Польські синоніми та антоніми

26 Вересня 2018
Польські синоніми та антоніми

Дуже важливо, вивчаючи іноземну мову, збагачувати і поповнювати свої знання словниковим запасом. При чому, варто не просто “зазубрювати” окремі слова, а вчити синоніми, антоніми і навіть цілі фрази та фразеологізми.

Ми вже знайомили Вас із польськими прислів’ями, сленгом та фразеологізмами. Сьогодні ж мова йтиме про синоніми та антоніми.

Що таке синоніми та антоніми?

Власне, синоніми - це слова однієї частини мови, різні за звучанням і написанням, які мають дуже близьке або тотожне лексичне значення. Наприклад, говорити, розмовляти, балакати - це синоніми. 

Антоніми - це слова, протилежні за значенням. Наприклад, холодно - тепло, розумний - дурний. 

Зауважте, що як синоніми, так і антоніми у польській (як і в українській) мові можна дібрати практично до будь-якої частини мови: 

  • до іменників: samochód - машина, auto - автомобіль (синоніми); przyjaciel - друг - wróg - ворог (антоніми);
  • до прикметників: mądry - розумний, myślący - кмітливий (синоніми); jasny - світлий - ciemny - темний (антоніми);
  • до дієслів: radować się - радіти, cieszyć się - тішитися (синоніми); śmiać się - сміятися - płakać - плакати (антоніми);
  • до прислівників: długo - довго, powoli - повільно (синоніми); daleko - далеко - blisko - близько (антоніми).

Що таке синоніми та антоніми?

Чому важливо знати польські синоніми та антоніми?

По-перше, знання не лише базових слів польської мови, а й синонімів та антонімів суттєво збагачує ваш словниковий запас. В результаті ваша мова стає багатшою, ми зможете спілкуватися нею вільніше та більш впевнено.

По-друге, ваша мова стає насиченішою. Вам не доведеться писати чи говорити в кожному реченні одні і ті ж слова - у вашому арсеналі будуть безліч синонімів, якими ви зможете замінити вже вживане раніше слово. А це не тільки збагатить вашу промову чи твір, а й високо піднімить в очах співрозмовника.

Нарешті, по-третє, синоніми та антоніми - це невід’ємна частина словникового багатства кожної мови. Вивчаючи будь-яку мову (рідну чи іноземну) ми просто не можемо обходитися без синонімів та антонімів. Бо власне, це і є слова - основна одиниця мови.

Читайте також: Слова-помічники, або як справити гарне враження, розмовляючи польською мовою?

Польські синоніми та антоніми

Ми подаємо приклад польських синонімів та антонімів поширених польських прислівників та прикметників. Ці слова зможуть показати вам, наскільки багатою і різносторонньою є польська мова та надихнуть продовжувати збагачувати свій словниковий запас.

На кольорових картинках ви знайдете синоніми до слів (у кожній колонці по 8 синонімів) та антоніми (верхня та нижня колонка слів є антонімами одне одного).

Польські синоніми та антоніми

Польські синоніми та антоніми

Польські синоніми та антоніми

Нагадаємо, що суттєво поповнити свій словниковий запас ви можете завдяки нашим статтям:

200 базових та найпопулярніших дієслів у польській мові

200 БАЗОВИХ ТА НАЙПОПУЛЯРНІШИХ ДІЄСЛІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

ПОЛЬСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ

200 БАЗОВИХ І НАЙПОШИРЕНІШИХ ПРИКМЕТНИКІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

200 базових та найпоширеніших прислівників у польській мові

200 БАЗОВИХ ТА НАЙПОШИРЕНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ У ПОЛЬСЬКІЙ МОВІ

Тут ви знайдете не лише набір базових польських слів в алфавітному порядку з українським перекладом, а й зручний для скачування PDF-файл, у якому зібрані ці слова, тож ви зможете їх зберегти на свій гаджет чи роздрукувати.

Словник синонімів та антонімів польської мови онлайн

Інтернет вже давно став для нас паличкою-виручалочкою у будь-яких ситуаціях і таке легке завдання як підбір синонімів чи антонімів до польських слів для нього не проблема. В мережі є безліч сайтів та ресурсів, які вмить підберуть десятки схожих або протилежних за значенням слів, тож вам навіть не доведеться подовгу вишукувати потрібне слово в словниках.

Читайте також: Польська мова на комп'ютері: перевірка правопису та комбінації клавіш для написання польських літер

Наводимо приклади декількох сайтів, що допомагають у підборі синонімів та антонімів польською мовою:

Synonim.net - дуже корисний ресурс для пошуку синонімів та антонімів до польських слів. Достатньо лише ввести у пошуковій стрічці сайті потрібне слово і вам одразу запропонують десятки синонімів та антонімів. Крім того, тут є словникове значення слова, його визначення. 

Словник синонімів та антонімів польської мови онлайн

Як бонус, сайт має свого “брата” - ресурс odmiana.net, де можна потрібне вам слово ще й провідміняти (як відомо, у польській мові є 7 відмінків).

Словник синонімів та антонімів польської мови онлайн

Synonimy.pl - ще один корисний і зручний сайт для підбору синонімів. Принцип на сайті той самий: у пошуковику сайту слід ввести потрібне слово і за секунду ви отримаєте цілий набір синонімів. Приємним бонусом є можливість завантажити та встановити мобільний додаток від ресурсу для iOS, Android і Windows, тож тепер синоніми завжди будуть у вас під рукою.

Словник синонімів та антонімів польської мови онлайн

Бажаємо вам цікавого та приємного навчання!

Читайте також:

Самовчитель польської мови

"Kaki - to owoc", або тонкощі польської мови

Як написати лист польською мовою?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах