Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьОсь уже багато років Польща приваблює іноземців, зокрема з Центральної та Східної Європи, як країна, де можна влаштуватись на роботу, навчатись або ж і взагалі залишитись жити назавжди. З кожним роком кількість іноземців, які влаштовуються в Польщі на роботу збільшується, і відповідно збільшується сума коштів, яку вони тут витрачають на їжу, житло та інші необхідні покупки.
Крім того, великої популярності серед жителів Східної Європи зараз набув шопінг в Польщі. Сотні людей щодня перетинають польський кордон з метою зробити тут покупки. При чому купують в Польщі найрізноманітніші товари: від продуктів харчування та побутової хімії до техніки та будівельних матеріалів. Поширеною є практика придбання в Польщі ліків - тут вони продаються за найнижчими цінами в Європі, а якість при цьому відповідає високим стандартам ЄС. Ще одним мега-популярним товаром в Польщі є автомобілі. Авто з Польщі вже давно завоювало свої міцні позиції серед автомобілістів.
Сумарно всі ці покупки приносять Польщі неабиякий дохід. Центральне статистичне бюро Польщі (Główny Urząd Statystyczny - GUS) підрахувало: лише за перший квартал 2018 іноземці витратили в Польщі майже 10 мільярдів злотих.
Орієнтовна вартість товарів та послуг, придбаних іноземцями в Польщі в першому кварталі 2018 року, складає близько 9,5 млрд. злотих. З іншого боку, самі поляки витратили за кордоном близько 4,3 млрд. злотих.
У першому кварталі 2018 року найбільше коштів в Польщі витратили іноземці з Німеччини (47,4%.) На другому місці після німців - іноземці з України (19,3%), далі йде Чеська Республіка (12,8%), Словаччина (8,7%) Білорусь (6,9%), Литва (3,3%) та Росія (1,6%).
У GUS також підрахували, на що саме витрачають гроші іноземці в Польщі. Витрати іноземців у першому кварталі 2018 року виглядають наступним чином:
Що стосується самих поляків, які перетинають сухопутний кордон країни, то найбільше витрат польські громадяни понесли у Німеччині (58,8%). Слідом йде Чехія (22%), Словаччина (12,4%), Литва (2,6%), Росія (1,9%), Україна (1,6%) та Білорусь (0,8%).
Поляки зазвичай витрачають свої кошти за кордоном наступним чином:
Як свідчить статистика, у першому кварталі 2018 року як більшість іноземців в Польщі, так і більшість поляків за кордоном витрачають кошти та роблять покупки переважно на відстані близько 50 км від кордону.
В рамках малого прикордонного руху (MRG) на польсько-українському кордоні в першому кварталі 2018 року кордон з Польщі і до Польщі перетнуло 1,4 млн іноземців, що становить 33,3% від загального перетину цього відрізку кордону іноземцями.
За даними GUS, оціночна вартість витрат, понесених іноземцями в Польщі, які перетинають польсько-український кордон в рамках малого прикордонного руху, в першому кварталі 2018 склала 502,1 млн злотих, що становить 19,3% із загального обсягу видатків українців в Польщі.
У GUS також підрахували, що за статистикою середні витрати однієї особи, понесені в Польщі в першому кварталі 2018, складають приблизно 695 злотих, в той час як в попередньому кварталі ця сума становила 676 злотих, а в аналогічний період у 2017 році - 633 злотих. Тобто, можемо спостерігати тенденцію до збільшення витрат українців в Польщі як на загальному рівні, так і на рівні однієї особи.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у третьому кварталі 2017 року українці, що працюють у Польщі, переказали додому в Україну 3,2 мільярди злотих.
Ні для кого не секрет, що багато українців перетинають польський кордон саме з ціллю покупок. Шопінг в Польщі вже давно став майже буденною річчю, особливо для громадян, що живуть поблизу польського кордону, в прикордонних селах та містечках.
Така тенденція абсолютно не дивує. Багато товарів в Польщі є значно дешевшими, аніж в Україні. При цьому, купуючи товар в Польщі, ви гарантовано отримуєте і якість, адже тут діють стандарти ЄС, які мінімалізують допуск на ринок підробок, фальсифікатів, продуктів з ГМО тощо.
До прикладу, ціни на продукти в Польщі одні з найнижчих в Європі. Те саме стосується також ліків, косметики і навіть побутової техніки. Крім того, іноземці можуть скористатися послугою Tax Free (Такс Фрі), що суттєво дозволить зекономити кошти.
Більшість популярних супермаркетів в Польщі, так званих дисконтів, щотижня пропонують своїм покупцям нові акції та знижки на певні категорії товарів, що не може не приваблювати і потенційних клієнтів з України. Для того, аби закупитися в Польщі, навіть не потрібно від’їжджати далеко від кордону. Одразу в декількох кілометрах від прикордонної зони вже можна знайти польські магазини таких популярних мереж як Biedronka чи Tesco. Усі ці чинники обумовлюють таку популярність шопінгу в Польщі серед українців.
Читайте також:
Нові митні правила України з 1 січня 2018
В Польщі зміняться правила розрахунку платіжною карткою Mastercard
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
У четвер, 8 червня, віряни у Польщі відзначають свято Божого Тіла. Цей день є офіційним вихідним, тому більшість магазинів, супермаркетів та торгових центрів по всій країні будуть зачиненими.
Коментарі