Карантинні обмеження в Польщі: що зміниться з 1 лютого

28 Січня 2021
карантинні обмеження в польщі 2021

Сьогодні, 28 січня, міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський розповів про плани уряду щодо поступового розмороження польської економіки після чергового локдауну. Раніше віцепрем’єр Польщі Ярослав Говін припускав, що з 1 лютого уряд дозволить торговим центрам відновити повноцінну роботу. Детальніше про те, які рішення прийняла Рада Міністрів Польщі та чи бунт місцевих підприємців дав бажаний результат - читайте далі у нашому матеріалі. 

Які карантинні обмеження в Польщі продовжили ще на два тижні

Прес-конференцію у четвер, 28 січня, міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський розпочав із хороших новин:

“Середня кількість нових випадків захворювання на Covid-19 за добу цього тижня була нижчою, ніж попереднього. У порівнянні з минулим тижнем знизилась також кількість смертельних випадків - на близько 10%”. 

За його словами, покращилась ситуація з госпіталях - звільнилось чимало ковід-ліжок та респіраторів. Тим не менш, в пріоритеті польського МОЗ залишається збереження близько 50% вільних ліжок для пацієнтів, хворих на ковід. 

“Вперше за довгий час показник госпіталізацій знизився до 14 тисяч осіб. У піковий момент пандемії в польських лікарня лежало загалом 23 тисячі хворих”, - пригадав Адам Недзельський.  

карантин в польщі останні новини 2021i.iplsc.com

Міністр охорони здоров’я водночас висловив занепокоєння через поширення нових штамів вірусу в країнах Європи, зокрема і у Польщі. Так, нещодавно тут виявили кілька випадків захворювання на “британський” штам коронавірусу. Одна з осіб, у якої виявили вірус, не подорожувала до Об’єднаного Королівства. Відтак, у польському МОЗ дійшли висновку, що нова мутація вже поширюється територією Польщі.  

Зважаючи на тривожні сигнали з інших країн Європи, таких як Франція, Німеччина чи Велика Британія, де останнім часом спостерігають рекордну кількість заражень, говорити про суттєве послаблення карантинних обмежень в Польщі ще зарано, вважає очільник МОЗу. 

“Ми прийняли рішення продовжити майже всі заходи безпеки, які діють в Польщі на даному етапі. Цей етап буде дійсним до 14 лютого”, - заявив Адам Недзельський. 

Отже, обмеження діяльності ресторанів, готелів, гірськолижних курортів, а також фітнес-центрів та інших закладів діятиме в Польщі ще щонайменше до половини лютого. Під забороною також залишаються масові зібрання за участі більше 5-ти осіб (без врахування вакцинованих людей). 

Не змінилась і ситуація польських школярів - у навчальних класах чекають лише на учнів 1-3 класів. Решта навчатиметься віддалено. 

Разом з тим, польський уряд прийняв рішення з 1 лютого відкрити для відвідувачів торгові центри, галереї мистецтв та музеї. З цього дня в супермаркетах та магазинах Польщі також більше не діятимуть так звані “години для старших осіб” (godziny dla seniorów). На запитання про те, чи інші сфери бізнесу, такі як готелярство чи гастрономія, ймовірно “розморозять” аж весною, голова польського МОЗ відповів:

“Ми розглядаємо різні сценарії, зокрема і можливе відкриття тих чи інших сфер бізнесу в окремих регіонах”. 

Недзельський також пояснив, чому польський уряд все ж дозволить працювати торговим центрам - у магазинах контакт між людьми не є тривалим і відвідувачі весь час носять захисну маску. 

закупи в польщі під час карантину 2021

Щодо обов’язкової самоізоляції після повернення до Польщі пасажирським транспортом, зокрема літаком чи автобусом, то її зможуть уникнути лише ті особи, які за 48 годин до перетину кордону отримали негативний результат тесту на коронавірус. Якщо ж мандрівник не зробив тест, він буде змушений відбути 10-денний карантин. 

Рішення про скасування тих чи інших карантинних обмежень в Польщі переглянуть через два тижні. Як наголосив Адам Недзельський, в МОЗ звертаються увагу не лише на загальну епідеміологічну ситуацію в країні та доступність ковід-ліжок, але й на рівень захворюваності в інших країнах, а також поширення нових мутацій коронавірусу в Польщі та Європі. 

Продовження локдауну в Польщі до 14 лютого: що кажуть місцеві підприємці

Як ми вже згадували, в Польщі набирає обертів бунт підприємців, які через тривалі карантинні обмеження опинились на межі банкрутства. Нещодавно до протесту рестораторів, власників гірськолижних курортів, готелів та торгових центрів вирішила приєднатись і сфера фітнесу. Як зазначив голова Польської федерації фітнесу Томаш Напюрковський, більшість польських спортивних клубів відкриються з 1 лютого незалежно від рішення уряду про продовження локдауну. 

“У нас немає вибору. Або ми відкриємо наші зали зараз, або можемо їх закрити назавжди і вже більше ніколи не відкривати. Тому ми воліємо їх відкрити і за потреби боротись в судах, ніж не відкривати і по черзі збанкрутувати. Досі суди були на нашій стороні, нас також підтримують юристи, тож ми залишаємось оптимістами”, - зазначив голова Федерації. 

спортзали в польщіtestosterone.pl

Підприємець також наголосив, що тієї фінансової допомоги, яку сфера фітнесу отримала від держави, вистачило на покриття лише 20% втрат. Загалом ця галузь отримала близько 400 млн злотих допомоги. В той же час, у період з половини жовтня до січня вона втратила 2,3 млрд злотих. 

Томаш Напюрковський запевнив, що з 1 лютого фітнес-клуби працюватимуть в особливо суворому санітарному режимі зі збереженням соціальної дистанції та вимоги носити маску до та після тренування. 

Тим часом, під час сьогоднішньої прес-конференції міністр соціальної політики Польщі Марлена Малонг нагадала про фінансову підтримку підприємців, яку уряд призначив з початку пандемії:

“Понад 176 млрд злотих було призначено для порятунку робочих місць, завдяки чому ми зберегли 6 млн таких місць. Наші “антикризові щити” дозволили фірмам перевести подих, аби могти далі інвестувати”. 

⇒ Читайте також:

Тест на коронавірус хочуть зробити обов’язковим для перетину кордону з ЄС

Власники торгових центрів хочуть подати до суду через локдаун в Польщі

В ЄС хочуть запровадити спеціальні паспорти вакцинації від Covid-19: Польща виступає “за”

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах