Придбане авто можна буде зареєструвати в Польщі через інтернет

23 Грудня 2019
Як зареєструвати автомобіль в Польщі онлайн

У прийдешньому році на водіїв у Польщі чекає чимало важливих змін: зростуть штрафи за порушення правил дорожнього руху та за відсутність автоцивілки, подорожчає паркування одразу в кількох великих містах країни, а також зміниться законодавство щодо обов’язкової реєстрації автомобіля. 

Так, з 1 січня 2020 року власникам транспортних засобів, які впродовж 30 днів не зареєструють придбане закордоном і привезене на територію Польщі авто, загрожує штраф на суму навіть 1000 злотих. Таку ж санкцію накладуть на тих, хто не повідомить старосту повіту про купівлю або продаж ТЗ вже зареєстрованого в Польщі. 

Разом з тим, польський уряд готовий йти на зустріч водіям і спростити цей процес, створивши систему онлайн-реєстрації автомобіля. Про це у спеціальному інтерв’ю польському виданню “Rzeczpospolita” розповів міністр цифризації Марек Заґурський. Більше про плани польського міністерства - далі у нашій статті.

як купити і зареєструвати авто в польщі 2020

Реєстрація автомобіля в Польщі через інтернет

Згідно з польським законодавством, аби зареєструвати в Польщі придбане авто, необхідно звернутись із пакетом відповідних документів до староства повіту за місцем проживання. Та невдовзі цей процес кардинально зміниться, обіцяє міністр Марек Заґурський. За його словами, вже скоро безпосередню реєстрацію можна буде проходити в будь-якій адміністрації на території держави, незалежно від вашого місця проживання. 

Та на цьому уряд не планує зупинятись. У найближчих планах - створення електронної системи, що дозволила б проводити реєстрацію транспортних засобів в режимі онлайн. 

“В першу чергу онлайн-реєстрацію зможе провести автодилер. Через інтернет також можна буде повідомляти державні органи про продаж свого авта”, - сказав в інтерв’ю “Rz” керівник міністерства. 

⇒ Стало відомо, як працюватиме електронна черга на кордоні з Польщею

За словами Марека Заґурського, основна мета діджиталізації бюрократичних процесів - це комфорт самих громадян. Уряд серйозно роздумує над створенням єдиної віртуальної установи, де можна буде залагоджувати не лише справи, пов’язані реєстрацією автомобіля, але й подаватись на одержання фінансової допомоги від держави та інше. 

“Мало хто з нас любить ходити до різних державних установ. Тому ми прагнемо, аби громадянам взагалі не потрібно було звертатись туди, бо справи залагоджувалися б або автоматично, або в режимі онлайн. Так як, наприклад, зараз подаються електронні податкові декларації”, - зазначив міністр цифризації.

реєстрація авто в польщі на українця 2020

Марек Заґурський також повідомив, що водії в Польщі вже відчувають позитивні результати діджиталізації. Завдяки онлайн-базі Центрального реєстру транспортних засобів, власники автівок більше не мусять мати при собі свідоцтво про реєстрацію машини - всю інформацію вже можна перевірити онлайн. Невдовзі водіїв також звільнять від обов’язку пред’являти під час дорожнього контролю водійські права - їх також планують перенести в онлайн-базу. 

Для того, щоб електронні водійські права в Польщі офіційно запрацювали, на законодавчому рівні потрібно скасувати штраф за відсутність документів водія (зараз він становить 50 злотих). Це трапиться вже в першому кварталі 2020 року, сподівається Марек Заґурський. 

“Коли все офіційно запрацює, водій фактично не муситиме возити зі собою права на водіння. Відповідні служби перевірятимуть всю необхідну інформацію в режимі онлайн. Вони і зараз можуть це зробити, але ми не хочемо офіційно впроваджувати зміни, доки все не врегулюємо на рівні законодавства”, - пояснив голова Міністерства цифризації Польщі. 

Нагадаємо, віднедавна громадяни України, які проживають на території Мазовецького, Лодзинського, Великопольського та Любуського воєводств мають можливість обміняти свої водійські права, отримані на території України на польський замінник за значно спрощеною процедурою.

⇒ Читайте також:

Нові правила паркування, впровадження чистих транспортних районів та інші зміни, що чекають на водіїв в Польщі

Середній вік авто на польських дорогах - 14 років

Як розмитнити авто на єврономерах?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах