня. Держприкордонслужба України готова розпочати здійснення пропускних операцій в автомобільних пунктах пропуску Смільниця-Кросценко, Угринів-Долгобичув, Грушів-Будомєж та Устилуг-Зосін одразу, як тільки суміжна сторона відновить пропуск”, - кажуть у ДПСУ.

Станом на зараз, кордон з Польщею можна перетнути лише власним авто через чотири пункти пропуску: Шегині-Медика, Краковець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне та Ягодин-Дорогуськ. Окрім цього, як ми вже наголошували, працює також пішохідний КПП у Шегинях. За даними ДПСУ, впродовж одного місяця цей пункт пропуску перетнуло понад 76 тисяч українців. Цікаво, що кількість тих, хто хоче виїхати з України майже втричі перевищує кількість тих, хто в’їжджає: 2,5 тисячі проти 600 громадян за одну добу.

Додамо, вчора Україна відновила міжнародне пасажирське авіасполучення. Крім цього, у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що після повернення з Польщі на територію України більше не доведеться проходити 14-денний карантин, оскільки сусідня країна має сприятливу епідемічну ситуацію. 

У Польщі тим часом відкрились внутрішні кордони із країнами Євросоюзу, а також потроху відновлюється регулярне пасажирське перевезення.

⇒ Читайте також:

Єврокомісія пояснила, за яких умов відкриються кордони для українців

Ryanair дозволить безкоштовно змінювати дату рейсів

Туристичний сезон-2020 у Польщі та Європі: коли розпочнеться і з якими обмеженнями

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах