На Львівщині завершився ремонт прикордонної дороги до пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце

30 Жовтня 2020
ремонт прикордонних доріг до польщі

Про облаштування поблизу Перемишля нового пункту пропуску на польсько-українському кордоні говорять ще з 2016 року. Спочатку повідомлялось, що будівництво КПП Нижанковичі-Мальховіце розпочнеться у 2018 році. Польський уряд навіть оголосив про намір направити 40 млн злотих на реконструкцію залізничної гілки Перемишль-Мальховіце. Згодом, польська сторона почала наполягати на облаштуванні на майбутньому КПП інфраструктури для пішохідного перетину кордону. Повідомлялось, що втілення проекту в життя розпочнеться у 2019 році. Однак, цього так і не трапилось, попри численні зустрічі сторін для обговорення деталей проекту. 

В січні 2020 року, ще до початку пандемії коронавіруса, Міністерство Фінансів Польщі виділило 109 млн злотих на будівництво пункту перетину кордону в селищі Мальховіце. Проте, будівництво так і не розпочалось. Ймовірно, причиною цьому став суворий карантин та обмеження на перетин кордону з Євросоюзом для громадян України.

Попри це, з української та польської сторін кордону проводили ремонт доріг, що вестимуть до майбутнього КПП. Вчора, 29 жовтня, стало відомо про успішне завершення робіт. Детальніше про це - далі у нашій публікації. 

будівництво кпп нижанковичі-мальховіце

До майбутнього КПП Нижанковичі-Мальховіце вже зремонтували дорогу

У прикордонному селищі Нижанковичі досі не повстав пункт пропуску через кордон з Польщею, та до нього вже зремонтували дороги. Роботи обійшлися у 844 тисячі євро, які для української сторони виділив Європейський Союз. 

Як повідомив у четвер, 29 жовтня, заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко, ремонтні роботи проводились у районі Нижанкович та польського міста Перемишль. З обох сторін було відремонтовано 13 км доріг. Загальний бюджет проекту становив 2,5 млн євро. Для дорожніх робіт на території Львівщини було виділено 844 тисячі євро. Ще 12 млн грн скерували з бюджету області. 

«Відтак у прикордонному смт Нижанковичі на Старосамбірщині відремонтували шість доріг протяжністю 3,7 км. Це вулиці Гагаріна та Лесі Українки з прилеглими до них Першотравневою, Сонячною, Шкільною та Франка. Дороги облаштували бруківкою, освітленням та системою відеомоніторингу. Ще 8,7 км місцевих доріг реконструювали у Перемишльському повіті», – повідомив Юрій Бучко.

За словами чиновника ЛОДА, завдяки ремонту доріг скоротиться час, необхідний для перетину кордону з Польщею, а також стане безпечнішим рух транспорту.

ремонт прикордонних доріг на львівщині 2020

Нагадаємо, зараз на кордоні України з Польщею триває ремонт одразу декількох доріг. Так, наприкінці липня стартувала реконструкція дороги Мостиська-Краковець, яка з’єднує між собою пункт пропуску Краковець-Корчова та місто Мостиська. Останнє розташоване всього за 13 км від ще одного митного переходу - Шегині-Медика. 

А наприкінці серпня 2020 року стало відомо про початок довгоочікуваного ремонту автомобільної дороги Яворів-Грушів. З жовтня до реконструкції також готують прикордонну дорогу, що веде від КПП Смільниця-Кросценко до Старого Самбора. Основні ремонтні роботи на цій дорозі будуть проводитись вже з 2021 року. За планом, ремонту підлягатиме 18 км прикордонної дороги. Вартість робіт оцінюють у 2 млн євро.

⇒ Читайте також:

Група українців використала підроблені запрошення на навчання, щоб перетнути кордон до Польщі

FlixBus Україна запускає три нові міжнародні маршрути, два з яких до Польщі

Прикордонний рух у вересні 2020-го був більшим, ніж минулоріч. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах