09 Лютого 2021
Через пандемію коронавірусу вже майже рік на територію Польщі можуть в’їжджати лише певні категорії українських громадян. Зокрема, кордони відкриті для тих, хто прямує до сусідньої країни на навчання чи роботу. Звісно ж, мету поїздки потрібно підтвердити відповідними документами, наприклад запрошенням. У більшості наших співгромадян не виникає з цим жодних проблем, але є й ті, хто намагається пробратися через кордон з Польщею на підставі підроблених документів.
Ми вже писали про випадок, коли на кордоні України з Польщею службовці викрили групу “студентів” із підробленими свідоцтвами про зарахування до польського закладу освіти. Згадували також і про злочинне угрупування, яке роками видавало громадянам України, Молдови, Білорусі, Росії та Грузії фіктивні свідоцтва про доручення виконання робіт.
Та цього разу йдеться про найбільш масову за останні роки групу осіб, яких спіймали на польському кордоні із підробленими запрошеннями на роботу. Більше деталей - далі у нашому матеріалі.
⇒ В Польщі змінилось законодавство щодо іноземців: хто зможе легально працювати
gospodarkamorska.pl
Більше ста осіб затримали на кордоні з Польщею через фіктивні запрошення на роботу
Минулого тижня понад 100 осіб, які виявились громадянами України та Молдови, намагались перетнути польсько-український кордон на підставі підроблених свідоцтв про доручення виконання робіт іноземцю в Польщі. За останні роки це найбільш численна група людей із фальшивими документами, яку прикордонним службовцям вдалось викрити на території Підкарпатського воєводства, пише rzeszow.wyborcza.pl.
Іноземці планували в’їхати до Польщі через пункт перетину кордону Шегині-Медика. На запитання службовців про мету подорожі, група людей заявила, що в Польщі на них чекають роботодавці, і представила відповідні документи з інформацією про умови та місце працевлаштування. Як вдалось встановити польським прикордонникам, свідоцтва про доручення роботи іноземцям були підроблені. Про це повідомила Ельжбета Пікор, речниця Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі.
Серед “роботодавців”, які нібито чекали на іноземців у Польщі, переважали фірми з північних воєводств країни, а також з околиць Лодзі. Як було вказано у фальшивих запрошеннях, українські та молдовські громадяни мали працювати у готелях та на складах.
pliki.sadyogrody.pl
Згодом іноземці самі зізнались, що для перетину кордону з Євросоюзом намагались використати фальшиві документи. За кожне таке свідоцтво вони заплатили від 150 до 200 євро. Частина з них мала намір знайти нелегальну роботу в Польщі, решта планувала поїхати далі на захід Європи.
Прикордонна служба Польщі видала їм рішення про відмову у в’їзді та повернула в Україну. Рішення про можливу заборону на в’їзд до шенгенської зони має винести суд.
У прес-службі Бещадського відділу також поінформували, що на Підкарпатській ділянці кордону це вже другий у 2021 році такий випадок. Перша, дещо менша група мандрівників з фальшивими свідоцтвами була затримана 13 січня. Тоді на пункті перетину кордону в Медиці упіймали 34 особи, які також виявились громадянами України та Молдови.
⇒ Читайте також:
Як знайти роботу в Польщі
Мандрівники з Польщі нарікають на недбалість польських службовців на кордоні з Україною
Перспективи працевлаштування іноземців у Польщі в 2021 році
Коментарі