Польща виділила 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце”

08 Січня 2020
будівництво кпп нижанковичі-мальговіце

Про облаштування поблизу Перемишля нового пункту пропуску на польсько-українському кордоні говорять ще з 2016 року. Спочатку повідомлялось, що будівництво КПП “Нижанковичі-Мальховіце” розпочнеться у 2018 році. Польський уряд навіть оголосив про намір направити 40 млн злотих на реконструкцію залізничної гілки Перемишль-Мальховіце. Згодом, польська сторона почала наполягати на облаштуванні на майбутньому КПП інфраструктури для пішохідного перетину кордону. За останньою інформацією, втілення проекту в життя мало розпочатись у 2019 році. Однак, цього так і не трапилось, попри численні зустрічі сторін для обговорення деталей проекту. 

пункт пропуску нижанковичі-мальговіце

КПП “Нижанковичі-Мальховіце” на кордоні з Польщею бути!

Та нещодавно польський уряд прийняв важливе рішення, після якого можемо впевненіше стверджувати, що новому КПП таки бути. Так, 5 січня 2020 року стало відомо, що Міністерство Фінансів Польщі призначило 109 млн злотих на будівництво пункту перетину кордону в селищі Мальховіце. Про це на своєму профілі у соцмережі Фейсбук написав віце-маршалек Підкарпатського воєводства Пйотр Пільх.

“Після відкриття нового пункту пропуску з’явиться кількасот добре оплачуваних робочих місць, розвинеться прикордонна зона і транспортне сполучення, а також зросте торгівля”, - повідомив польський посадовець. 

За його словами, на розвиток дорожньої інфраструктури на трасі Перемишль-Мальховіце, зокрема на облаштування аж 5-ти смуг руху на під’їзді до КПП, також призначено 31,5 млн злотих в межах Європейської Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

коли збудують кпп в нижанковичах

Йдеться про 6,6 км воєводського шосе №885 на відрізку від Перемишля до кордону з Україною. Ремонт цієї дороги, який розпочався наприкінці вересня 2019 року, передбачає її розширення на 7 метрів, реконструкцію двох існуючих мостів, а також облаштування пішохідних переходів та велодоріжок у містечках, через які проходить траса. Згідно з планом, дорогу відремонтують до вересня 2020 року. За останньою інформацією, будівництво пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце” триватиме кінця 2024 року.

Варто наголосити, що в рамках тієї ж фінансової програми, з української сторони кордону буде відремонтовано 3,8 км дороги у селищі Нижанковичі, що веде до планованого КПП. 

Нагадаємо, КПП “Мальховіце-Нижанковичі” буде схожим до митного переходу “Грушів-Будомєж”. Перетинати кордон через новий пункт пропуску зможуть транспортні засоби, вага яких не перевищує 3,5 тони. 

нові пропускні пункти на кордоні з польщею

Додамо, у 2020 році Українська митниця планує реконструкцію одразу декількох КПП на кордоні з Польщею - “Краковець-Корчова”, “Шегині-Медика”, “Рава-Руська-Гребенне”, “Устилуг-Зосін” та "Ягодин-Дорогуськ".

Окрім цього, на кордоні Україна-Польща планують облаштувати ще чотири нові контрольно-пропускні пункти: “Лопушанка – Міхновець”, “Боберка-Смольник” (Львівська область), “Адамчуки-Збереже” (Волинська область), “Лубня-Волосате” (Закарпатська область).

Нагадаємо, на нашому сайті ви можете переглядати камери на кордоні з Польщею в онлайн-режимі. 

⇒ Читайте також:

Стало відомо, як працюватиме електронна черга на кордоні з Польщею

Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

Між Україною та Польщею планують відновити залізничне сполучення Хирів - Загуж

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах