19 Грудня 2019
Кожен, хто купує і реєструє автомобіль в Польщі, повинен придбати для нього обов’язковий страховий поліс в день реєстрації. Та не завжди новому власнику авто вдається зробити це вчасно. Навіть якщо ви застрахуєте автомобіль на один день пізніше, ніж цього вимагає польське законодавство, вам загрожуватиме чималий штраф - з нового, 2020 року він становитиме щонайменше 1040 злотих.
Страховий гарантійний фонд Польщі оцінив, що польськими дорогами їздить близько 100 тисяч автомобілів та двоколісних транспортних засобів без дійсного страхування цивільно-правової відповідальності. Їхні власники можуть не до кінця розуміти, на які ризики зважуються, і йдеться тут не лише про фінансову відповідальність. Що чекатиме на незастрахованих водіїв у 2020 році - читайте у нашій публікації.
⇒ Середній вік авто на польських дорогах - 14 років
Штрафи за недійсне автострахування в Польщі в 2020 році
Згідно з польським законодавством, власник зобов’язаний подбати про обов'язкове страхування цивільної відповідальності в день реєстрації автомобіля. Та на практиці не кожен водій дотримується цього правила, чим і наражається на небажані фінансові витрати.
Штрафи за протермінування автоцивілки в Польщі зростають з кожним роком, адже вони пов’язані із рівнем мінімальної зарплати в країні. Так, з січня 2020 року покарання за відсутність дійсного страхового поліса в Польщі стануть ще більш суворими - якщо протермінуємо купівлю страховки для легкового автомобіля на менш ніж 3 дні, то заплатимо від 1040 злотих штрафу. Якщо ж запізнимось на більш ніж 14 днів, то сума грошового стягнення може сягнути навіть 5200 злотих.
Разом з тим, грошове покарання за відсутність автоцивілки нараховується лише станом на той момент, коли контролюючі органи викрили перерву в страхуванні. Тобто, якщо водій легковика не сплачував страхові внески з 2018 року, а поліція чи Страховий гарантійний фонд Польщі зафіксували порушення в 2020 році, то максимальна сума штрафу становитиме 5200 злотих.
Та високі штрафи - це не найгірше, що очікує на водіїв, які не подбали про дійсне автострахування. Незастрахований винуватець аварії буде змушений з власної кишені покрити витрати, які зазвичай бере на себе страхова компанія. Це, зокрема, витрати на ремонт автомобіля потерпілої сторони, а також лікування і реабілітація жертв ДТП.
Польська страховка на авто - чому не варто легковажити
Як контролюючим органам в Польщі може стати відомо про відсутність дійсної автоцивілки, окрім участі водія у дорожньо-транспортній пригоді? По-перше, поліція може виявити це під час звичайного дорожнього контролю. Колись водій міг виправдатись тим, що забув страховий поліс вдома і заплатити символічні 50 злотих штрафу. Та зараз польська поліція має доступ до онлайн-бази, де міститься вся актуальна інформація про конкретне авто, в тому числі й про його страхування.
⇒ З 2020 року соцстрахування працівників в Польщі може значно подорожчати
По-друге, відсутність автоцивілки може в режимі онлайн встановити Страховий гарантійний фонд Польщі, який все частіше викриває недобросовісних водіїв навіть без участі поліції. За останніми даними, незастрахованих власників авто в Польщі зараз є близько 100 тисяч. І хоч відсоток водіїв, які ухиляються від сплати автоцивілки відносно тих, хто дотримується закону, не змінюється, їхня фактична кількість зростає, оскільки з роками збільшується й кількість зареєстрованих транспортних засобів в Польщі.
Як інформує СГФ, найбільша кількість незастрахованих автівок є у Західнопоморському, Любуському, Опольському та Вармінсько-Мазурському воєводствах. Там ризик зіткнення з машиною без дійсного страхового поліса є в 1,5 рази більшим, ніж в інших регіонах Польщі.
Зважаючи на це, радимо бути обачними та подбати про вчасне залагодження всіх формальностей, пов’язаних із купівлею нового чи вживаного авто в Польщі.
Якщо ж ви плануєте короткотермінову подорож до Польщі, пам’ятайте, що згадані штрафи стосуються і тих, у кого відсутня так звана “зелена карта” або ж поліс міжнародного автострахування. Тому перед перетином кордону з Польщею, подбайте про наявність дійсної зеленої карти, а також врахуйте, що термін її дії повинен покривати термін вашого перебування в Польщі. За цим ретельно слідкують польські митники, які все частіше перевіряють в українців зелену карту, коли ті повертаються з Польщі. Про це та про розміри інших штрафів читайте у нашій статті Штрафи в Польщі.
⇒ Читайте також:
Як розмитнити авто на єврономерах?
Як обміняти українські водійські права на польські за спрощеною процедурою
Розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі залежатиме від доходу водія
Коментарі