За перший квартал 2018 іноземці витратили в Польщі майже 10 мільярдів злотих

26 Червня 2018
витрати українців в Польщі

Ось уже багато років Польща приваблює іноземців, зокрема з Центральної та Східної Європи, як країна, де можна влаштуватись на роботу, навчатись або ж і взагалі залишитись жити назавжди. З кожним роком кількість іноземців, які влаштовуються в Польщі на роботу збільшується, і відповідно збільшується сума коштів, яку вони тут витрачають на їжу, житло та інші необхідні покупки. 

Крім того, великої популярності серед жителів Східної Європи зараз набув шопінг в Польщі. Сотні людей щодня перетинають польський кордон з метою зробити тут покупки. При чому купують в Польщі найрізноманітніші товари: від продуктів харчування та побутової хімії до техніки та будівельних матеріалів. Поширеною є практика придбання в Польщі ліків - тут вони продаються за найнижчими цінами в Європі, а якість при цьому відповідає високим стандартам ЄС. Ще одним мега-популярним товаром в Польщі є автомобілі. Авто з Польщі вже давно завоювало свої міцні позиції серед автомобілістів.

покупки в Польщі

Сумарно всі ці покупки приносять Польщі неабиякий дохід. Центральне статистичне бюро Польщі (Główny Urząd Statystyczny - GUS) підрахувало: лише за перший квартал 2018 іноземці витратили в Польщі майже 10 мільярдів злотих.

Орієнтовна вартість товарів та послуг, придбаних іноземцями в Польщі в першому кварталі 2018 року, складає близько 9,5 млрд. злотих. З іншого боку, самі поляки витратили за кордоном близько 4,3 млрд. злотих. 

На що витрачають гроші іноземці в Польщі?

У першому кварталі 2018 року найбільше коштів в Польщі витратили іноземці з Німеччини (47,4%.) На другому місці після німців - іноземці з України (19,3%), далі йде Чеська Республіка (12,8%), ​​Словаччина (8,7%) Білорусь (6,9%), Литва (3,3%) та Росія (1,6%). 

У GUS також підрахували, на що саме витрачають гроші іноземці в Польщі. Витрати  іноземців у першому кварталі 2018 року виглядають наступним чином:

  • непродовольчі товари (59%); 
  • інші витрати/послуги (18%);
  • продукти харчування і напої (12%);
  • тютюн (9%);
  • алкогольні напої (2%).

шопінг в Польщі

Що стосується самих поляків, які перетинають сухопутний кордон країни, то найбільше витрат польські громадяни понесли у Німеччині (58,8%). Слідом йде Чехія (22%), Словаччина (12,4%), ​​Литва (2,6%), Росія (1,9%), Україна (1,6%) та Білорусь (0,8%). 

Поляки зазвичай витрачають свої кошти за кордоном наступним чином:

  • послуги (59%);
  • непродовольчі товари (27%);
  • продукти харчування та безалкогольні напої (10%);
  • алкогольні напої (3%);
  • тютюн (1%).

Як свідчить статистика, у першому кварталі 2018 року як більшість іноземців в Польщі, так і більшість поляків за кордоном витрачають кошти та роблять покупки переважно на відстані близько 50 км від кордону.

Скільки грошей витратили українці в Польщі у першому кварталі 2018 року?

В рамках малого прикордонного руху (MRG) на польсько-українському кордоні в першому кварталі 2018 року кордон з Польщі і до Польщі перетнуло 1,4 млн іноземців, що становить 33,3% від загального перетину цього відрізку кордону іноземцями.

За даними GUS, оціночна вартість витрат, понесених іноземцями в Польщі, які перетинають польсько-український кордон в рамках малого прикордонного руху, в першому кварталі 2018 склала 502,1 млн злотих, що становить 19,3% із загального обсягу видатків українців в Польщі

українці на шопінгу в Польщі

У GUS також підрахували, що за статистикою середні витрати однієї особи, понесені в Польщі в першому кварталі 2018, складають приблизно 695 злотих, в той час як в попередньому кварталі ця сума становила 676 ​​злотих, а в аналогічний період у 2017 році - 633 злотих. Тобто, можемо спостерігати тенденцію до збільшення витрат українців в Польщі як на загальному рівні, так і на рівні однієї особи.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у третьому кварталі 2017 року українці, що працюють у Польщі, переказали додому в Україну 3,2 мільярди злотих.

Чому витрати українців в Польщі зростають?

Ні для кого не секрет, що багато українців перетинають польський кордон саме з ціллю покупок. Шопінг в Польщі вже давно став майже буденною річчю, особливо для громадян, що живуть поблизу польського кордону, в прикордонних селах та містечках. 

Така тенденція абсолютно не дивує. Багато товарів в Польщі є значно дешевшими, аніж в Україні. При цьому, купуючи товар в Польщі, ви гарантовано отримуєте і якість, адже тут діють стандарти ЄС, які мінімалізують допуск на ринок підробок, фальсифікатів, продуктів з ГМО тощо. 

До прикладу, ціни на продукти в Польщі одні з найнижчих в Європі. Те саме стосується також ліків, косметики і навіть побутової техніки. Крім того, іноземці можуть скористатися послугою Tax Free (Такс Фрі), що суттєво дозволить зекономити кошти.

витрати українців в Польщі

Більшість популярних супермаркетів в Польщі, так званих дисконтів, щотижня пропонують своїм покупцям нові акції та знижки на певні категорії товарів, що не може не приваблювати і потенційних клієнтів з України. Для того, аби закупитися в Польщі, навіть не потрібно від’їжджати далеко від кордону. Одразу в декількох кілометрах від прикордонної зони вже можна знайти польські магазини таких популярних мереж як Biedronka чи Tesco. Усі ці чинники обумовлюють таку популярність шопінгу в Польщі серед українців.

Читайте також:

Нові митні правила України з 1 січня 2018

В Польщі зміняться правила розрахунку платіжною карткою Mastercard

Топ найдешевших та найпопулярніших польських супермаркетів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах