Розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі залежатиме від доходу водія

03 Грудня 2019
штрафи за порушення пдр в польщі

Нещодавно прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив з промовою у Сеймі, де розповів про стратегічні плани уряду з розвитку країни на найближчі роки. Серед основних тем, які розглянув польський прем’єр, була і безпека руху на польських дорогах. Моравецький наголосив, що це питання залишається одним із пріоритетних для урядовців, які вже готують кілька важливих змін до законодавства. 

Актуальні зміни правил дорожнього руху в Польщі

Так, польський уряд хоче створити Програму безпечної дорожньої інфраструктури, аби співфінансувати проекти з облаштування безпечних пішохідних переходів, вуличного освітлення, тротуарів, інфраструктури для перехресть з круговим рухом, острівців безпеки тощо.

Пішоходам хочуть надати першість руху ще до того моменту, коли вони вийдуть на “зебру”. Окрім цього, урядовці пропонують дозволити приватним автомобілям, в яких перебуває від чотирьох осіб, користуватись смугами руху для автобусів. 

мандати в польщі

Також в польському уряді планують запровадити більш суворі покарання для порушників ПДР. Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький пропонує не просто підвищити штрафи за порушення правил, але й пов’язати суму штрафу за конкретне порушення з доходами недобросовісного водія. 

Таким чином, багатші платитимуть більше, ніж бідніші, а за серйозні порушення, такі як водіння у нетверезому стані, можуть навіть відібрати автомобіль. Крім цього, значно зросте сума штрафів за найбільш небезпечні порушення ПДР, такі як перевищення дозволеної швидкості, перетин перехрестя на червоний сигнал світлофора або ж обгін на пішохідних переходах. 

⇒Паркування в містах Польщі стане дорожчим

Актуальні штрафи за порушення ПДР в Польщі

Зараз в Польщі найдорожчий штраф за порушення ПДР становить 500 злотих. Вищою сума стягнення може бути лише в тому випадку, коли водій порушив кілька правил дорожнього руху за один раз - за це він може заплатити навіть тисячу злотих. Після запровадження пропонованих урядом змін, за перевищення дозволеної швидкості (більше 50 км/год) водій-порушник може заплатити навіть 2 тисячі злотих. 

штрафи за порушення пдр в польщі 2020

Таким чином, уряд Польщі хоче наблизитись до стандартів ЄС у питанні безпеки дорожнього руху та дотримання правил. В Німеччині, наприклад, за швидкість більш ніж 71 км/год поза населеними пунктами водіїв штрафують на 600 євро і залишають без водійських прав на три місяці.

Польські експерти з безпеки дорожнього руху підтримують пропоновані урядом Моравецького зміни. Ймовірно, вони ввійдуть в життя вже після нового року. Разом з тим, статистика показує, що у 2019 році державна скарбниця Польщі недоотримала близько 151 млн злотих через неоплачені водіями штрафи.

⇒Читайте також:

7 незвичних зимових порушень ПДР, за які штрафують в Польщі

Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

За незареєстрований впродовж 30 днів автомобіль в Польщі буде штраф до 1000 злотих

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах