Польська мова на комп'ютері: перевірка правопису та комбінації клавіш для написання польських літер

11 Липня 2018
Польська мова на комп'ютері

Тим хто живе, працює чи навчається в Польщі, часто доводиться писати польською мовою. В еру технологій, ми, звісно ж, зазвичай пишемо все або на комп'ютері, або на смартфоні чи планшеті. 

І тут кожен з нас стикається з питанням: як поставити рисочки і хвостики над окремими польськими літерами? Якщо на смартфоні вже є доступна клавіатура з усіма “специфічними” буквами, то на звичайній клавіатурі з англійськими клавішами від комп'ютера чи ноутбука їх годі й шукати.

То як бути? Невже доведеться довго і нудно шукати потрібну букву в Інтернеті та копіювати її? Ні, все насправді простіше, ніж здається. На допомогу приходять прості комбінації клавіш - швидко, просто і зручно.

Перевірка правопису для польської мови

Комбінації клавіш для написання польських букв

Отже, для того, аби написати такі польські букви як ą, ź, ł та інші - ті самі, що з “хвостиками” та “рисками”, необхідно всього лиш завчити просту комбінацію клавіш на клавіатурі.

Для початку розберемося, яких літер немає на звичній розкладці і для яких потрібна ця комбінація клавіш. Отож, в польській мові можна виділити наступні групи таких літер з діакритичними знаками:

 • kropkowane (з крапкою зверху літери): ż
 • kreskowane (з рискою зверху літери): ć, ń, ó, ś, ź
 • z ogonkiem (з хвостиком знизу літери): ą, ę
 • літера Ł ł (позначає звук, близький до українського твердого Л - [л], [уи])

Читайте також: Польський алфавіт

Для того, аби написати ці літери, необхідно в першу чергу встановити на комп'ютері польську мову (завантажити польську розкладку клавіатури) та переконатися в тому, що вона зараз активна (зазвичай вибрану розкладку видно в правому нижньому куті екрану).

Комбінації клавіш для написання польських букв

Ну а далі все просто - затискаємо клавішу правий ALT і одночасно потрібну нам букву.

Комбінації клавіш для написання польських букв

Наприклад, якщо потрібно написати “a з хвостиком” - робимо наступну комбінацію:

ALT + a = ą

Виняток становить лише літера ź (“z з рискою”). Оскільки затисканням z і правого Alt пишеться літера ż (“z з крапкою”), м’який варіант ставиться затисканням клавіші ALT + x.

Комбінації клавіш для написання польських букв:

 • ALT + a = ą
 • ALT + e = ę
 • ALT + c = ć
 • ALT + l = ł
 • ALT + n = ń
 • ALT + o = ó
 • ALT + s = ś
 • ALT + x = ź
 • ALT + z = ż

Комбінації клавіш для написання польських букв

Читайте також: Польські синоніми та антоніми

Перевірка правопису для польської мови

Якщо ви сумніваєтеся, як правильно писати те чи інше слово польською мовою, зовсім не потрібно вишукувати його в товстих словниках. Сьогодні в Інтернеті є безліч ресурсів, які абсолютно безкоштовно в режимі онлайн перевірять ваш текст на помилки і не лише вкажуть на них, а й самостійно виправлять.

Такі сайти перевірять слова на наявність одруківок і виправлять помилки в пунктуації та правописі відповідно до правил польської мови. Дуже зручно, правда? Отож, ось приклади найпопулярніших сайтів із перевірки правопису для польської мови:

Перевірка правопису для польської мови

LanguageTool

LanguageTool - це популярний онлайн-сервіс для перевірки правопису, при чому, він ще й багатомовний. В меню вам потрібно буде обрати необхідну для перевірки мову (в нашому випадку - польску) і вставити потрібний текст. LanguageTool перевіряє, крім «класичних» одруківок, також граматичні, орфографічні, пунктуаційні, стилістичні і навіть фразеологічні помилки. Більше того - до кожної помилки ви можете знайти пояснення, чому правильно саме так, а не інакше.

Зручність LanguageTool полягає й у тому, що цей ресурс можна встановити як розширення на ваш браузер. Тоді навіть не доведеться постійно шукати сам сайт - він завжди буде “під рукою”. 

Єдиний мінус сайту - за один раз можна перевірити максимально лише 20 тисяч знаків, тому якщо ваш текст дуже довгий, то його доведеться перевіряти невеликими фрагментами. Однак сервіс має платну "Преміум" версію, встановивши яку ви зможете перевіряти текст без обмеження кількості знаків та отримаєте розширення для Microsoft Word.

Ikorektor.pl

Онлайн-сервіс Ikorektor.pl - ще один помічник при написанні текстів польською мовою. Він перевіряє в режимі онлайн орфографічні та пунктуаційні помилки і, крім того, вказує на відсутність діакритичних знаків (літер з рисками, крапками та хвостиками) там, де вони необхідні. Однак слід пам'ятати, що сервіс Ikorektor має обмеження в безплатній версії – всього 1,5 тисяч знаків на день.

Jaksiepisze.pl

Вже з самої назви сервісу - Jaksiepisze.pl - стає зрозуміло, для чого він створений. Цей ресурс стане вам у нагоді, якщо ви сумніваєтеся, як пишеться те чи інше слово по-польськи: разом чи окремо, через rz чи через ż, wogóle чи w ogóle тощо. Крім того, тут також можна перевірити правопис потрібного вам слова чи словосполучення онлайн. 

Крім наведених вище сайтів, можна також скористатися підказками Google та Microsoft Word. Для цього в налаштуваннях "перевірки правопису" необхідно вибрати польську мову. Відтак, працюючи з документом, ресурс сам підкреслить вам найбільш поширені помилки та запропонує правильні варіанти.

Перевірка правопису для української мови

Іноді труднощі можуть виникнути не лише з іноземною, а й з рідною мовою. Не раз ми постаємо перед питанням: це писати разом, через дефіс чи окремо, з великої чи з малої літери і де, врешті, потрібна кома, а де - ні? Однак і тут на допомогу може прийти всезнаючий Інтернет. Як і для польської мови, для української також існує безліч ресурсів, які безкоштовно онлайн перевіряють текст на помилки. 

Перевірка правопису для української мови

OnlineCorrector

OnlineCorrector перевіряє граматичні, лексичні, пунктуаційні та типографічні помилки і виправляє їх, при чому, ви можете одразу подивитися, чому саме варіант вашого написання є помилкою. Ресурс також дозволяє перевірити текст на дотримання норм української літературної мови, що особливо зручно для тих, хто пише офіційні чи наукові тексти - реферати, дипломні роботи, документи (заяви, пояснювальні записки тощо).

OnlineCorrector складається із 6 модулів: автоматичного виправлення типографіки, чергувань і поширених орфографічних або стилістичних помилок, і коментування ймовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних і стилістичних помилок.

Крім того, OnlineCorrector дозволяє виправляти помилки, які видає Перекладач Google під час перекладу тексту українською мовою. Ви можете встановити також розширення для свого браузера і користуватися ним безпосередньо під час роботи в Google Документах.

Офіційний сайт української мови

На офіційному сайті української мови є правила правопису, пунктуації, правильних наголосів, а також словник синонімів. Крім того, тут також можна перевірити онлайн свій текст на правильність його написання.

Мова - ДНК нації

Герой Лепетун - намальований персонаж сайту Мова - ДНК нації - легко і у веселій формі пояснює правила правопису, фразеологізми та синоніми, а також розповідає, як позбутися русизмів. Усі правила тут подані коротко та у вигляді цікавих ілюстрацій. Також на сайті є вправи, які допомагають закріпити отримані знання і уникнути повторення помилок. Ну і звісно, тут також є онлайн-перевірка правопису.

Польська на комп'ютері:

Отже, бажаємо вам лише правильних та грамотних текстів і нагадуємо, що на нашому сайті ви також можете скористатись безкоштовними уроками польської мови, які ми зробили максимально доступними та цікавими, а веселі картинки та інфографіка допоможуть вам закріпити свої знання іноземної.

Читайте також:

Як написати лист польською мовою?

Слова-помічники, або як справити гарне враження, розмовляючи польською мовою?

Польські фразеологізми

"Kaki - to owoc", або тонкощі польської мови

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах