На шопінг в Польщі у 2019 році українці вже витратили майже 2 мільярди злотих

03 Липня 2019
шопінг в Польщі 2019

Ні для кого не секрет, що багато українців перетинають польський кордон саме з ціллю покупок. Шопінг в Польщі вже давно став майже буденною річчю, особливо для громадян, що живуть поблизу польського кордону, в прикордонних селах та містечках. 

Така тенденція абсолютно не дивує. Багато товарів в Польщі є значно дешевшими, аніж в Україні. При цьому, купуючи товар в Польщі, ви гарантовано отримуєте і якість, адже тут діють стандарти ЄС, які мінімалізують допуск на ринок підробок, фальсифікатів, продуктів з ГМО тощо. 

Купують в Польщі найрізноманітніші товари: від продуктів харчування та побутової хімії до техніки та будівельних матеріалів. Поширеною є практика придбання в Польщі ліків - тут вони продаються за найнижчими цінами в Європі, а якість при цьому відповідає високим стандартам ЄС.

   ⇒ До теми:

Польська фармацевтика: суворий контроль за якістю ліків та найнижчі ціни в Європі

Імпортні ліки з Польщі

Ще одним мега-популярним товаром в Польщі є автомобілі. Авто з Польщі вже давно завоювало свої міцні позиції серед автомобілістів.

   ⇒ До теми: 

Вживані авто в Польщі: ціни та популярні моделі

Як розмитнити авто на єврономерах?

Шопінг в Польщі приваблює українців не лише якістю польських товарів та їх ціною, а й можливістю непогано зекономити, оформивши повернення податку - так званий Tax Free. Детальніше про те, як ним скористатися та повернути кошти читайте у відповідних статтях:

Що таке Тах Free і як воно допоможе заощадити на покупках в Польщі?

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

Покупки в Польщі

Скільки грошей витрачають українці на шопінгу в Польщі?

Як порахувало Центральне статистичне бюро Польщі (Główny Urząd Statystyczny - GUS), іноземці витрачають у польських крамницях мільйони. Сумарно всі ці покупки приносять Польщі неабиякий дохід.

Найбільше грошей залишають тут гості з Німеччини - протягом першого кварталу цього року німецькі покупці витратили в Польщі загалом майже 4 мільярди злотих (942 мільйони євро). Однак, якщо брати до уваги середню суму витрат на одну особу, то лідерами покупок в Польщі залишаються українці. 

За статистикою, під час однієї подорожі до Польщі громадянин України витрачає на шопінг в середньому 799 злотих (188 євро). Це на 59% більше, ніж в середньому витрачають всі інші сусіди Польщі (близько 503 злотих (118 євро) на особу). 

Загалом за перший квартал 2019 року українці “закупилися” сумарно на майже 1 мільярд 600 мільйонів злотих (майже 377 мільйонів євро). За цей час кордон з Польщею перетнуло 4,3 мільйона українців. 

Покупки в Польщі

   ⇒ Читайте також: За перший квартал 2018 іноземці витратили в Польщі майже 10 мільярдів злотих

Що найчастіше купують українці в Польщі?

Якщо відвідувачі із Заходу найбільше витрачали гроші на нехарчові товари (57,9 % витрат) й послуги (14,1 %) - наприклад перукарські, ремонт автомобілів, то наших співвітчизників перш за все цікавили техніка, побутові прилади та інші нехарчові товари.

Загалом ця група товарів складає серед покупок українців аж 81,9 %. Трохи більше, ніж 13,7% від усіх покупок українців складають продукти та безалкогольні напої. А от на послуги громадяни України не поспішали витрачатися - їх частка складає лише 4,1 %.

Покупки в Польщі

⇒ Читайте також:

Ціни на продукти в Польщі одні з найнижчих в Європі

Де вигідніше купувати продукти: порівняння цін в супермаркетах Польщі

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах