Україна не закриває повністю свої кордони - можна в’їжджати автомобілем

26 Березня 2020
перетин кордону україни з польщею під час карантину

Вже другий тиждень в Україні діє суворе обмеження на перевезення пасажирів залізничним, автобусним та авіаційним транспортом як між містами, так і між іншими країнами. Такі заходи прийняли у зв’язку зі стрімким поширенням в Європі та світі небезпечного коронавірусу, родом з Китаю. 

Аби повернути своїх громадян, які перебували закордоном, Україна організувала авіа- та залізничний евакуаційний транспорт. Крім цього, на кордоні з Польщею залишились відкритими три автомобільні пункти пропуску: Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова. Через ці КПП громадяни могли в’їхати на територію України власними автівками.

Однак днями в мережі почали поширюватись чутки про те, що Україна повністю припинить евакуацію своїх громадян з інших країн, зокрема і тих, що є епіцентром пандемії, і закриє всі свої кордони. Ми з’ясували, що з цього правда, а що - лише чутки. 

⇒ Для працівників з України організовують карантинні центри в Польщі

Україна зупиняє пасажирське перевезення через кордон з 28 березня

В ніч з 27 на 28 березня Україна може повністю призупинити пасажирське авіа- та залізничне перевезення через свої кордони з іншими країнами, зокрема і з Польщею. Відповідну пропозицію вчора, 25 березня, під час засідання українського уряду вніс його глава Денис Шмигаль. Посадовець аргументував рішення тим, що наші громадяни, які повертаються з-за кордону, стають джерелом зараження коронавірусом в межах країни.

“Пропонується розробити план по закриттю кордонів з точки зору будь-яких пасажирських перевезень. У цьому є нагальна необхідність, тому що за останні тижні ми бачимо, що єдиним джерелом попадання коронавірусу в Україну був потік громадян з-за кордону і цей потік продовжується. Це посилює і збільшує кількість заражених на цю інфекцію людей”, - сказав на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

карантин в україні останні новини

Відтак, глава уряду зазначив, що міністерства інфраструктури, юстиції, внутрішніх справ, закордонних справ та профільні віцепрем’єр-міністри повинні розробити і невідкладно надати пропозиції щодо закриття кордонів України для будь-якого пасажирського сполучення. 

“До кінця п’ятниці ми маємо зупинити будь-який пасажирський рух через кордони України в обидві сторони. Прошу таку пропозицію розробити, опрацювати, погодити і винести. Ми невідкладно зберемо позачергове засідання уряду, щоб ми це рішення затвердили", - наголосив Денис Шмигаль. 

⇒ Як українцям легалізувати своє перебування в Польщі під час карантину

Як уточняють у комунікаційному штабі Кабміну, йдеться про заборону лише на перевезення пасажирів через український кордон за допомогою залізничного, автобусного та авіатранспорту. Тобто, обмеження не стосуватиметься приватних поїздок українських громадян на власному авто. 

Це підтвердив і Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Він звернувся до українців, які досі перебувають за межами країни, із закликом або повернутися додому впродовж двох наступних днів, або залишитися за кордоном. При цьому він запевнив, що можливість перетину кордону України власним автомобілем через три чинні КПП (Ягодин-Дорогуськ, Рава-Руська-Гребенне і Краковець-Корчова) залишатиметься і надалі. 

"Якщо ви прийшли пішки чи приїхали на своїй машині до кордону України, і навіть при цьому втратили паспорт, але ви точно ідентифікуєтеся як громадянин України, вдома вас приймуть завжди", - сказав Арсен Аваков.

як перетнути кордон україни під час карантину

Нагадаємо, по всій Україні ввели режим надзвичайної ситуації та продовжили карантин до 24 квітня. Крім цього, Кабмін заборонив виїжджати українським громадянам до інших країн з метою туризму. Також уряд прийняв рішення про закриття всіх аеропортів країни, окрім “Борисполя”. 

За даними Міністерства закордонних справ, станом на 26 березня за межами України залишається 20 тисяч громадян, які виявили бажання повернутись додому. Досі евакуацію проводили за допомогою авіатранспорту. Окрім цього, для українців у Польщі “Укрзалізниця” запустила кілька спецпоїздів з прикордонного Перемишля до Львова та Києва. 

Додамо, днями польський уряд також пішов на загострення карантинних заходів і продовжив обмеження на перетин кордонів Польщі для іноземних громадян до 13 квітня. Окрім того, до 11 квітня не відбуватиметься регулярне пасажирське авіасполучення, як з іншими країнами, так і між містами Польщі.

⇒ Читайте також:

Польські аграрії побоюються краху промисловості через нестачу працівників з України

Польські прикордонники не накладатимуть на українців санкції через протермінування візи

Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах