Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьТим хто живе, працює чи навчається в Польщі, часто доводиться писати польською мовою. В еру технологій, ми, звісно ж, зазвичай пишемо все або на комп'ютері, або на смартфоні чи планшеті.
І тут кожен з нас стикається з питанням: як поставити рисочки і хвостики над окремими польськими літерами? Якщо на смартфоні вже є доступна клавіатура з усіма “специфічними” буквами, то на звичайній клавіатурі з англійськими клавішами від комп'ютера чи ноутбука їх годі й шукати.
То як бути? Невже доведеться довго і нудно шукати потрібну букву в Інтернеті та копіювати її? Ні, все насправді простіше, ніж здається. На допомогу приходять прості комбінації клавіш - швидко, просто і зручно.
Отже, для того, аби написати такі польські букви як ą, ź, ł та інші - ті самі, що з “хвостиками” та “рисками”, необхідно всього лиш завчити просту комбінацію клавіш на клавіатурі.
Для початку розберемося, яких літер немає на звичній розкладці і для яких потрібна ця комбінація клавіш. Отож, в польській мові можна виділити наступні групи таких літер з діакритичними знаками:
Читайте також: Польський алфавіт
Для того, аби написати ці літери, необхідно в першу чергу встановити на комп'ютері польську мову (завантажити польську розкладку клавіатури) та переконатися в тому, що вона зараз активна (зазвичай вибрану розкладку видно в правому нижньому куті екрану).
Ну а далі все просто - затискаємо клавішу правий ALT і одночасно потрібну нам букву.
Наприклад, якщо потрібно написати “a з хвостиком” - робимо наступну комбінацію:
ALT + a = ą
Виняток становить лише літера ź (“z з рискою”). Оскільки затисканням z і правого Alt пишеться літера ż (“z з крапкою”), м’який варіант ставиться затисканням клавіші ALT + x.
Комбінації клавіш для написання польських букв:
Читайте також: Польські синоніми та антоніми
Якщо ви сумніваєтеся, як правильно писати те чи інше слово польською мовою, зовсім не потрібно вишукувати його в товстих словниках. Сьогодні в Інтернеті є безліч ресурсів, які абсолютно безкоштовно в режимі онлайн перевірять ваш текст на помилки і не лише вкажуть на них, а й самостійно виправлять.
Такі сайти перевірять слова на наявність одруківок і виправлять помилки в пунктуації та правописі відповідно до правил польської мови. Дуже зручно, правда? Отож, ось приклади найпопулярніших сайтів із перевірки правопису для польської мови:
LanguageTool - це популярний онлайн-сервіс для перевірки правопису, при чому, він ще й багатомовний. В меню вам потрібно буде обрати необхідну для перевірки мову (в нашому випадку - польску) і вставити потрібний текст. LanguageTool перевіряє, крім «класичних» одруківок, також граматичні, орфографічні, пунктуаційні, стилістичні і навіть фразеологічні помилки. Більше того - до кожної помилки ви можете знайти пояснення, чому правильно саме так, а не інакше.
Зручність LanguageTool полягає й у тому, що цей ресурс можна встановити як розширення на ваш браузер. Тоді навіть не доведеться постійно шукати сам сайт - він завжди буде “під рукою”.
Єдиний мінус сайту - за один раз можна перевірити максимально лише 20 тисяч знаків, тому якщо ваш текст дуже довгий, то його доведеться перевіряти невеликими фрагментами. Однак сервіс має платну "Преміум" версію, встановивши яку ви зможете перевіряти текст без обмеження кількості знаків та отримаєте розширення для Microsoft Word.
Онлайн-сервіс Ikorektor.pl - ще один помічник при написанні текстів польською мовою. Він перевіряє в режимі онлайн орфографічні та пунктуаційні помилки і, крім того, вказує на відсутність діакритичних знаків (літер з рисками, крапками та хвостиками) там, де вони необхідні. Однак слід пам'ятати, що сервіс Ikorektor має обмеження в безплатній версії – всього 1,5 тисяч знаків на день.
Вже з самої назви сервісу - Jaksiepisze.pl - стає зрозуміло, для чого він створений. Цей ресурс стане вам у нагоді, якщо ви сумніваєтеся, як пишеться те чи інше слово по-польськи: разом чи окремо, через rz чи через ż, wogóle чи w ogóle тощо. Крім того, тут також можна перевірити правопис потрібного вам слова чи словосполучення онлайн.
Крім наведених вище сайтів, можна також скористатися підказками Google та Microsoft Word. Для цього в налаштуваннях "перевірки правопису" необхідно вибрати польську мову. Відтак, працюючи з документом, ресурс сам підкреслить вам найбільш поширені помилки та запропонує правильні варіанти.
Іноді труднощі можуть виникнути не лише з іноземною, а й з рідною мовою. Не раз ми постаємо перед питанням: це писати разом, через дефіс чи окремо, з великої чи з малої літери і де, врешті, потрібна кома, а де - ні? Однак і тут на допомогу може прийти всезнаючий Інтернет. Як і для польської мови, для української також існує безліч ресурсів, які безкоштовно онлайн перевіряють текст на помилки.
OnlineCorrector перевіряє граматичні, лексичні, пунктуаційні та типографічні помилки і виправляє їх, при чому, ви можете одразу подивитися, чому саме варіант вашого написання є помилкою. Ресурс також дозволяє перевірити текст на дотримання норм української літературної мови, що особливо зручно для тих, хто пише офіційні чи наукові тексти - реферати, дипломні роботи, документи (заяви, пояснювальні записки тощо).
OnlineCorrector складається із 6 модулів: автоматичного виправлення типографіки, чергувань і поширених орфографічних або стилістичних помилок, і коментування ймовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних і стилістичних помилок.
Крім того, OnlineCorrector дозволяє виправляти помилки, які видає Перекладач Google під час перекладу тексту українською мовою. Ви можете встановити також розширення для свого браузера і користуватися ним безпосередньо під час роботи в Google Документах.
На офіційному сайті української мови є правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. Крім того, тут також можна перевірити онлайн свій текст на правильність його написання.
Герой Лепетун - намальований персонаж сайту Мова - ДНК нації - легко і у веселій формі пояснює правила правопису, фразеологізми та синоніми, а також розповідає, як позбутися русизмів. Усі правила тут подані коротко та у вигляді цікавих ілюстрацій. Також на сайті є вправи, які допомагають закріпити отримані знання і уникнути повторення помилок. Ну і звісно, тут також є онлайн-перевірка правопису.
Отже, бажаємо вам лише правильних та грамотних текстів і нагадуємо, що на нашому сайті ви також можете скористатись безкоштовними уроками польської мови, які ми зробили максимально доступними та цікавими, а веселі картинки та інфографіка допоможуть вам закріпити свої знання іноземної.
Читайте також:
Як написати лист польською мовою?
Слова-помічники, або як справити гарне враження, розмовляючи польською мовою?
Уроки польської мови онлайн. Вивчити польську мову онлайн безкоштовно. Польські слова з перекладом за темою Великдень. Польська мова в картинках з перекладом. Урок польської мови. Великодні традиції в Польщі. Польський Великдень: слова, звичаї, страви.
У Польщі випускники середніх шкіл зможуть обрати українську мову під час проходження обов’язкового тестування з іноземних мов. Так, система шкільної освіти у сусідній країні передбачає, що отримати атестат можуть ті учні, які виконали тест з однієї вибран
В межах програми “Знання Освіта Розвиток” Європейський Союз запускає додаткові грошові фонди, що будуть спрямовані на підтримку українських біженців. Близько 13 млн злотих виділять, зокрема, на вивчення польської мови.
Вивчити польську мову ніколи не пізно. Варіантів вивчення польської мови для початківців безліч.Курси польської мови для початківців існують в багатьох містах України і пропонують навчання як індивідуальне, так і в групах.
У польській мові є слова та вирази, в написанні яких ми припускаємось помилок особливо часто. У багатьох випадках це стосується фраз із прийменниками.
Якщо у вас є рідні та близькі люди у Польщі, або ж зараз ви проживаєте у цій країні і вже завели дружбу з кількома місцевими, скористайтесь нашими прикладами привітань з нагоди Нового року та Різдва Христового польською мовою.
Коментарі